Канада, каквато я видях

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

flyfish
Нали знаеш,ти може и от 10 години да си там,но пипето да работи до толкова до колкото да си купиш хляб,което не означава ,че много знаеш,можеш,разбираш...
Това е като има "деца" на 20 години ,които са готови да си градят характера ако е за хубаво,има и хора и на 50 години,които са си все същите отрепки...
Това,което се е налагало да правя през последните си 12 години Ти може и цял живот да не можеш "осъществиш".
Та ,дали ти си там или аз тук....ако си мислиш ,че много си видял и разбрал от живота.....Продължавай да си го мислиш.....поздрави на Канада ;)
chinois

Мнение от chinois »

Купуването на хляб в канада не е лесна работа! :lol:
Има фирма multimarques, която има марка POM, която има следните видове изделия:
Produits
> Bagels
> Muffins anglais
> Pains à dorer et servir
> Pains à hamburger
> Pains à hot dog
> Pains à sous-marin
> Pains tranchés
> Petits pains à salade et à garnir
> Pitas
> Tortillas
> Produits saisonniers
А всеки вид съдържа много изделия. :lol:
А това е само една фирма. :lol:
А в един магазин ги има едни фирми с техните марки,видове и изделия, а в друг магазин са други. :lol:
А и тук е въпроса, за какво ти трябва хляба - има за различни цели. Ако вземеш да прочетеш само съставките на изложените хлябове, без кроасани, муфини, бигали и други дивотии ще ти отиде деня. Тук нещата са прости и ясни, но много. :lol: Не става, да видиш всичко и да си помислиш пък после да избереш. Тъй не е само с хляба. Много често се използва стадната стратегия, защото целта често е да не паднеш в дълбоките дълбочини. :lol:

Знаете ли, че тука на пакета с пържоли има родословно дърво и биография на прасето/вола/агнето/теленцето/пуйката/пилето/рибата и др., от което са? :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Драго , съвсем добронамерено , не се изхвърляй :idea: Буквално , онзи ден подаде документи и айдееее....Къде не се заселва вече , каква ли работа не подхвана, успокой се , за твое добро е! Предстои ти тепърва процедура , живот и здраве да пристигнеш , а за някои от професиите за които мечтаеш си има изискване за поданство и възраст, така че докато си сложиш поне паспорта в джоба , ще си сложил и некой лазарник отгоре...И един приятелски съвет ,не захвърляй геврека и не чакай на готови пари , те най -бързо се топят! Много здраве на Варна :wink:
chinois

Мнение от chinois »

Странджата ! :beer: :lol:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Странджата написа:Драго , съвсем добронамерено , не се изхвърляй :idea: Буквално , онзи ден подаде документи и айдееее....Къде не се заселва вече , каква ли работа не подхвана, успокой се , за твое добро е! Предстои ти тепърва процедура , живот и здраве да пристигнеш , а за някои от професиите за които мечтаеш си има изискване за поданство и възраст, такаче докато си сложиш поне паспорта в джоба , ще си сложил и некой лазарник отгоре...И един приятелски съвет не захвърляй геврека и не чакай на готови пари , те най -бързо се топят! Много здраве на Варна :wink:
Мдам, Странджата е прав. При положение, че в днешно време има толкова много достъпна информация в интернет, просто е непростимо и глупаво да се емигрира на сляпо, ръководен само от мечти и надежди.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Странджа,кой изобюо говори за Канада,аз даже сега не си и помислям точно за нея,имах предвид за живота.....
далеч съм от мисълта за канада...
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Dparo u TaHq написа:flyfish
Нали знаеш,ти може и от 10 години да си там,но пипето да работи до толкова до колкото да си купиш хляб,което не означава ,че много знаеш,можеш,разбираш...
Това е като има "деца" на 20 години ,които са готови да си градят характера ако е за хубаво,има и хора и на 50 години,които са си все същите отрепки...
Това,което се е налагало да правя през последните си 12 години Ти може и цял живот да не можеш "осъществиш".
Та ,дали ти си там или аз тук....ако си мислиш ,че много си видял и разбрал от живота.....Продължавай да си го мислиш.....поздрави на Канада ;)
:nenam: .Toва вдъхновено изказване просто ще мине в графа "БЕЗ КОМЕНТАР".
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

chinois написа:Купуването на хляб в канада не е лесна работа! :lol:
Има фирма multimarques, която има марка POM, която има следните видове изделия:
Produits
> Bagels
> Muffins anglais
> Pains à dorer et servir
> Pains à hamburger
> Pains à hot dog
> Pains à sous-marin
> Pains tranchés
> Petits pains à salade et à garnir
> Pitas
> Tortillas
> Produits saisonniers
А всеки вид съдържа много изделия. :lol:
А това е само една фирма. :lol:
А в един магазин ги има едни фирми с техните марки,видове и изделия, а в друг магазин са други. :lol:
А и тук е въпроса, за какво ти трябва хляба - има за различни цели. Ако вземеш да прочетеш само съставките на изложените хлябове, без кроасани, муфини, бигали и други дивотии ще ти отиде деня. Тук нещата са прости и ясни, но много. :lol: Не става, да видиш всичко и да си помислиш пък после да избереш. Тъй не е само с хляба. Много често се използва стадната стратегия, защото целта често е да не паднеш в дълбоките дълбочини. :lol:

Знаете ли, че тука на пакета с пържоли има родословно дърво и биография на прасето/вола/агнето/теленцето/пуйката/пилето/рибата и др., от което са? :lol:
Отишъл един момък на психиатър, с оплакването, че е в депресия от прекалено голем стрес в работата. Питал го психиатъра:
- Какво работиш?
- Сортирам ябълки. - отвърнал
- Е какъв стрес в тая работа? - учудил се психиатъра
- Е как! По цял ден трябва да вземам решение коя ябълка е малка и коя - голям! Не издържам! :lol:

Чинос, и с твоя хляб така - голям стрес с тоя избор. :lol:

А с туй изказване Драго най-много да ходи да сортира череши. :lol:
Let it go...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Странен тип сте Драго и Таня , нещо като Джекил и Хайд :lol:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Oх, Драго, Драго...

Виж сега, изобщо не си прави труда да идваш насам ( с "твоето момиче").
Абсолютно съм уверена, че няма да ви хареса, ама грам, ще поседите половин година и мрачни и озлобени с подвити опашки ще се приберете във Варна и ще започнете да разправяте колко е гадно в Канада.
Все пак може да има и нещо положително - все едно сте отишли на екскурзия в чужбина.

И МАМКА МУ, НАУЧИ ГО ТОВА ПРОКЛЕТО "Й"!!!
:evil: :evil: :evil:
Какво му е толкова сложното? Егати и средно специалното ти образоване, егати и чудото.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: За който не го е чел!

Мнение от alen vid »

MrGeek написа:
HYYS написа:Там има текст, който разглежда хигиената на работещите (Division 5). Т. 22 засяга отговорността на мениджъра на заведението по отношение на заразните болести.
Това е много показателно. Тук е тънката, но съществена разлика, която ние българите не можем да схванем, защото идваме от общество, в което отговорността не означава нищо. Ако в някое заведение в България и в Канада се случи хранително отравяне, какъв е шанса да има съдебен процес и осъдени виновни по случая на едното и другото място и най-вече каква ще е разликата в последствията за собствениците на двете места? Все сме свикнали някой и нещо да ни контролира отгоре, защото ние нямаме чувство за лична отговорност пред обществото, породено от липсата на съвременна работеща съдебна система.
Моето мнение е едно към едно с твоето по отношение на:
- липса на справедлива и работеща съдебна система ! съм ЗА
- отговорността също много куца , щото ако не куцаше , всичките тези историй с парковете на България с Природата й , мутренските изпълнения , хайде да не изброявам !

Но приятелю , по отношение на цитирам те :
" Все сме свикнали някой и нещо да ни контролира отгоре,....." ,
не съм много съгласен ,че именно там е първопричината , защото и тука в Канада - контрола е невероятен , нагледах се на шефове , шефчета , супервайзори и директори ! - лошо няма , хора като хора , но подчинените им и идея не им минава през главата да свършат каквото и да е било друго , освен това което са им наредили "свише" !
и търябва да ти споделя , че поне от моя опит , не видях Изпълнителите да поемат отговорност , даже обратното - там където работех в Кебек , имаше случай , когато просто не можеха да махнат един некъдърник , щото той винаги казваше : "- какво искате от мен , аз правя точно това което ми е наредено "

Разбираш ме , че това са просто мои наблюдения , нямам никакво намерение да правя сравнение , просто не съм в позиция !
chinois

Мнение от chinois »

Ivet написа:
chinois написа:Купуването на хляб в канада не е лесна работа! :lol:
...
Отишъл един момък на психиатър, с оплакването, че е в депресия от прекалено голем стрес в работата. Питал го психиатъра:
- Какво работиш?
- Сортирам ябълки. - отвърнал
- Е какъв стрес в тая работа? - учудил се психиатъра
- Е как! По цял ден трябва да вземам решение коя ябълка е малка и коя - голям! Не издържам! :lol:

Чинос, и с твоя хляб така - голям стрес с тоя избор. :lol:

А с туй изказване Драго най-много да ходи да сортира череши. :lol:
Разчитах, че като дам пример с хляб, няма да се намери никой , които да ми обеснява какво съм написал, без да е разбрал какво съм казал и на всички ще им е ясно. :lol:
Кой говори за стрес при избор? :shock:
Говоря за правилен избор от много възможности, които реално не можеш да обходиш всичките и тогава правилноста на решението добива вероятностен характер. :lol: Точно поради тази причина има разочаровани при идването си тук. Те си представяли калии, а то били кактуси. :lol:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Разбрах аз какво си казал - нищо. :lol: Само стрес докара на хората, сигурно отсега си мислят как да се квалифицират, за да могат да осъществят покупката на хляб или на пържоли с родословие. :lol:
Let it go...
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Вижте на какво попаднах днес:
"medical exams are only permitted after a written offer of employment(exept in the case of bona fide occupational requirements,as for food handlers)".Да,ама друг път.
По нататък пък четем:
"drug addiction is a disability under human rights codes.An employee cannnot be discriminated during the selection process based on a disability." :wave:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Задавате ли си въпроса защо проблема с хигиената по заведенията се обсъжда в този форум, и никъде другаде в Каната?
Причината е, че ние си спомняме това на което сме свикнали в БГ. Не че тук винаги всичко е наред в тази област, но като цяло е хиляди пъти по-добре от Каната.
Що се отнася до носенето на отговорност - това че няма случаи на припаднали или натровени или заразени и факта, че тази отговорност се носи от заведенията не е кой знае колко успокоителен като се има предвид, че:
1. трудно е да се установи откъде е заразяването, ако се получи такова
2. човек докато отиде на преглед могат да минат дни, ако не седмици и от там се губи връзката с даденото хранително заведение и т.н.
3. може да е резултат от систематично приемане на нечисти/ замърсени продукти и да е налице някакъв имунитет.
Едно нещо е неоспоримо - храната в Каната няма нищо общто с тази в БГ и това е нормално; нито пък е възможно човек да разчита на добро качество на храната, обслужването и хигиената в което и да е заведение в Каната.
точно така мисля по въпроса:)
Публикувай отговор