Как се обличате през зимата?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Носите ли шапка и ръкавици през зимата?

Да.
22
50%
Не.
8
18%
Ако не забравя.
7
16%
Когато стане 15 градуса и по-малко ( моя случай ).
5
11%
Само ако ме накарат родителите ми / гаджето ми.
2
5%
 
Общо гласове: 44
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Чудесна тема! Ей ме там при гласувалите отрицателно!
Ръкавици не понасям! И с тех и без тех все тая. Имам джобове...
Шапка не понасям! Евентуално слагам качулка, ама требва много да духа навън...
Кормилото наистина става ледено, обаче хич не ми е удобно да карам с ръкавици и след първия завой ги захвърлям със замах на задната седалка.
Чорапогащник мразя! Ужасно ми боцка на некои части на тялото! По тази причини мразя да ходя с пола :lol:
Т.е. единственото ми защитено място е кръста. А, от време на време слагам шал - наистина е по-конфортно отколкото без шал :-)
Според мен, цаката е следната - ботуши до коляното и възможно по-дълго яке (ужасно неудобно при шофиране).
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Леля Екимка написа:Чудесна тема! Ей ме там при гласувалите отрицателно!
Ръкавици не понасям! И с тех и без тех все тая. Имам джобове...
Шапка не понасям! Евентуално слагам качулка, ама требва много да духа навън...
Кормилото наистина става ледено, обаче хич не ми е удобно да карам с ръкавици и след първия завой ги захвърлям със замах на задната седалка.
Чорапогащник мразя! Ужасно ми боцка на некои части на тялото! По тази причини мразя да ходя с пола :lol:
Т.е. единственото ми защитено място е кръста. А, от време на време слагам шал - наистина е по-конфортно отколкото без шал :-)
Според мен, цаката е следната - ботуши до коляното и възможно по-дълго яке (ужасно неудобно при шофиране).
И аз съм същия случай, само дето качулка нямам. Ама не се притеснявам - главата ми е корава и студове не ме притесняват. Дълги ботуши обичам, но дълги якета не понасям. Иначе за шофиране слагам кожени ръкавици, по-скоро от гъзария.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Абе не знам кви са ви главите и останалото ма се обличайте щото си нямате на представа какъв авто гол си вкарвате като не се обличате на студа.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Канада много ме кали ,станах като куче,вече много нося на студ,на бой и на глад
Bate mnogo padna standarta veche.
Nali predi pisheshe che ne si struvalo da se sedi v Canada samo zastoto hladilnika bil palen s evtini parzoli ot Costco.
Mani, mani to veche i evtini parzoli li njama v hladilnika?

Losha rabota s taja Canada.
Mai veche e vreme da se stjagat kufarite dori i da ne sa minali 800- te dni.
Ne si struva da gi dochakash stom ste gladuvash i studuvash.:)
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Slagam az debelite podgashtnici, debelite pantaloni, 3 teniski, 2 pulovera, shapka, shal, qke s kachulka i prenosimi predvaritelno zatopleni na kaminata tuhli chetvorki okolo chuvstvitelnite na stud krust i grab i se vturvam prez glava vav fluries, uraganni arkticheski vetrove i kapeshti stalaktiti na slanchevata uzna provincia Quebec.
;)
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Аз имам 3 якета за есенно-зимния период. Едно за температури до -10, второ до -20С и третото е за понататък.
Аз нося само ризи с къс ръкав и тениски. Дори и на -35С, е слагам и яке.
Абсолютно винаги имам 2 шапки и ръкавици, зимно време. С обувките не правя компромиси.
В края на Ноември, температурите в Калгари паднаха до -30С. Тогава ходех пеша по 7км/ден и ми се наложи за първи път, след казармата, да сложа напальонки (Long Johns). С температури под -30С шега не бива. Аз си покривам лицето с крем Нивеа. На мен лично са ми замръзвали очилата, след 20 минути на открито на -30С. На една приятелка и замръзнаха миглите..
Както и да е. За мен е важно краката ми, главата ми и ръцете ми да са на топло.
Наздраве
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

А така AlexAA.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Todd
Мнения: 187
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:39 pm
Местоположение: Lower Mainland

Мнение от Todd »

Marginal39 написа:Абе не знам кви са ви главите и останалото ма се обличайте щото си нямате на представа какъв авто гол си вкарвате като не се обличате на студа.
Преди 2 години бях излязъл без шапка (беше около -40) и за 10-тина минути щяха да ми окапят ушите!
Ама това беше в Кебек, а сега нито шапка, нито ръкавици. Че то и кормилото на колата не е студено. А днес жената ми вика: що не си купиш едни кожени ръкавици, само 4$ на сейл. А аз: за какъв ... ми са тия ръкавици? Все едно да предлагаш фризер на ескимос! :beer:
По-добре малък ум, отколкото голям цирей!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

И аз оби4ам по кьс рькав , ама за студения волан сьм сьгласен :)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Кво като е -20? Шапки мразя, гледам някоя качулка да виси на палтото, което обличам само, ако излизам на разходка, на гости или нещо подобно. През седмицата - панталон, потниче, жилетка, леко яке и ботуши на бос карак. Това ако е наистина -20. Ако е -10 някакви по-леки обувки, ама пак без чорапи. Много мразя чорапи! Обаче имам един чифт, да не си помислите, че нямам! Някой ми го беше подарил преди години от съжаление, че ходя боса. :rotfl: И един шал имам, Екимка ми го подари - мекичък един такъв, много му се радвам, сложила съм си го на удобно място в гардероба, да си го галя, когато ми се гали нещо мекичко и пухкавичко! И ръкавици май имам някъде, ама не знам къде. Слънчеви очила - задължително! Тоя вятър и зимното слънце са направо мор за очите! Колата е с дистанционно палене, паля я десетина минути преди на излезна от работата и не ми е студено вътре. :P Толкова по въпроса за зимата. Лятото го давам по-разнообразно. :lol:
Let it go...
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Ivet написа: Ако е -10 някакви по-леки обувки, ама пак без чорапи. Много мразя чорапи! Обаче имам един чифт, да не си помислите, че нямам!
Аз като видях тази тема се сетих първо за твоите чорапи, дето ги няма :P , но си викам айде да не издавам такива тайни все пак нищо лошо не си ми направила и шоколада не си ми изяла даже. :)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Бе то в онова пакетче, дето... таковата.... май имаше... чополадче... :dent: Ни ми се сърди, коленопреклонно ти се моля... :lol:
Let it go...
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Благодарение на Джеий, току-що прозрях какво се е случило с кожения ми калъф за цигари, дето ми беше скъп подарък...Тая ба Ивет много лакома бе!!! А това че не употребява чорапи в долна лъжа - веднъж, не знам дали не се беше объркала, имаше чорапи!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

Ti pa sega li svetna, 4e Ivet gepi?! :shock: :shock:

Kak ne i dojalia oba4e za 6okolad4eto ne znam! Ne mi se misli ako ima6e i 2-3 burkana doma6no sladko ili vi6nev sirop! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Загръщам се с 2-3 "кожи" :wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Заключено