От Канада в Сащ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mya
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 03, 2007 4:39 am

От Канада в Сащ

Мнение от mya »

Наскоро получих Канадската виза още съм в България, знам че е задължително да се отиде до Канада да ти издадат документите за оклоло един месец но искам да попитам дали някой е наясно възможно ли е след това да отидеш в Щатите легално?Приятелят ми учи там и му остават още около 2 години и полувина и след това смята и той да кандидатства за Канада но до тогава би било добре ако има начин да живеем в Сащ.Ако имате подобна ситуация или знаете как става ще съм ви много благодарна ако споделите!
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

В Щатите можеш да ходиш само с виза в което се съмнявам че ще ти издадат в Канада.

Случаите които познавам: на хора несемейни почти не издават визи защото били потенцилни имигранти за Щатите.
Отделно трябва да си направила поне една година престой в Канада и да работиш за да докажеш че имаш здрави връзки с Канада.

Абе винаги можеш да опиташ да поискаш виза, губиш някакви 100 $ ако не ти издадат. Ама колко пъти имаш право да ти отказват незнам.
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

имаше стара тема в друг раздел където бях питал как става ходенето в Сащ от Канада когато си само с резиденска карта, и мненията бяха че издават туристеически визи на канадски резиденти след няколко месечен престой в Канада и показване на що годе здрави връзки с Канада, но най хубаво може да каже някой, който го е правил
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
mya
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 03, 2007 4:39 am

Мнение от mya »

Мисля че има доста хора оито се интересуват от темата затова ви моля дори за мнения все пак във всичко има по малко истина Мерси
:)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Сащ

Мнение от Koko »

mya написа:Наскоро получих Канадската виза още съм в България, знам че е задължително да се отиде до Канада да ти издадат документите за оклоло един месец но искам да попитам дали някой е наясно възможно ли е след това да отидеш в Щатите легално?Приятелят ми учи там и му остават още около 2 години и полувина и след това смята и той да кандидатства за Канада но до тогава би било добре ако има начин да живеем в Сащ.Ако имате подобна ситуация или знаете как става ще съм ви много благодарна ако споделите!
За съжаление това което сте намислили е трудно за осъществяване.
Статута ти на постоянно пребиваващ в Канада няма как да ти помогне да имигрираш трайно в САЩ, а за да можеш да кандидатстваш за посетителска виза за САЩ трябва да си си стъпила поне малко на краката в Канада - да имаш работа или да учиш нещо например, иначе може и да не ти дадът дори посетителска виза. Също така, самата посетителска има някои ограничения - не можеш да работиш легално, има и ограничение за това колко време можеш да си там на едно влизане, трябва да помислиш и за здравна застраховка.
Ако намеренията ви са да се установите в Канада след като приятеля ти зъвърши, то тогава може би е по-добре ти самата да се опиташ да се установиш по-добре в Канада, защото и това отнема време, като разбира се нищо не пречи да си извадиш посетителска виза и да ходиш при него периодично. Ако твоите неща в Канада вървят добре би могла да го спонсорираш и той да получи статут в Канада по-бързо.
Друг вариант за който се сещам е да се запишеш и ти да учиш нещо и да отидеш в САЩ със за студентска виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mya
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Мар 03, 2007 4:39 am

Мнение от mya »

Благодаря ти Коко!Изглежда нещата са доста сериозни но идята ти е супер :P
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Re: От Канада в Сащ

Мнение от canat »

Koko написа:Друг вариант за който се сещам е да се запишеш и ти да учиш нещо и да отидеш в САЩ със студентска виза.
За да се запишеш да учиш в US се плаща и то доста солено, ако не си резидент (от $10,000 до 30,000 на семестър, това е за университет). Не е толкова лесно издаването на студентска виза. И за нея искат гаранции.
Последно промяна от canat на Пон Мар 05, 2007 11:05 am, променено общо 1 път.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

:?
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Re: От Канада в Сащ

Мнение от simplyaven »

canat написа:
Koko написа:Друг вариант за който се сещам е да се запишеш и ти да учиш нещо и да отидеш в САЩ със студентска виза.
За да се запишеш да учиш в US се плаща и то доста солено, ако не си резидент (от $10,000 до 30,000 на семестър, това е за университет). Не е толкова лесно издаването на студентска виза. И за нея искат гаранции.
брей, ти се появи! що заряза най-хубавата тема във форума и ни остави гладни да се гърчим там? :shock:

по темата: трябва да си работила в Канада, 6 месеца се оказва достатъчно :D намери си работа, наеми си квартира, ще ти тече някаква банково-харчово-кредитна история (пък те банките нека са си поверителни институции :wink: ) и ще ти дадат :)
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Публикувай отговор