моля за помощ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
tonivania21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 9:58 am
Местоположение: sofia

моля за помощ

Мнение от tonivania21 »

получихме визи за Квебек но ни се отваря работа в англииската част дали това щее проблем дали ще ни пуснат благодарим на всички които могат да ни помогнат с информация.Визите ни са за квебек
uspeh na vsichki
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Няма такова нещо като виза за Квебек!
Имате визи за Канада, а сертификат за избор от Кебек.
Досега не съм чувал даже да има някой проблеми с това.
tonivania21
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 9:58 am
Местоположение: sofia

Мнение от tonivania21 »

благодаря питахме защото като ни даваха сертификата за селекция ни казаха че сме длажни да сме в Кебек 3год
uspeh na vsichki
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ами да той сертификата за избор от Квебек си важи само за Квебек! :lol:
Ако някой може да се сети за най-дребното възражение да пише, но аз не се сещам. Никой не може да ти каже откъде да влвезеш и къде да живееш в Канада. Особено пък като става въпрос за работа.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Знам , че не е много чисто, ама сертификата за избор на Кебек ти заменя акта за раждане тук. т.е. една принадлежност към провинцията, която все пак е най-социално, бе направо на места социалистически ориентирана. От кебекарите са по-добре само първите нации и то ако живеят в резервата. :lol:
Но аз например не зная какво се случва ,ако си дошъл по федералната и се заселиш в Монреал. Би трябвало като жител на провинцията да ползваш същите благини, като тези дето са избрани по Кебекарската процедура, но го доказваш с различни документи. :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: моля за помощ

Мнение от sasho71 »

tonivania21 написа:получихме визи за Квебек но ни се отваря работа в англииската част дали това щее проблем дали ще ни пуснат благодарим на всички които могат да ни помогнат с информация.Визите ни са за квебек
abe eдин практичен съвет от мен- тъй и тъй сте за Кебек, кацнете си там, разгледайте Монреал, идете до Кебек сити, че после като ви завърти шайбата много много няма да имате време да си правите екскурзийки :lol:
Инак по въпроса- няма да имате проблем много ясно.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

troll написа:Знам , че не е много чисто, ама сертификата за избор на Кебек ти заменя акта за раждане тук. т.е. една принадлежност към провинцията, която все пак е най-социално, бе направо на места социалистически ориентирана. От кебекарите са по-добре само първите нации и то ако живеят в резервата. :lol:
Но аз например не зная какво се случва ,ако си дошъл по федералната и се заселиш в Монреал. Би трябвало като жител на провинцията да ползваш същите благини, като тези дето са избрани по Кебекарската процедура, но го доказваш с различни документи. :lol:
trjabwa da si ziwjal edna godna w kebek za da imas sastite prawa na kwebekarce
soory za kirilicata na ispanska osnowa sam i foneticnata e razbarkana
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

troll написа: Но аз например не зная какво се случва ,ако си дошъл по федералната и се заселиш в Монреал. Би трябвало като жител на провинцията да ползваш същите благини, като тези дето са избрани по Кебекарската процедура, но го доказваш с различни документи. :lol:
Нищо не се случва, освен, че се занимаваш с една шапка глупости и навсякъде ми искат моминското име - нещо, което бях забравила, че имам, а го доказваш с адресна регистрация. :P ronni, каква е тая година? :shock:
Let it go...
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

:lol: :lol: :lol:
Това дето ти искат моминското име няма общо с това дето не си избирана от Квебек. :lol:
Ако си дъщеря на г-н Йордан Карастанчов (Честит имен ден!) и по късно при брак с г-н Петър Винокуров си си сменила фамилията на Винокурова, то в Красивата провинция от едно известно време ти се наричаш:
Ивет Йорданова Карастанчова Винокурова.
и тъй като кебекарите са най-големите софтуеристи (като бг-ейците :D )и според тях човек има две имена собствено и фамилно и понеже фамилията ти е Карастанчова Винокурова
то собственото ти име е:
Ивет Йорданова
:lol: :lol: :lol:
Т.Е> Честит Имен Ден Ивет Йорданова!

Да не си мислиш, че ако се разведеш с г-н Петър Винокуров ще си смениш името? Да ама не! :lol: :lol: :lol: Каквато си влезла такваз си оставаш!. Но могат да ти издадат документ утвърден от кместството, че си сменяш имената, ще го публикуват и в местния вестник, но това няма връзка с развода. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Ненормална работа. Колкото и любезно да им обяснявам, че не си ползвам моминското име и няма намерение когато и да е повече да го ползвам и че то на практика не съществува вече, все ще се намери някой, дето ще го поиска. :shock: В крайна сметка не им го давам, те си пишат нещо там и минава номера. В Онтарио никой никога не ме попита за което. Обаче все пак не разбрах какво имаш предвид с тази една година?
Let it go...
Ann
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 6:16 am
Местоположение: в безтегловност
Обратна връзка:

Мнение от Ann »

Въпросът Ви се свежда до следният "простичък" избор - дали идвате в Канада:

- за да работите и живеете, така както може би го правите и в България;

или просто

- да съществувате, възпозвайки се от многобройните социални придобивки на провинция Кебек - "излизате" на социална помощ, раждате няколко деца, работите от време на време на черно, и ако това Ви стига - не мислите за следващите няколко десетки години.

Иначе няма никаква законова пречка да се приземите в коя да е точка в Канада, защото визата е за страната, а не за провинцията. Разликата е във въпросният Сертификат за селекция - Вие сте избрани за имигранти в Кебек, и като такива имате възможност да се възползвате от всички социални "благинки", които предлага само тази провинция.

Разбира се, не подценявайте и езикова бариера - трябва да знаете поне един от двата езика, като за Кебек е необходим добър френски. Ако сте избрали вторият вариант, може да минете и с посредствен език.
Ако искаш да промениш света, започни първо от самия себе си!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

В Квебек , няма ли българи , които работят и живеят , и стихове пишат тъй както умеят :shock: :?:
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

защо пък не....

Мнение от Beauty75 »

Визите Ви не може да са само за Квебек,те са за цяла Канада.Ако наистина имате предложение за работа на друго място, според мен е по-добре да отидете там. Още повече сигурно имате и познати там. Аз така бих направила. Все пак винаги ще сте добре дошли в Квебек, нали си имате сертификат за селекция.Но най-добре е там, кадето имате работа.Успех и кураж! :)
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: защо пък не....

Мнение от balbi »

Beauty75 написа:Визите Ви не може да са само за Квебек,те са за цяла Канада.Ако наистина имате предложение за работа на друго място, според мен е по-добре да отидете там. Още повече сигурно имате и познати там. Аз така бих направила. Все пак винаги ще сте добре дошли в Квебек, нали си имате сертификат за селекция.Но най-добре е там, кадето имате работа.Успех и кураж! :)
След като изтече сюртюфюката ще трябва да вадят нов като граждани на друга провинция. Излиза някъде година след заселването в Квебек!
Алелуя!
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

Balbi,но това не пречи на хората да отидат на друго място, а не задължително в Квебек! Всъщност това беше ?-са,нали? :D
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
Публикувай отговор