Ставали ли сте жертва на престъпление в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

е ми те статистиките когато говорят и боговете мълчат.
очаквам курта007 с поредната си абсурдна история да коментира ,аджаба при население на канада 4 пъти по голямо от това на българия,като се има напредвид ,че за миналата година в бг. са откраднати 640 коли защо в канада право пропорционално не са откраднали 2560 броики,а цели 160 000 което е 62 пъти приблизително по вече ,не 6 ,а 62.
за кво да говориме по вече ,къде според курта тогава престъпността е по голяма ,обаче няма да се обади защото както казах ,когато фактите говорят и боговете мълчат.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:е ми те статистиките когато говорят и боговете мълчат.
очаквам курта007 с поредната си абсурдна история да коментира ,аджаба при население на канада 4 пъти по голямо от това на българия,като се има напредвид ,че за миналата година в бг. са откраднати 640 коли защо в канада право пропорционално не са откраднали 2560 броики,а цели 160 000 което е 62 пъти приблизително по вече ,не 6 ,а 62.
за кво да говориме по вече ,къде според курта тогава престъпността е по голяма ,обаче няма да се обади защото както казах ,когато фактите говорят и боговете мълчат.
Престъпленията в БГ не винаги се регистрират. Като се обадиш в полицията, ченгетата викат - ще ти я намерим, срещу еди-колко си бона... Или пък - "На теб такава кола не ти се полага да караш!"
Изображение Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

7George написа: Престъпленията в БГ не винаги се регистрират. Като се обадиш в полицията, ченгетата викат - ще ти я намерим, срещу еди-колко си бона... Или пък - "На теб такава кола не ти се полага да караш!"
Изображение Изображение
Ха-ха-ха, точно така, да не говорим, че в БГ-то се карат основно трошки, който никой не иска да ги краде :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Любо,ти караш трошка.В България се карат по вече скъпи и луксозни коли на квадратен метър отколкото може да побере дилъра на Мерцедес,Ауди или БМВ в монтреал на ярда си..
Джордж,в канада полицията няма ангажимент да издирва откраднати коли ,само констатира кражбата
.единственният който издирва е застрахователя ,ако пожелае.
честно казано очаквах поне по тоя проблем да чуя обективни мнения ,но поне досега никой още не е взел отношение освен добре познатите ни ийзуити ,които винаги са в състояние да кажат на бялото черно.ама що и аз не знам защо,може би по този начин си избиват комплексите. :lol:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

В България се карат скъпи коли само в по-големите градове - София, Пловдив, Варна и т.н. В по-малките хората все още си карат трошките. И това, че не отиват в полицията е много вярно. На времето на сестра ми й откраднаха Аудито 1 седмица след като го купи и брои луди пари за него и тя не отиде в полицията, а при шефа на ВИС или СИК вече не помня и срещу 2000 марки си го получи същия ден. Откраднаха й го от центъра на Варна - пред катедралата, с включена аларма и то след като го беше оставила само за 5 минути. Дори във Варна имаше модерен начин за кражба на коли в движение, на светофара. Не знам кой е правил тази статистика, но според мен 640 коли на година си е чиста стъкмистика.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

В България се карат по вече скъпи и луксозни коли на квадратен метър отколкото може да побере дилъра на Мерцедес,Ауди или БМВ в монтреал на ярда си..
Ммм, виж ти! Сигурно всички са новопоканадчени българи с пишпорти. :lol: Другите нямат право да се возят.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа: Джордж,в канада полицията няма ангажимент да издирва откраднати коли ,само констатира кражбата
.единственният който издирва е застрахователя ,ако пожелае.:lol:
Знам Бате, полицията издирва престъпниците само. А престъпленията не се регистрират, за да не пада и показателя разкриваемост.

Много скоро очаквам да прочета каква кола ще караш в БГ-то и как я опазваш... :beer:
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Да.
1. На 3-я месец от пристигането ни, един доста черничък господин беше решил, че моето портмоне е негово. Хванах го в моменка, когато вече го вадеше от чантата ми и си го взех обратно (действието се развиваше на спирка Шербрук в Монреал).
2. Преди 3 години обраха 8 от 12 апартамента на етажа, на който живеехме. Може би ни е спасил факта, че излизайки за час, оставих пусната музика. Като се върнах полицай ме чакаше пред вратата и заедно инспектирахме за липси.
3. Копираха една от кредитните карти на мъжът ми. За щастие от банката реагираха незабавно.
4. При преместването ни преди година, докато багажът ни стоеше прилежно строен по целия коридор до асансьора, някой от съседите ни си е харесал един огромен сак (над 40 кг. дрехи) и просто си го е прибрал.
Изображение
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Sneji написа:Да.
1. На 3-я месец от пристигането ни, един доста черничък господин беше решил, че моето портмоне е негово. Хванах го в моменка, когато вече го вадеше от чантата ми и си го взех обратно (действието се развиваше на спирка Шербрук в Монреал).
2. Преди 3 години обраха 8 от 12 апартамента на етажа, на който живеехме. Може би ни е спасил факта, че излизайки за час, оставих пусната музика. Като се върнах полицай ме чакаше пред вратата и заедно инспектирахме за липси.
3. Копираха една от кредитните карти на мъжът ми. За щастие от банката реагираха незабавно.
4. При преместването ни преди година, докато багажът ни стоеше прилежно строен по целия коридор до асансьора, някой от съседите ни си е харесал един огромен сак (над 40 кг. дрехи) и просто си го е прибрал.
стига льга .такива неща не могат да станат в канада .плашиш новите мераклии за имигранти
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Sneji написа:Да.
3. Копираха една от кредитните карти на мъжът ми. За щастие от банката реагираха незабавно.
E това наистина ми е много интересно как и къде стана :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ми как, на бензиностанции става. Ако видиш мургави или с европейски акцент служители да се въртят около теб, плащай в кеш :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

sasho71 написа:
Sneji написа:Да.
3. Копираха една от кредитните карти на мъжът ми. За щастие от банката реагираха незабавно.
E това наистина ми е много интересно как и къде стана :shock:
Идея си нямаме Саше. Но явно са били аматьори, защото бяха наливали 4-и пъти бензин (мъжът ми също веднъж сутринта на същия ден). Имало някаква програма, която засича малко вероятни плащания. Още същия ден вечерта се обади служител от банката да пита къде и колко пъти е използвана картата през деня. После обясниха, че явно е копирана, защото с нея е плащано и на други места. Правят сравнение между това как се използва картата ежедневно и как е използвана през съответния ден (мъжът ми от години налива бензин от 2-3 едни и същи бензиностанции, под едно и също име. Крадецът обаче е нямало от къде да знае това). Веднага възстановиха сумите по картата, унищожихме я и ни пратоха нова.
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bateto написа:Любо,ти караш трошка.В България се карат по вече скъпи и луксозни коли на квадратен метър отколкото може да побере дилъра на Мерцедес,Ауди или БМВ в монтреал на ярда си..
Джордж,в канада полицията няма ангажимент да издирва откраднати коли ,само констатира кражбата
.единственният който издирва е застрахователя ,ако пожелае.
честно казано очаквах поне по тоя проблем да чуя обективни мнения ,но поне досега никой още не е взел отношение освен добре познатите ни ийзуити ,които винаги са в състояние да кажат на бялото черно.ама що и аз не знам защо,може би по този начин си избиват комплексите. :lol:
Айде пак приказки от 1001 нош, първо моята кола струва в пъти повече от твоят форд, и за да не кажеш, че е на банката или друга подобна глупост, купил съм си я чисто нова и съм си я изплатил на 100% :). Второ в БГ-то масовият афтомобил е докаран от морга от западна европа... затова и не се краде
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

anxeli написа:Ми как, на бензиностанции става. Ако видиш мургави или с европейски акцент служители да се въртят около теб, плащай в кеш :lol: ...
Ми аз досега само мургави служители съм виждал по бензиностанциите :roll: И може би имаш предвид "източно-европейски акцент", малко трудно си представям някой англичанин или французин да работят на бензиностанция :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ama аз пак не разбрах, те са ти записали номера и името приемрно. Ама как така пазаруват с нея, значи имат фалшива ли, и на нея слагат твоите данни? А отзад нали има магнитна лента, и тя ли е менте?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор