Lake Louise

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Lake Louise

Мнение от simplyaven »

снимки от курорта, не знам дали са за тук, но раздел за снимки май си нямаме :roll: природата наистина си заслужава да се види, има невероятни места! самото езеро, което се вижда и на снимките, е ледниково. ледникът също се вижда в дъното, от него се спускат потоци, които пълнят езерото през пролетта и лятото. долните нива на ледника (под снега и първите пластове лед) не са се стопявали от последната ледникова епоха. в парка има още няколко такива ледника. курорта е типично канадски - има ресторанти и магазини, има атракции, някои от които - много добри - езда, шейни, впрягове с кучета, всякакви свързани със спортове активности, но за вечерни забавления трудно може да се говори. през лятото е също много добра идея да се отиде, има страхотни предложения за обиколки, къмпингуване, езда, каяк или спускане по бързеите и т.н. :D заслужава си! много е красиво! :) http://www.snimka.bg/album.php?album_id=108750
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

И аз съм ходил там, ама през лятото - по-красиво е, отколкото си мислиш!
А пък елените изобщо не се плашат и с кеф позират като ги снимаш!
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Аз не съм ходил ама много искам да отида :D . И не само в Банф а и в Джаспър, Йохо, Кутни .... абе навсякъде искам ...
Мерси за снимките. Голяма красота :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

моля :D и ние планираме през лятото една разходка с коне, то си е лагер всъщност - 6-7 дни езда, палатки и т.н. наистина е страшно красиво :) а Джаспър е пак там, то като караш по магистралата ще минеш през всичките курорти, има си отбивки и не са далече един от друг :)
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Lake Louise

Мнение от 7George »

SIMPLY, много хубави снимки! Аз до Lake Louise още не съм стигал.

Обаче в планининте си е по-хубаво да ходим лятото. Освен ако не си любител на ските и не те е страх от мечките. Вие направихте ли някое спускане?

Та друго си е, викам, да запалиш един огън/барбекю, излегнат на тревата. А след няколко бири може и да скочиш в близкото езеро да се поохладиш за бързо. :D
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Lake Louise

Мнение от Ivan1007 »

7George написа:SIMPLY, много хубави снимки! Аз до Lake Louise още не съм стигал.

Обаче в планининте си е по-хубаво да ходим лятото. Освен ако не си любител на ските и не те е страх от мечките. Вие направихте ли някое спускане?

Та друго си е, викам, да запалиш един огън/барбекю, излегнат на тревата. А след няколко бири може и да скочиш в близкото езеро да се поохладиш за бързо. :D
Би ли ми обяснил това подчертаното - без двойни отрицания, ако може. Така и не разбирам кога е по-добре да се ходи зимата или лятото?
:D
Внимавай с бирата обаче, мечките я обичат, а ако няма мечки обикновенно на такива места не е разрешена консумацията и.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

ами аз и зимата обичам да съм в планината! по принцип съм скиор, само не ми хареса факта, че в тези курорти пистите са от другата страна на магистралата :shock: леко ми убягва логиката да направиш курортите и хотелите на 20-30 мин разстояние с бусче от пистите, но аз си имам едно наум за качествата на канадския туризъм :D та, не можах да се вдигна в 8 да хвана бусчето, с колата беше абсурд заради многото сняг, затова се качихме да покараме кънки горе на езерото :D пък и да се кара на ледниково езеро си беше нещо съвсем различно, а карането на ски е нещо познато... лятото също според мен си заслужава! ние планираме тази екскурзия, която е на коне - 6-7 дена езда, палатки, огньове - съвсем в духа на Дивия Запад, според мен ще е голям кеф! :D :beer:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Re: Lake Louise

Мнение от simplyaven »

7George написа:SIMPLY, много хубави снимки! Аз до Lake Louise още не съм стигал.

Обаче в планининте си е по-хубаво да ходим лятото. Освен ако не си любител на ските и не те е страх от мечките. Вие направихте ли някое спускане?

Та друго си е, викам, да запалиш един огън/барбекю, излегнат на тревата. А след няколко бири може и да скочиш в близкото езеро да се поохладиш за бързо. :D
George, ей това като отидеш ще ти обяснят даже и след бутилка уиски да не го правиш ако ти е мил живота :lol: езерата са ледникови, температурата им през лятото никога не е над -10, а може и по-малко! скачането може да ти е за последно, та по-добре се ориентирай към някое поточе да си топнеш крачката, но за всеки случай първо пусни една бира да провериш за колко време ще се вледени :D
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Lake Louise

Мнение от JoroF »

simplyaven написа:
7George написа:SIMPLY, много хубави снимки! Аз до Lake Louise още не съм стигал.

Обаче в планининте си е по-хубаво да ходим лятото. Освен ако не си любител на ските и не те е страх от мечките. Вие направихте ли някое спускане?

Та друго си е, викам, да запалиш един огън/барбекю, излегнат на тревата. А след няколко бири може и да скочиш в близкото езеро да се поохладиш за бързо. :D
George, ей това като отидеш ще ти обяснят даже и след бутилка уиски да не го правиш ако ти е мил живота :lol: езерата са ледникови, температурата им през лятото никога не е над -10, а може и по-малко! скачането може да ти е за последно, та по-добре се ориентирай към някое поточе да си топнеш крачката, но за всеки случай първо пусни една бира да провериш за колко време ще се вледени :D
tova -10 C li da go razbiram ili kak
THE LAST LINE OF DEFENSE
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

:D важното е да сме компетентни :D
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ОБЯСНЯВЯМ НА ВСИЧКИ: :wave:

- Ако не ходиш само заради ските в планината, си е по-добре да ходиш лятото;

- Ако те е страх много от мечки - ходи пак зимата, щото те тогава спят зимен сън. Тука ги има доста още, макар че според някои природозащитници били доста оредели вече и от 2006 в Албърта пролетният лов на мечки е забранен вече;

А за скачането в езерата - вече го правих миналото лято (на Cascade Pond, до Банф) и едва ли ще се откажа лесно. Наистина са студени, бързо се излиза от там.. :beer: :D
Обаче едва ли ще е минус 10 в тях водата, по скоро до към + 10, тя толкова беше в най-добрия случай лятото и в Атлантика...
Embrace your climate change!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

-10С е :? за Лейк Луис става дума, за Банф не знам. има и надписи до самите езера, и ж брошурите го пише :D все пак ледниците не се отличават с много комфортни за къпане температури :roll:
Помогнете ни да им помогнем!
http://www.youtube.com/watch?v=1PDJV3z12CA
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

simplyaven написа:-10С е :? за Лейк Луис става дума, за Банф не знам. има и надписи до самите езера, и ж брошурите го пише :D все пак ледниците не се отличават с много комфортни за къпане температури :roll:


Да не е пълно с водка това езеро? :lol:
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

simplyaven написа:-10С е :? за Лейк Луис става дума, за Банф не знам. има и надписи до самите езера, и ж брошурите го пише :D все пак ледниците не се отличават с много комфортни за къпане температури :roll:
dokolkoto znam temt. na totene na led e 0 C stava vapros za sladka voda .znachi ako e ezero s voda ili raztopen led ,kakto ti e po udobno ,pri vsichki sluchai temp. na vodata e 0 C ili po visoka .ako e -10 /liatoto/ to e palno s solov raztvor ili etilenglikol.koi ti dade tolkova vlast da prekroiavash fizichnite zakoni ,v parlamenta na SK i tova li pravite . shte vzema liatoto da doida da go vidia tova ezero ,shte si vzema i termometara


****************
Прочетете ТОВА или ТОВА и вземете мерки за да не бъдат изтривани мненията Ви занапред.

Linko
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Около 5 С над нулата е обичайната температура, ама и това май не е достатъчно за да се спасиш от хипотермия ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор