Около 800 българи имигрират годишно в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Около 800 българи имигрират годишно в Квебек

Мнение от Welder »

Около 1000 българи подават документи за имиграция в Квебек, Канада годишно.
Общо в имиграционното бюро на Квебек във Виена постъпват над 6000 заявления от представители на страни в Източна Европа, като най-голям е интересът от Румъния, съобщи Христина Мирчева, отговорник в имиграционната служба на Квебек във Виена, предаде БГНЕС. По думите на Мирчева годишно в канадската провинция се заселват около 800 българи. По последни данни, сънародниците ни там са над 4000. Интересът към Квебек е много голям, категорична е Мирчева.
Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя. Минималната заплата е 8,5 долара на час, но при по-търсените специалисти може да достигне и до 40 долара на час. Годишната средна работна заплата е около 50 000 долара. Кандидатите за имиграция в Квебек се оценяват по точкова система, като основните критерии са образованието, професионалния опит и владеенето на френски или английски език. Документите могат да се подготвят за месец. Необходимо е и да се представи удостоверение за платени социални осигуровки. Много от българите обаче се обръщат към консултантски фирми за подготвянето на необходимите документи, за което плащат около 1000 – 2000 евро. Това са излишни пари, коментира Мирчева. Тя поясни, че кандидатите могат да получат консултантска фирма от съветниците в бюрото във Виена.
Констатирани са и случаи, при които българи са получавали помощ за попълване на документи за имиграция от лица, представящи се за адвокати или представители на канадското правителство у нас, а реални такива няма. Друга важна особеност, която трябва да знаят българите, решили да емигрират в Квебек е, че ще започнат да получават безплатна медицинска помощ три месеца след пристигането си. За този период трябва да си осигурят частна здравна карта.

Надявам се, че сега съм уцелил раздела :lol:


ИЗТОЧНИК
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Това жена ми го слушала по радиото. Добре звучи. Зарибяват хората. Само дето не е френски или английски, а е френски и английски.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Годишната средна работна заплата е около 50 000 долара
Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя
:wink: :wink:
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя
:wink: :wink:[/quote]

Смятай колко е запозната.. важното е, че е сигурна жената :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Статията е много неточна. Не знам на какво се дължи, на това което е казала госпожата или това което е разбрал журналиста, склона съм да смятам, че е второто.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

zaia написа:
Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя
:wink: :wink:
Смятай колко е запозната.. важното е, че е сигурна жената :wink:[/quote]

Аз не намирам иронията ви за уместна. Аз лично познавам поне 20души с горните квалификации, чиято заплата е много по голяма от $50 000p.a.
А из между 30,000 БГ в Канада, тия хора са многократно повече със сигурност.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Така, както е казано излиза, че само трябва да кацнат и всичко им е наред. Да, ама не. А за удебеления шрифт - лекарите - съвсем не.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

zaia написа:Така, както е казано излиза, че само трябва да кацнат и всичко им е наред. Да, ама не. А за удебеления шрифт - лекарите - съвсем не.
Там където живееш има четерима практивущи БГ лекари и още няколко на път да вземат квалификация
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя
Ех, що не съм водопроводчик, там щях да кацна... От сигурното по-добро няма... :lol: :wink: Ама не е за мене това - по цял ден да отпушвам тръбите на самотни хаусуайфс... 8)
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Sugarplum написа:Там където живееш има четерима практивущи БГ лекари и още няколко на път да вземат квалификация
Питай ги през какво са минали тия четиримата, докато стигнат до това да работят като лекари. И ми кажи дали е същото като при програмистите примерно.
Не казвам, че няма бг лекари тук. Има. Броят се на пръсти, но не това ме вълнува. Трябва да минават сложни процедури и минават години, докато го постигнат.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Мнение от pticheto »

Тези, които са станали лекари там, са станали отдавна, сега е почти невъзможно,както е почти невъзможно да минеш по федералната процедура-искат IELTS, за съжаление вече и Кебек искат Tcf .
Лъжат , че търсят лекари- те са само за забутаните райони и полярните области, освен това наскоро са усложнили многократно и изпитите -който иска -да провери.Вече се чудя не лъжат ли и за останалите специалисти, че тогава е страшно, а не че там си нямат. а между другото са казали, че съвсем други професии и области са приоритетни .Всичко е реклама и дори обратното на това ,което се тръби .а лекарите специално ги търсят да работят нещо друго.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Sugarplum написа:
zaia написа:
Българските специалисти по математика, химия, физика, лекарите, водопроводчиците, инженерите, монтьорите със сигурност ще намерят своята реализация, заяви тя
:wink: :wink:
Смятай колко е запозната.. важното е, че е сигурна жената :wink:
Аз не намирам иронията ви за уместна. Аз лично познавам поне 20души с горните квалификации, чиято заплата е много по голяма от $50 000p.a.
А из между 30,000 БГ в Канада, тия хора са многократно повече със сигурност.
[/quote] [/quote]


аз пък не намирам тъпото ти възхищение за уместно.
50К заплата - мей би - ама не средна.
повечето имигранти жижеят "без да се лишават от нищо" с 1300$/месец тричленно семейство ;)
Sugarplum

??

Мнение от Sugarplum »

То за средната заплата /индивидуална и семейна/си има статистика, който иска може да я прочете за себе си. Ако Бекса жижее с $1,300 на месец и не се лишава от нищо, сигурно е най малкото "Йога".
А пък съвсем не ми се вярва имигрантите да са го назначили като техен "Финансов Говорител" :D
Съжалявам, че "Научно обоснованата статистика" на Бекса не ме води до екзалтация. Ще си остана с "възхищението". :wink:
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

zaia написа:
Sugarplum написа:Там където живееш има четерима практивущи БГ лекари и още няколко на път да вземат квалификация
Питай ги през какво са минали тия четиримата, докато стигнат до това да работят като лекари. И ми кажи дали е същото като при програмистите примерно.
Не казвам, че няма бг лекари тук. Има. Броят се на пръсти, но не това ме вълнува. Трябва да минават сложни процедури и минават години, докато го постигнат.
Аз не съм "Личен състав" нито на лекари, нито на програмисти и всякакви други артисти. Ако четерима или повече са успели да започнат работа като лекари, това значи, че е възможно. Друг е въпросът за това:
"Кой от какво е правен"?
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Ето ви мнение на български гражданин все още живеещ и работещ в БГ : лекар в бг е не всеки, който завърши медицина тук, о не има дълго да се лута ако няма връзки за да специализира, щото специализациите са кът, а с обща медицина си или селско JP или спешна мед. помощ, или медицински представители, а това не е много хранещо особено спешната помощ. Тук хората, които познавам с мед. образоване работят повечето като мед. представители на разни фармакологични компании, обикалят по няколко области да предлагат илачи за по 800 лв. месечно и са щастливи, че не са практикуващи лекари. Останалите или мизерстват или са корумпирани до ушите и за да ви оперират примерно ще ви изръсят с поне още 600лв. извън това, че операцията ви влиза в здравно осигурителния пакет. Мисля, че проблема на всички вас е, че сте забравили от къде сте тръгнали и какво сте загърбили. На всеки от вас казвам, спомнете си от какво избягахте и ви припомням то все още е тук. Нашите политици лъжат, че още няколко години и ахааа сме достигнали стандарта на средния европеец, но европейците казват друго - още 200г и то ако стоим на място сте при нас. Е, избора е ваш ако Канада, не е вашата родина върнете се и вашите пра-пра-пра внуци може би ще догонят мечтите ви. :( :( :(/Родината на човек е там където се чувства добре!/
Публикувай отговор