Защо Монтреалците които се изселиха това лято в албърта спря

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Конкуренцията е по-малка там . Тук се изсипват хиляди имигранти всяка година. Логично е да е по-трудно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Ира,
За клишетата не си права. Това за Монтреал и Квебек не са мои думи.
Аз съм последният човек, който ще почне да сипва сол в раната, демек да се правя на важен пред новобранци, българи в Квебек, илипък хора, които не са си стъпили на краката.
Аз преди 7 години почнах на 8кинта/час в Торонто. Ако бях намерил работа по специалността си в Торонто, никога, АМА НИКОГА, нямаше да се преместя на запад.
Моят пойнт беше - ако хората не са щастливи в Квебек, да се махат. Свят голям. Аз лично бих се гръмнал ако таванът, който мога някога да стигна е 20-25кинта/час.
А ти ако си щастлива в Монтреал, ЕВАЛЛА. Да си жива и здрава да се кефиш на живота, както аз се кефя на живота в Калгари.
Наздраве
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

IRA написа:Конкуренцията е по-малка там . Тук се изсипват хиляди имигранти всяка година. Логично е да е по-трудно.
I tova kakvo obshto pak ima. To Canada da ne e samo Montreal.
Pak i nikoi ne e varzan. Az si tarsih rabota iz ciala Canada.
I se radvam che si ia namerih izvan Quebec.
To tam imigraciata ne e po-goliama ot ostanalite mesta.
Prosto mestnite sa s kofti mantalitet kolkoto i da se praviat na mili, ama vse se opitvat da ti kazvat koe e pravilnoto i kak Quebec e druga darjava, a ne Canada.

Samo mi e interesno zashto BG imigrantite izvan Quebec ne mrankat kato tezi vav.

Abe studeno i tui to.
-17
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

AlexAA написа: За клишетата не си права. Това за Монтреал и Квебек не са мои думи.
Само за протокола, именно думите, когато не са твои, тогава е клише.
Т.е. когато нещо е чуто и повтаряно, тогава е клише. Ако ти си преживял нещо и го кажеш с твои думи, тогава не е.

Бтв, казал съм и пак го казвам - ако в Калгари ми предложат с 20-30 $ на час в повече, веднага се местя. Все пак ми трябва още малко време, докато завърша, а после ще избирам между Монреал, Торонто, Ван, или US, а може и EU.

Не виждам защо му скочихте всичките върху Батката, наистина, колкото и да сте busy в Алберта, много малко хора пишат оттам. А и тези, които пишат са геолози или нещо подобно, и обикновено пишат главно общи приказки - за социала в Монреал, за дискриминацията, за високите заплати в Ал.
И на мен ми е любопитно аджеба, щото след година ставам и аз потенциален емигрант (за он, ал, бс или другаде).

Та любопитно ми е има ли сериозна хава в Ал, или е все тая. Демек годишната трябва да е над 6 цифрички за IT (Иначе за по-малко мога да си стоя и в Мон, а тука ми е много гот)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

filipne написа: Интересно как тези хора, които не са се резлизирали тук са могли да го сторат там ? Това показва, че повредата не е била в техния телевизор.
Примерно хора, които не знаят френски (понякога и английски) и тук изведнъж разбират, че това им пречи да си намерят работата, която търсят.

Тези, които сте се преместили от Квебек в Калгари - права ли съм като предполагам, че тук през цялото време сте били на социал? А също приятелите ви? Какво друго мога да си помисля, ако го изкарвате едва ли не че тук те задължават да взимаш социал. Между другото обща работа и тук се намира за този на който не му се лежи на социал, и за такава с езиците изобщо не са придирчиви.
И ви казвам евала че ако тук не ви е устроило, сте се преместили. Намирам тази позиция за много по-достойна отколкото да се закотвиш където си и само да се оплакваш.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

така-така, хубаво е, че човек има мотивация да се мести и да потърси нещо по-добро.

та за хора дето са били на социал, и после са почнали в Ал работа ми е ясно, че там е по-гот.
Но ми е любопитно: Хора, които в Мон си намират спокойно работа на 60-70 хил, струва ли си да се местят в Ал, и там ще им дадат ли 100 ???

Май на тоя въпрос трудно ще намеря конкретен отговор, щото който си е бил със 70 бона в Мон, не е тръгнал да се мести ....
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
AlexAA написа: За клишетата не си права. Това за Монтреал и Квебек не са мои думи.
Само за протокола, именно думите, когато не са твои, тогава е клише.
Т.е. когато нещо е чуто и повтаряно, тогава е клише. Ако ти си преживял нещо и го кажеш с твои думи, тогава не е.

Бтв, казал съм и пак го казвам - ако в Калгари ми предложат с 20-30 $ на час в повече, веднага се местя. Все пак ми трябва още малко време, докато завърша, а после ще избирам между Монреал, Торонто, Ван, или US, а може и EU.

Не виждам защо му скочихте всичките върху Батката, наистина, колкото и да сте busy в Алберта, много малко хора пишат оттам. А и тези, които пишат са геолози или нещо подобно, и обикновено пишат главно общи приказки - за социала в Монреал, за дискриминацията, за високите заплати в Ал.
И на мен ми е любопитно аджеба, щото след година ставам и аз потенциален емигрант (за он, ал, бс или другаде).

Та любопитно ми е има ли сериозна хава в Ал, или е все тая. Демек годишната трябва да е над 6 цифрички за IT (Иначе за по-малко мога да си стоя и в Мон, а тука ми е много гот)
Кво да ти кажа. Трудно можеш да разбереш как е живота в АБ, ако не поживееш тука. Аз не ща Квебек щото не знам повече от 10 думи на френски, а и знам че няма работа за мен. За заплатите на IT - провери си сам:
http://www.alis.gov.ab.ca/main.asp
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Kan_Tangra написа: после ще избирам между Монреал, Торонто, Ван, или US, а може и EU.
kak shte rabotish v US, s rabotna viza li? Znaesh li kak stoiat neshtata?
Kan_Tangra написа: годишната трябва да е над 6 цифрички за IT (Иначе за по-малко мога да си стоя и в Мон, а тука ми е много гот)[/b]
ami che to над 6 цифрички e milion! :shock:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

canat написа: ami che to над 6 цифрички e milion! :shock:
123456

6 cifri4ki

Broi se i cifri4kata predi nula - zna4i vsi4ko ot 100,000 (sto hilqdi) do 999,999

Miliona e sys sedem
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

ilianche, tova ako e za men eto pak zitata:
годишната трябва да е над 6 цифрички
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Тези, които дойдоха от Квебек (тези, които аз познавам) не са били на социал. Но не за това е думата.
Думата е затова, че ако човек не вижда "светлина в тунела", трябва да се изнася и да търси по-добро място за живот.
Сега, колко пари стигат си зависи от човека.
За мен е важно да харесвам това, което правя, защото ще съм дОбър в това, което правя. Като съм дОбър, ще правя кинти.
Не виждам смисъл някой българин да се мести от Монтреал, ако си харесва работата. Винаги може да се намери място където плащат повече. Не си струва човек да се мести само за едните кинти, както прави Батето. Това си е гурбетлък.
Като говорим за кинти, аз мисля да си търся друга работа след около 1-2 години, извън Канада. Но не мисля да се изнасям от Калгари в близките 10-15 години.
Наздраве
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Viarno li e, che za canadzi e mnogo lesno da se raboti v US, t.e. da se napraviat rabotni vizi za US?
Последно промяна от canat на Чет Фев 08, 2007 7:26 pm, променено общо 1 път.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Tz tz tia mitove i legendi krai niamat...kolko bilo hubavo v Alberta i kolko losho v Quebec... ossobeno pushilkata za golemite pari na albertiantzite... Mi vseki moje da vidi salary reportite v monster.com i prochie obektivni iztochnitzi za ednakvi pozicii... a ne da sravniavame Sulio i priatelite mu srestu Pulio i priatelite mu...
Konkretno tuk niakoi pissa za IT zaplatite ia vijte che primerno srednoto zaplashtane na business systems analyst I v Montreal po-vissoko ot tova na kolegite im v Calgari
link 1

Bassi i application development managers v Montreal sasto skrivat topkata na Calgartzite :roll:
link 2

Ot IT ne razbiram... ta niakoi shte mi obiasni li kak stava toia fokuss s PO-VISSOKI SREDNI ZAPLATI V MONTREAL OT CALGARY :?: ..........
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

canat написа:Viarno li e, che za canadzi e mnogo lesno da se raboti v US, t.e. da se napraviat rabotni vizi za US?
Не, не е вярно, така както е поставен въпроса. Просто ей така канадец решава да иде да работи в САЩ и си взима работна виза - не става. Ако работиш примерно за американска фирма, която иска да те вземе в САЩ - обикновенно не е проблем за голяма фирма да ти извади работна виза за където и да е.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Огнен, тия от Монстер бъркат! Как може да са по-високи заплатите в Квебек в сравнение с Алберта :shock: Слушай хората от форума, които живеят там :)
Заключено