Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:Гледам пак цяла тема се отворила колко било зле в Монтреал... Социални помощи и скрита информация за безплатните кухни за бездомници... И колко било върхът в Алберта $3000 на ден...
Та искам някой да ми отговори с пример как от безплатните кухни и социала в Монтреал е отишъл на работа в Алберта да кажем за 50 хиляди или пък някой, който от Монтреал с 50 хиляди например е отишъл да работи примерно за 75 хиляди...
За ИТ-то аз мога да ви кажа, че заплатите в Монтреал, Торонто, Калгари, Ванкувър за синиър позиции са абсолютно едни и същи и като сметнем цените на недвижимите имоти, можем да разберем защо хора на такива позиции идват от цяла Канада да живеят в Монтреал...
Колкото до САЩ, ако си Канадски гражданин е много, много по-лесно да вземш работна виза, няма нищо общо с процедурите за жителите на останалият свят...
Ami mnogo prosto.
Samo che poredicata e takava:
BG, Montreal, COFI, 3 meseca rabota kato dobrovolec, Alberta za poveche ot tova koeto si napisal.

:beer: :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Точно това исках да чуя, значи ти лично след 1 година социал в Монтреал си отишла да работиш за много повече от $50000 в Калгари?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

TN Visas: Professionals under NAFTA

Professions Covered by NAFTA

Нека всеки си прецени колко е лесно/трудно да се получи TN виза.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Lub0 написа:Точно това исках да чуя, значи ти лично след 1 година социал в Монтреал си отишла да работиш за много повече от $50000 в Калгари?
Malko poiasnenie, samo 3 meseca social. I to ne za drugo ami dokato rabotish kato dobrovolec niama ot kade drugade da ti idvat dohodi.
I e v Edmonton.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Много хубаво, Александър, че си успял в Едмонтон! Това означава ли обаче, че за всички, които живеят в Квебек е такова положението, каквото е било с теб ? Всеки има различна съдба, различни качества и различен късмет. На теб ти е провървяло в друга провинция, но едва ли това е случая на всички преместили се българи от Квебек в Алберта. Ти също ги виждаш около теб и можеш да споделиш. И за едните (успелите), и за другите (неуспелите) не им са виновни провинциите (респективно Квебек и Алберта), за това, което им се случва.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Що го нападате Ванката бе хора?
ПОлеви геолог взема между 1500 и 3000 долара/ден. Аз лично съм подписвал една камара фактури за такива кинти. На доста мои сондажи съм ползвал полеви геолози. Тези пари обаче не се вземат всеки ден в годината. От тези пари тряба да се покрият разходите и прочее, но пак са си хубави пари.
Ванката не е прав като казва, че тези хора са с по 10-15 години и нагоре стаж. Аз лично съм ползвал пишлемета на 22-24 години. Толкова за геолозите.
Сега за инженерите.
ПО принцип такова животно "петролен инженер" или "сондажен инженер" в Канада няма. Всички петролни и сондажни инженери, които аз познавам, са завършили някакво инженерство в университета. Знам химици, ел. инженери, механикъл инженери, строителни, телекомуникации и т.н. Нефтените компании ги наемат и после ги учат на занаят.
В моята група имам едно момче от Монтреал (чист квебекар). В Монтреал учил телекомуникации и бачкал , като стажант, за Бел Канада, после безработен. Почна при нас преди 6 месеца като технолог. Още учи елементарни неща за бизнеса, но след 2-3 години ще стане истински петролен инженер.
За I.T. не знам. Щом Любо казва, че числата са долу горе еднакви за цяла Канада, аз съм склонен да му вярвам. Но монстър могат да се гръмнат като твърдят, че инженерите в Квебек вземат повече от тези в Албърта. Ами то ако беше така, защо Квебек не гъмжи от преселници от Алберта. Между другото, някой в Квебек да познава преселил се от Алберта инженер?
Айде стига с тези кинти. Тоя път сериозно.
Наздраве
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

AlexAA написа:Сега за инженерите.
ПО принцип такова животно "петролен инженер" или "сондажен инженер" в Канада няма. Всички петролни и сондажни инженери, които аз познавам, са завършили някакво инженерство в университета. Знам химици, ел. инженери, механикъл инженери, строителни, телекомуникации и т.н. Нефтените компании ги наемат и после ги учат на занаят.
Ами това беше смисъла на моя въпрос - инженерите, които работят в петролния бизнес или всички инженери. Защото от предишните ти постинги не е ясно, хората може да помислят че текстилен инженер със стаж, който кандидатства във фабричката на John Redneck & Sons (общ персонал - 28 човека) ще взима поне $100000, понеже току-що завършилите взимат минимум $60-70К. Затова уточнението че тези пари се взимат в петролните компании, а не във всички компании в Албърта въобще, е доста важно.
И за 3000-те хиляди долара. Като казвате А, кажете и Б. Колко са разходите в крайна сметка ? И колко точно дни от годинита ги вземат. Дайте чисти пари преди данъци на година, а не "$10000/ден, ама то само 20 дена на високосна година и разходите за оборудване са $9600/ден". Щото иначе става малко като следната ситуация: хората в БГ чуват че Пенчо програмистчето взима $60000 заплата в Торонто и си викат: Бахмааму, тоя ше стане милионер в долари след 10 години. И не знаят че след данъци остават чисто към $40000, а наемите (на хубавите места) са от $1000 нагоре.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

miteto написа:И не знаят че след данъци остават чисто към $40000, а наемите (на хубавите места) са от $1000 нагоре.
Shtttttt, mnogo vze da gi otkrehvash neshto tezi v BG, ostavi da ima i iznenadi malko :wink:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

krimon написа:Много хубаво, Александър, че си успял в Едмонтон! Това означава ли обаче, че за всички, които живеят в Квебек е такова положението, каквото е било с теб ? Всеки има различна съдба, различни качества и различен късмет. На теб ти е провървяло в друга провинция, но едва ли това е случая на всички преместили се българи от Квебек в Алберта. Ти също ги виждаш около теб и можеш да споделиш. И за едните (успелите), и за другите (неуспелите) не им са виновни провинциите (респективно Квебек и Алберта), за това, което им се случва.
I az tova vikam, vseki si e s razlichna sadba.
Uspeha si zavisi izcialo ot tova koi kakvo iska i kakvo pravi za da go postigne.

Spored men tuk stava vapros za tova na koi mu e po-goliam p**** cheka i s kolko nuli otzad v toia spor.

Az sam v IT biznesa i na men mi davat poveche tuk v Edmonton otkolkoto mi predlagaha i mi obesniavaha kolko shte vzimam v Montreal.
Za poiasnenie sumata e dva pati poveche v D'Edmonton(kakto mu vika Bateto).

Tova e pri men.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Lub0 написа:Та искам някой да ми отговори с пример как ... пък някой, който от Монтреал с 50 хиляди например е отишъл да работи примерно за 75 хиляди...
Познавам 3ма души, точно този случай.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

2 пъти повече от кое? Примерно ИТ синиър техникъл позиции са някъде между 70 и 90к, значи ли, че ако отиде на същата позиция в Едмънтън/Калгари ще взима 140 - 180к?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

AleksandrAI написа:Tova e pri men.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Бравос тогава мога да ти кажа само, защото аз лично не позават ИТ специалист да взима по 140к заплата... Единствените които познавам и се доближават до такива суми са двама мои бивши колеги, работеха за АТ&Т присеилс съпорт и това не им беше заплатата, но с бонусите от продажбите които получаваха го докарваха до там... Всъщност като се замисля и познавам един САП специалист, който работи на контракт и взема по 100/час и контрактите са му все дългосрочни, основно в Лото Кебек... и един колега имах циско специалист, на който ВП-то му се беше молил лично да се върне на работа и той вземаше някъде около 140к сигурно на година но беше един от първите дето падна след преструкторирането... Но българин определено не познавам стакава заплата, ти с какво по-точно в ИТ се занимаваш?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Programist sam.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Значи да обобщим: от социал в Монтреал на 140-180 хиляди годишно заплата в Едмънтън, бравос, само това мога да ти кажа...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено