заминаване?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

AlexAA написа:Канада е на второ място (мисля) по добив на уран в света. Основно в Саскачъун (внимавай Симпли).
............................................
внимавам, ами! днес пак ще променяме имиграционната политика, да идват повече, че някакви американци нов прроект ще започват на север, а работници - ньет :? та чакам сега шефа да разясни и да почваме пак да писателстваме прес материали :D дотука сме с над 1300 имигранти за миналата година, което е двоен ръст, гоним нови висоти, че урана е жизненоважен за провинцията, а и газа се разраства, та трябват промени :D
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Prati eddno ofitsialno pismo na Bateto v Mtl.
Toi nali iska kinti. Eto mu sega vazmoznost da izkara.:)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

AlexAA написа:Не познавам българи в Канада, дошли преди 5 години, с подходящи специалности, които да не вземат поне 70000/годишно.
Толкова за шлиферите
Наздраве
А кои са подходящите специалности ако не е тайна ?

Изглежда имаш доста тесен кръг от познати. Немалка част от моите познати и след доста повечко от 5 години са под 50к а някои все пче не могат да си намерят работа.

Нека и други съфорумци да пишат как стои въпроса с техните познати.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

simplyaven написа:
AlexAA написа:Канада е на второ място (мисля) по добив на уран в света. Основно в Саскачъун (внимавай Симпли).
............................................
внимавам, ами! днес пак ще променяме имиграционната политика, да идват повече, че някакви американци нов прроект ще започват на север, а работници - ньет :? та чакам сега шефа да разясни и да почваме пак да писателстваме прес материали :D дотука сме с над 1300 имигранти за миналата година, което е двоен ръст, гоним нови висоти, че урана е жизненоважен за провинцията, а и газа се разраства, та трябват промени :D
Ха, ха ! Да не би в Саскачъун да търсят имигранти за урановите мини ? :roll:
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

и не само, но не знам що е толкова смешно :shock: започвам да мисля, че ако и твоите познати така се смеят на оферти за работа, нищо чудно, че не могат все да си намерят! айде да свалим малко гарда, хората идват, работят здраво и изкарват добри пари. сега започвам да си обяснявам защо всеки, който започне да работи по специалността си без да е провисял тука 10 години минимум, в твоите очи или лъже или е връзкар! егати смешката :lol:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

simplyaven написа:и не само, но не знам що е толкова смешно :shock: започвам да мисля, че ако и твоите познати така се смеят на оферти за работа, нищо чудно, че не могат все да си намерят! айде да свалим малко гарда, хората идват, работят здраво и изкарват добри пари. сега започвам да си обяснявам защо всеки, който започне да работи по специалността си без да е провисял тука 10 години минимум, в твоите очи или лъже или е връзкар! егати смешката :lol:
Някъде по-горе да съм споменал нещо за връзкари ?????

Къде го чукаш, къде се пука :lol:


Това май си ти е навик. Като предния път, когато попитах съвсем любезно и човешки дали има работа при вас за хора без "connections" и ти изпадна в цяло словоизлияние как нищо , че мъжът ти работел в същата компания , той не те бил уредил и прочие неща за които нито те бях питал, нито ме интересуваше.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

аз не работя в компания. като си прочетеш пак въпроса, цитиран лично от теб по-горе, ще си откриеш и отговора вероятно! и все пак не разбрах кое беше смешното в имигрантите, които идват да работят на нефтените, газовите и урановите проекти? :shock:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Придържайте се към темата, де! Ставате скучни вече!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

simplyaven написа:аз не работя в компания. като си прочетеш пак въпроса, цитиран лично от теб по-горе, ще си откриеш и отговора вероятно! и все пак не разбрах кое беше смешното в имигрантите, които идват да работят на нефтените, газовите и урановите проекти? :shock:
Да, не работиш за компания а за провинциалното правителство (както и мъжа ти ) . Това не променя ни най-малко смисъла на изказването ми, нали ?

А никак не е смешно да се работи в уранова мина - тука си права !
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

Леля Екимка написа:Придържайте се към темата, де! Ставате скучни вече!
:shock: :shock: :shock: не ми казвай сега, че винаги се придържаш към темите, че не ми се вадят цитати :?: и се придържах до един момент - давам идеи за лесно и бързо намиране на работа. след това не можех вече да се придържам, щото стана смешно :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Филипе,
Значи подходящи професии, които аз знам, са:
-инженери(не само петролни)
-архитекти
- банкери
-счетоводители
-геолози и геофизици
-всекакъв вид компютъджии
-медицински сестри
-хора със собствен бизнес
-професори в университета
Със сигурност изпускам някои специалности.
Правя уточнение, че не говоря за Квебек (там очевидно, според теб, 50000/годишно са МНОГО кинти). Моите наблюдения са за Торонто и Калгари.
Не мога да разбера защо плашите хората!!!!!!!!!!!!!!
Твърдя следното:
Ако човек работи на позиция, която изисква университетско образувание, 50000/годишно е начална заплата или под нея. Пак казвам, НЕ ГОВОРЯ ЗА КВЕБЕК!!!
Професионалисти с 7-10 стаж (признат от компанията) започват да говорят от 100000/годишно нагоре. Няма, ама НИКАКВО значение дали си роден в Канада или не.
Хора, защо ви е страх да мечтаете, да дерзаете, да искате да се развивате. Смело напред с рогите, ама ха!!!!
Наздраве
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

за тук при данните дадени от AlexAA:
- старт на 39-40 000
- след 7-10 години (по-вероятно след 10) - от 80 000 нагоре

това не важи за работещите по нефтени, газови и уранови проекти, които са с университетско образование - тесни специалисти. те си договарят други цифри, но все пак не са мнозинство :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

AlexAA написа: ....
Пак казвам, НЕ ГОВОРЯ ЗА КВЕБЕК!!!
....
Извинете!
Тук е "Живот в Квебек"!
p.s. Писането с главни букви се квалифицира като викане.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

AlexAA написа:Здрасти Филипе,
Значи подходящи професии, които аз знам, са:
-инженери(не само петролни)
-архитекти
- банкери
-счетоводители
-геолози и геофизици
-всекакъв вид компютъджии
-медицински сестри
-хора със собствен бизнес
-професори в университета
Със сигурност изпускам някои специалности.
Правя уточнение, че не говоря за Квебек (там очевидно, според теб, 50000/годишно са МНОГО кинти). Моите наблюдения са за Торонто и Калгари.
Не мога да разбера защо плашите хората!!!!!!!!!!!!!!
Твърдя следното:
Ако човек работи на позиция, която изисква университетско образувание, 50000/годишно е начална заплата или под нея. Пак казвам, НЕ ГОВОРЯ ЗА КВЕБЕК!!!
Професионалисти с 7-10 стаж (признат от компанията) започват да говорят от 100000/годишно нагоре. Няма, ама НИКАКВО значение дали си роден в Канада или не.
Хора, защо ви е страх да мечтаете, да дерзаете, да искате да се развивате. Смело напред с рогите, ама ха!!!!
Наздраве
И не са само според мен са много "кинтите" - 50 000 в Кебек.

Интерсно ми е как моя милост спадайки към две от посочените "подходящи" професии (почернените) и бидейки повече от 5 години в Канада далеч не е в споменантите 70 000 ? А , сетих се ! Защото съм песимист , лузър , глупак , кавал (принос на един съфорумец) , не знам езици, не мога да си напиша СВ-то, не играя кърлинг (или друг подходящ за "нетуоркинг" спорт).

Вероятно такива като мен са и поне една дузина хора, които познавам.
(нека да прибвим и лошото обкръжение като причина)

Нека да добавя, че позицията ми изисква висше образование.
Понеже те виждам няколко пъти да пишеш "образУвание" а не "образОвание" (първото също е правилно написано но има коренно различно значение) , позволи ми да те посоча грешката, че не отива много на човек с висше такова ( образование де ).

Хайде със здраве !
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Добре че е добрият ти български правопис, че и за теб да остане някакво предимство.
Публикувай отговор