Осигуровки

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

alen vid написа:Е това трябва да се каже на онези родители , чийто дечица бяха разстреляни , от един такъв дето трябвало да се лекува ама ходел по улиците щото и той бил човек !
А ако твоето дете беше с такива проблеми и го хванеха от улицата и затвореха в лудница както събират уличните псета, дали щеше да реагираш по същия нячин?
Много лесно и бързо осъждаме когато нещо не ни касае и си мислим, че никога няма да ни се случи.
Да, тези болни също са хора и не могат да бъдат затваряни защото някой някъде направил еди какво си. Ами че след като и необременените и клинично здрави вършат убийства, то всички би трябвало да сме някъде въдворени - лагери, концлагери, гета и т.н. Зад ограда и под постоянно наблюдение.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Linko написа:
alen vid написа:Е това трябва да се каже на онези родители , чийто дечица бяха разстреляни , от един такъв дето трябвало да се лекува ама ходел по улиците щото и той бил човек !
А ако твоето дете беше с такива проблеми и го хванеха от улицата и затвореха в лудница както събират уличните псета, дали щеше да реагираш по същия нячин?
Много лесно и бързо осъждаме когато нещо не ни касае и си мислим, че никога няма да ни се случи.
Да, тези болни също са хора и не могат да бъдат затваряни защото някой някъде направил еди какво си. Ами че след като и необременените и клинично здрави вършат убийства, то всички би трябвало да сме някъде въдворени - лагери, концлагери, гета и т.н. Зад ограда и под постоянно наблюдение.
Ако моето дете беше .е или би могло да бъде в подобно състояние - да бих предпочел да бъде лекувано и ако застрашава обществото с поведение което не зависи от неговото съзнание - да бъде ограничен периметъра му - именно с цел да не нарани някое друго дете .
Така че на първият ти въпрос - отговарям утвърдително : да така ще реагирам , е ще избегна пасажа с "помещенията с кучетата и как точно ги затварят " , а за да ти отговоря още по-пълно , ще ти кажа ,че лично бих поел отговорността да се грижа за детето си ако недай Боже то има такъв проблем и лично бих го ограничил ако трябва и в свободата му - но бих го предпазил по-този начин от това да нарани някой или даже себе си !

цитат:
"...Много лесно и бързо осъждаме когато нещо не ни касае и си мислим, че никога няма да ни се случи. "

Линко , ти да не би да се опитваш да правиш обобщения или пък нравоучение да ми четеш ?! - ако е така ,чувствай се свободен да го правиш в семейната ти среда .

На останалата част от постинга ти не намирам смисъл да отговарям , защото ..... какво да ти кажа ...... :D :D :D , няма смисъл !!!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Аз и не очаквах да ми отговориш по друг начин. :)
Това "ако" и "бих" правят нещата много лесни. Друго е когато всичко това ти доде до...главата.
И не аз правя обобщенията. Напротив, конкретизирам нещата защото знам че прибързано взети емоционални решения, на основата на единичен случай са десетократно и стократно по-вредни отколкто последиците от конкретния случай.

А иначе и аз си пиша във форума, както и ти. Изказвам си мнението от време на време. Нравоучения е днешно време е изключено да дадеш на който и да , включително и на собствените си деца.
Хайде със здраве! :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Linko написа:Аз и не очаквах да ми отговориш по друг начин. :)
Това "ако" и "бих" правят нещата много лесни. Друго е когато всичко това ти доде до...главата.
И не аз правя обобщенията. Напротив, конкретизирам нещата защото знам че прибързано взети емоционални решения, на основата на единичен случай са десетократно и стократно по-вредни отколкто последиците от конкретния случай.

А иначе и аз си пиша във форума, както и ти. Изказвам си мнението от време на време. Нравоучения е днешно време е изключено да дадеш на който и да , включително и на собствените си деца.
Хайде със здраве! :)
Виж какво Линко ,
слабо ме интересува какво си очаквал и какво не .

А м/у впрочем , това "ако " , "беше" и "дали" ми напомнят за твоя първи постинг /в разговора / , така че ако имаш нещо против леснотата на употребата им и как те "правят " нещата ,:
- чувствай се ,повтарям, свободен да се конкретизираш колкото си искаш ,обръщайки се към първоизточника на тяхната употреба и намеса в разговора !

От Здраве да не се отървеш и аз ти желая !
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Спора е напълно излишен. Колкото хора, толкова и мнения.
Ако тези с моят начин на мислене са болшинство в обществото, ще има по-малко ограничения за психично болните. Ако ли не, може и да стане така да бъдат принудително затваряни както беше в БГ преди години. А недоволни и критици винаги ще има, при който и да е вариант.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Omega3 написа:
zorina написа: а най-голямаат пропаганда за Канада е "безплатното здравеопазване" ...................... затова толкова луди ходят из улиците :wink: заради "страхотното безплатно здравеопазване' :wink:

Та в БГ ще ви окажат винаги първа помощ !

А ти какво предлагаш да се направи с тези?
Те си ги лекуват, но си ги пускат на улицата, защото са хора. Ти ако си болен, не е задьлжителоно да те дьржат в болница. Та, така и с лудите.
мисля, че в тази страна има огромен проблем здравеопазването..... повечето от безработни, социалджии и тн.....просто не са стъпвали на преглед, така че дори няма как да ги освидетелстват........
а ако случайно ги освидетелстват после какво ги правят незнам...

Идва големия :?: :

Има ли лудници в Торонто ? :wink: и ако да, къде са те??? :P
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

В Торонто лудниците са много и подвижни :wink: една от тях е метрото, не ти ли се е случвало да видиш луди да крещят, абе направо са истерично-заплашителни с молба за пари да си купят нещо за "ядене", че не били яли 3 дни и така всеки ден, особено сутрин в трафика.....а има и един който също е доста активен в метрото.....разтваря си якето или ризата за да покаже, че е гол под тях и е направо ужас с такива, извинете ако само на мен ми се струват ненормални. Мерси, ама по добре да ги даржът тея на "специализирани места" за да не създават страхова невроза....
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

Лени :lol:

така де , и аз съм мнение , че трябва да ги държат под ключ и питам: къде ги държат??? из околностите не съм видяла никакви домове...тоя огромен град...
тоа активния го знам :wink: ама има и бая други :wink: един носи плюшена маймунка и я държи като бебе, дава й да цока мляко, истинско от шише с биберон и й тананика песничка :P :P :P и пропуснах: в най-голямата лудница иска място!!!!!!!!!!!!!!
нема да ги оправим ние тия...ама айде :P
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

Leni написа:В Торонто лудниците са много и подвижни :wink: една от тях е метрото, не ти ли се е случвало да видиш луди да крещят, абе направо са истерично-заплашителни с молба за пари да си купят нещо за "ядене", че не били яли 3 дни и така всеки ден, особено сутрин в трафика.....а има и един който също е доста активен в метрото.....разтваря си якето или ризата за да покаже, че е гол под тях и е направо ужас с такива, извинете ако само на мен ми се струват ненормални. Мерси, ама по добре да ги даржът тея на "специализирани места" за да не създават страхова невроза....
Leni ,
там е проблема ,че тези хора , са невинни по-същество , те имат проблем и наистина се нуждаят от помощ и наблюдение а понякога и на ограничаване на свободата им /колкото и гадно да звучи това /.
И именно поради тази причина - ТЕ НЕ СА ВИНОВНИ ако наранят някого или се самонаранят ! - виновна /според мене/ е системата ,която в името на тяхното социализиране , буквално ги афишира като нормални индивиди /казано така ми звучи грозно ,та майката си трака , ама кво да се направи / , а те не са - те имат проблем и този проблем не е само техен .
Това не значи да ги затворят някъде и да ги полеят с бензин и да драснат клечката ! - аз не съм компетентен да казвам какво да се направи с тези клети души , но има хора който трябва да знаят как да се процедира в случая .

Ще ти разкажа една случка ,която ми се случи в Кебек :
- водиме си лаф с един разкошен човек , кебекоа - мой приятел и по едно време , кво стана - не знам , но разговора се завъртя на тема деца и семейство ...... значи Джеф /така се казва момчето / до един момент мълча и нищо не казваше , по едно време съвсем помръкна и след това направо се включи /както се казва с "резачката"/
та той каза - ненавиждам църквата ,защото преди десетки години ни е карала да се плодиме като зайци за да надмогнеме демографската асимилация от страна на англофоните , но никой не ни каза ,че това безразборие и малоумен стремеж , ще ни доведат до страшни геномни абераций и почти буквално до изчезване ...... ! ....сега , към днешна дата недоумявам как и защо някои хора се опитват да прилагат асоцийране на такива като нас и ни вкарват в заблуждение че сме нормално здрави - а не сме , имаме проблем и можем да го предадем на поколението !!!!!!!!!!!! -ето затова /каза той / от мен ще излезе много добър Чичо но аз деца няма да създам - не и да страдат !
Правителството дава луди пари за тази "терапия " , а всъщност не разбират ,че това е заблуда , заблуда както за нас /че сме нормални в здравословно отношение / така и заблуда на обществото че сме ...
отраснах /каза той / с разбирането че аз съм като другите , но постепенно както аз, така и хората около мен ,разбрахме че нещо не е наред - и тогава дойде ОТЧУЖДЕНИЕТО а с него и озлоблението и неприязънтта и болката !

Сега Лени ,
аз се питам - дали ако тези финанси се дадат за намиране на начин за помагане на тези хора - да имат нормално поколение /а не да са в стрес че ще създадат Даусън синдром н.р./ а има такива варианти /това със стволовите клетки и първичната генетична информация както на здравия така и на болния родител / , е ако там се инвестира и реално се помогне /или поне опит да се помогне / на тези хора да си имат здраво наследство , защото в крайна сметка - именно поколението е основния стремеж на всяко живо същество !

Проблема е наистина жесток и труден както за разбиране така и за коментиране , НО ТОЙ ПРОБЛЕМА ТРЯБВА ДА СЕ ЗНАЕ А НЕ ДА СЕ ОСИГУРИ ПЯСЪК ТА ДА СИ ЗАРИЕМЕ ГЛАВИТЕ И ДА СЕ ПРАВИМ ,ЧЕ ПРОСТО НЯМА ПРОБЛЕМ !
Това е моето мнение по въпроса .
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Алене, чета те, ама дали защото ми се доспа или защото не беше достатъчно категорично казано, не разбрах какво има точно предвид твоя приятел Джеф от Квебек ? Че кебекуата имат паталогичен генетичен проблем ?

а да, и това дали може да се направи паралел с българите, които също се "плодили като зайци", въпреки че не църквата била виновна за това, след огромния демографски срив благодарение на завладяването ни от турците и огромния бой избити. Просто "наплодяването" е естествен рефлекс на етносите, за да оцелеят срещу някакво предизвикателство: природни или др. бедствия.

Тогава на нас, българите, какъв ни е проблема :roll:
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!

Мнение от alen vid »

krimon написа:Алене, чета те, ама дали защото ми се доспа или защото не беше достатъчно категорично казано, не разбрах какво има точно предвид твоя приятел Джеф от Квебек ? Че кебекуата имат паталогичен генетичен проблем ?
Привет Кримон ,
ами да , мисля че правилно си го разбрала , аз също го рабрах по този начин ,човека !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

е, и ти мислиш ли, че това може да бъде вярно ?

Всеки си има някаква "представителна извадка", базирана на личния му опит и наблюдения. Аз ли си затварям очите постоянно, вече 6-та година или всички изключения от кебекуашки род :lol: :lol: :lol: ми се натрапват, т.е. такива здрави-прави-нормални /понякога прекалено нормални/ ... Единственото, което наистина ми прави впечатление, че дислексията сред местното население е прекалено разпространена.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

!!!

Мнение от alen vid »

krimon написа: а да, и това дали може да се направи паралел с българите, които също се "плодили като зайци", въпреки че не църквата била виновна за това, след огромния демографски срив благодарение на завладяването ни от турците и огромния бой избити. Просто "наплодяването" е естествен рефлекс на етносите, за да оцелеят срещу някакво предизвикателство: природни или др. бедствия.

Тогава на нас, българите, какъв ни е проблема :roll:
Кримон ,
ти по добре от мен ,знаеш историята на Кебек .
Ти самата прецени дали те са били много или малко , дали са били обособени в малобройни селища изолирани често от останалия свят /метео или там квито причини е имало / .
Аз като биолог ,мога да кажа само че за да бъде здрава една популация - то населеното място минимум трябва да е от 10 000 човека , не случайно в миналото ,много племена са правили похождения до други такива /съседи / за да крадат Булки и т.н.

И моля те не го обръщай пак за България vs Канада , знам ,че не си имала това намерение - но ако ти отговоря , пак ще се започне с "ама ти знаеш ли и т.н. "
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

абе не я знам толкова добре историята на Квебек, само съм убедена, че сме сравними етноси в много отношения: брой популация /7 мил. и половина/, завладяване, избиване, наплодяване - всичкото в този ред. Българите също векове наред са били изолирани и самозатворени, бракове само в затворената общност /това брак в друго село, с другоселец - хехе!/, деца - колкото повече - толкова повече. Защото колкото измрат, толкова ще оцелеят. Това е средновековният принцип който е водил и българите и кебекуата и не малко други народи. За швейцарците много се говори с дебелите им зими и сняг, със затворените долини, какви били изродени и т.н. Та питах аз, на нас българите какъв ни е проблема - генетичен, патологичен ?

И спора не е Бг срещу Ка, ама като нищо натам ще отиде като всяка друга тема :P
Последно промяна от krimon на Нед Окт 21, 2007 8:37 pm, променено общо 1 път.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнение от alen vid »

krimon написа:е, и ти мислиш ли, че това може да бъде вярно ?
Кримон ,
всеки има глава на раменете си - всеки да си преценява за него си каква е истината !
Има една нашенска поговорка : "като си тръгнал да се завениш виж родата на булката " мъдра е тази поговорка Кримон , ти как мислиш по въпроса ?
Публикувай отговор