Да живее комунизма в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Lub0 написа:Айде пак глупостите почва peter_pan, къде било мръсно и т.н., я кажи по-точно къде в Монтреал си живял, (щото аз в моят квартал едно боклуче не мога да видя по улицата). За малко да почне добра работа... и не почнал и аз за малко да спечеля от тотото, ама не спечелих, липсваха ми само 6 числа да позная и да взема 20те милиона... ясно ми е, че си имал проблеми с комуникирането с жените, но това е защото си нямал пари да ходиш по дискотеки и клубове и не си знаел добре езици, виж защо българките не са искали да те погледнат, тука не знам...
За чистият въздух, само се качи на Витоша и погледни на долу или пък как се познава по въздуха като наближиш Бургас...
хич за нищо не можа да познаеш - не съм имал нито един от тия проблеми и нищо не ти е ясно;
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

iliana написа:Учудвам се как има хора които вечно обобщават. Как вечно ни "отварят очите"
Питър Пане, вярвам че това дето го пишеш е твоята истина. Ама тя не е моята истина. Моята Канада е коренно различна от твоята.
А като толкова не си го знаел френския какво си търсил в Монтреал? Не си ли чувал че в Канада има и други градове. Дошъл си на 10000 км с два куфара, толкова ли щеше да е трудно да пробваш и на друго място? Отава е на 200 км, Торонто на 600.
Но май е по-лесно да се обвинява наличието на 2 езика, дискриминацията, дупките по пътищата, климата, културния живорт, природните забележителности и куп други нямащи пряко отношение към твоя успех или неуспех.
Едно нещо научих в канада, и то е преди да обвиня някого или нещо за даден проблем да потърся причините в себе си.
аз не съм казал никога, че съм имал неуспех и никойк не обвинявам за нищо; просто не ми харесва държавата по много причини и аз съм казал някои от тях; това, че има два езика е много хубаво даже - човек винаги може да се усъвършенства в езика, който знае по-малко.
точно така мисля по въпроса:)
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

hullboy написа:
не харесвам храната, липсата на социализация, игнорирането на много сериозни проблеми в образованието и здравното обслужване, изолирането на повечето имигранти също е плашещо - това води до нарастваща престъпност
Аз пък се кефя на горния цитат.
Понеже в БГ храната е хубава, образованието и зравеопазването са на "виско" ниво. ( толкова високо че си носиш сам храна, чаршафи, гипс и бинт в болниците.) А младите хора денонощно си социализират по чалги клубове за това в БГ. няма никаква престъпност.
Само дето застреляха 10 колеги с обмени бюра, още 20-тина с екзотични прякори като клюна, мечката, бухала, лисицата:)
Колата ми имаше аларма, бликиращо устройство да не можеш да отворш предния капак, бастун за заключваане на волана, скрит имобилайзер които трябваше да докосна с една джаджа за да запали двигателя, супер авто застраховка против кражба, и секретни винтове на джантите а касетофона беше на шейна който вечер свалях и си го носех в къщи..
В къщи аларма със СОТ, италиански брава заключваща на 4-ри посоки, греда от вътрешната страна и сенджир от касата към вратата за да не може да се отвори със сила отвън като отовря вратата на някой който звъни.

Това са все дребни защити на стойност сигурно 2000 - 3000 лева които сочат за ниска престъпност в БГ.:)
А понеже в Канада престъпноста е висока в къщата и колата си нямам нито едно от гореизброените защити.:)
за вас БГ явно е само София, а според мен София има най-малко общо с БГ като цяло - аз нямам нито една от защитите на кола или жилище и никой до сега не е злоупотребявал с това, да чукна на дърво;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

peter_pan написа: за вас БГ явно е само София, а според мен София има най-малко общо с БГ като цяло - аз нямам нито една от защитите на кола или жилище и никой до сега не е злоупотребявал с това, да чукна на дърво;)

еми добре като не е бг
тогава се конкретизирай и обясни кое за теб е БГ
:idea:


а и не ми отговори за Витошата
дето се оказа че и нея я разбираш много
освен Софията

:wink:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

peter_pan написа:за вас БГ явно е само София, а според мен София има най-малко общо с БГ като цяло - аз нямам нито една от защитите на кола или жилище и никой до сега не е злоупотребявал с това, да чукна на дърво;)
Мухахахахахаха, абе ти си уникален екземпляр, да знаеш. Я тогава кажи какво е София, че в това число трябва да сложиш и Пловдив, Варна, Бургас, Русе и другите по-големи градове. Да не би да са нещо със специален статут, както едно време беше Западен Берлин? Човече, не знам от жегата ли е или от нещо друго, но бегай на доктор, докато не е станало късно. :lol:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

MrGeek написа:
peter_pan написа:за вас БГ явно е само София, а според мен София има най-малко общо с БГ като цяло - аз нямам нито една от защитите на кола или жилище и никой до сега не е злоупотребявал с това, да чукна на дърво;)
Мухахахахахаха, абе ти си уникален екземпляр, да знаеш. Я тогава кажи какво е София, че в това число трябва да сложиш и Пловдив, Варна, Бургас, Русе и другите по-големи градове. Да не би да са нещо със специален статут, както едно време беше Западен Берлин? Човече, не знам от жегата ли е или от нещо друго, но бегай на доктор, докато не е станало късно. :lol:
звучите толкова смешно като говорите за БГ колкото и кандидат-имигрантите за Канада
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Питар пане,
Обърка се нещо. Нали говореше за културни мероприятия в БГ, за заведеня, за социализиране на младите хора. Тези всички неща са в голямия град.
А в гоямия град са и престъпленята. Там са и алармите, там са и решетките, там са и защитите против кражби.
В малките градове млади, още повече кадърни хора не останаха. Те или се изнесоха в чужбина или в голямите градове за да работят там.
В маликте градове остана баба Пена с магарето, с каручката и с гумените галоши от 1001 стоки.
Баба Пена не е била в последните 15 години нито на театър, нито на кино ( защото ги разпродадоха и превърнаха в търговски центрове със 50 сергии 1м.квадратен на 1 метър квадратен. ) нито на чалга клуб, нито на вананция в чужбина.
Баба Пена единственно си социализира с баба Радка съседката седнали пред къщата на пейката завити с черни забрадки и подпряни на бастунчета.:)
И сравнение не може да става между тях и леля Джейн която е на тяхните години но е облякла розава риза, бежав панталон, няма забрадка и в годината по 2-ва пъти ходи на ваканция на Карибите за да танцува латино танци и да си социализира със старци мераклии.:)
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Какво правя аз:

1. Отварям темата.
2. Гледам че последните мнения са на някой от : hullboy или peter_pan.
3. Затварям темата.
4. Мисля си: Тия пак пишат глупости.
5. Усмихвам се : :D
6. Отивам към точка 1.

ПС: Обичайния алгоритъм за повечето теми. :D
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

peter_pan написа:звучите толкова смешно като говорите за БГ колкото и кандидат-имигрантите за Канада
С малакта разлика,че по-голямата част от живота ни е минал в Бг ,а и някои ходят често до там, та имат база за сравнение.

Но хубаво де, прав си за всичко - направил си правилния избор, щото си много умен, а ние тъпците ще се мачим тук . А и даже не разбираме колко сме нещастни. Горко ни !!
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

dartcherniat написа:
peter_pan написа:звучите толкова смешно като говорите за БГ колкото и кандидат-имигрантите за Канада
С малакта разлика,че по-голямата част от живота ни е минал в Бг ,а и някои ходят често до там, та имат база за сравнение.

Но хубаво де, прав си за всичко - направил си правилния избор, щото си много умен, а ние тъпците ще се мачим тук . А и даже не разбираме колко сме нещастни. Горко ни !!
къде е минал по-голямата част от живота ви няма никакво значение след като нищо не сте разбрали от това; нещата тук се променят доста бързо; и година само да ви няма ще видите разликите - аз далеч не казвам че в БГ е рай, само казвам че има много повече възможности от преди и това покрай евросъюза; най-малкото ако не им харесва на хората тук, не им трябва да ходят чак в Канада, могат да отидат и да бачкат (гърбят) някъде в Европа - там няма социал, а плащането може да е същото що се отнася до гърбенето. Поне няма да им се налага да живеят в Ка и да гледат мизериите там всеки ден.
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Koutai
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Koutai »

Хора моля Ви!
Не пишете нищо повече в отговор на безумствените разсъждения на този образ - П.П. Само го стимулирате да драска и му подклаждате графоманията.:redghost:
Вси4ко което си струваше да бъде казано е казано, а който има уши, даже е и 4ул. :sleep:
L. P. N
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Koutai написа:Хора моля Ви!
Не пишете нищо повече в отговор на безумствените разсъждения на този образ - П.П. Само го стимулирате да драска и му подклаждате графоманията.:redghost:
Вси4ко което си струваше да бъде казано е казано, а който има уши, даже е и 4ул. :sleep:
мен може и да ме убедиш да не пиша в този иначе много забавен форум, ама как ще убедиш другите съфорумци, не знам;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

много обичам българския език
има толкова много уникални по смисъл и звучене думи
които просто нямат дори близък аналог в други езици

например.....

МРЪНКЬО

:idea:

:lol:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

Amental написа:много обичам българския език
има толкова много уникални по смисъл и звучене думи
които просто нямат дори близък аналог в други езици

например.....

МРЪНКЬО

:idea:

:lol:
тази няма аналог и в българския защото само ти знаеш какво значи;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

я да видим другите какво мислят по въпроса :P
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Публикувай отговор