Проект за построяване на социални жилища

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ало, другарю Морски, какви факти и аргументи искаш ?
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

не съм Морски ,името ми е Славков. :)
теб май те хвана шобето да не се разделиш с 1000та долара. аз ще ти дам 2000.дай проекта.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

krimon написа:Не се търсят засега обитатели. Търсят се хора, които би ги заинтересувал проект, в който да инвестират. Блокът ще бъде само за българи. Всичко това съм го написала в първия си постинг още. Останалото са интерпретации на батето и Любо.
До тук е ясно само че една българска фирма в Монреал и църквата са написали някакъв проект за някакъв блок, който ще се построи някъде около Монреал.
Търсят се 100 семейства, но не е ясно за какво - за да обитават този блок или да инвестират. И в двата случая на заинтересованите трябва да се предостави информация.

Няма ли скенер за да се сложат тези 20 страници в интернет та да могат тези които се интересуват да ги прочетат.
От къде може да се вземе този документ за проекта?
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ей там по-нагоре Конфуций остави сайта на фирмата, където са й координатите - ако някой наистина е заинтересуван ще се свърже с тях

аз лично, случайно бях в църквата и там на една маса имаше разпечатани екземпляри на този проект ... като примерна комсомолка се снабдих моменталически, за да се информирам по-отблизо. Стори ми се интересно - споделих с вас.

Никъде в проекта не пише че се търсят 100 семейства - това са си интерпретации. След литургията последната неделя отчето каза /повтарям за ТРЕТИ път/: Който е заинтересован да инвестира в проекта да се обади и запише в списък, за да го имат предвид. Информация за проекта ще бъде сложена навсякъде, където българите могат да я намерят - магазини, вестници, бг бизнеси, лекари/зъболекари. Информация и разпечатан проект има в църквата. Информирайте повече хора около вас за проекта. Това и направих 8)

Още нещо неясно :roll:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Да. Какви ще са наемите?
:rotfl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

:-)

Мнение от Dino »

krimon,
Май вече съжаляваш, че сподели тази информация, а?
Като че ли винаги така се случва - искаш да направиш добро, но все се намира някой, който да омаже всичко.
Може би трябваше да започнеш с последното си изказване - вероятно щеше да бъде по-трудно на единия от форумните тролове да се заяде с тебе...
Аз често се изкушавам да отговоря на подобни изблици на логорея, но следния цитат ме възпира:
Never argue with an idiot, they will drag you down to their level and beat you by experience.
Понеже не обичам да ми смъкват нивото - в повечето случаи отминавам техните словоблудства.
А за тебе съм спокоен, че "не си оставяш магарето в калта" и не оставаш длъжна... ;-)

Приятен ден на всички и нека да е по-лек (като увертюра към един хубав уикенд).


Даниел
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

четеш ми мислите :wink:
бях написала в отговор, че вече съжалявам ... ама го изтрих :lol:
Мерси, Дино :beer: :beer:
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Понеже съм фен на Кримонка (това сериозно), мисля да се изкажа пък да става каквото ще.
Значи ако става дума за т.нар. социални жилища, в Калгари им викат Affordable Housing, аз имам няколко сериозни проблема с начинания като това описани от Кримон.
- Социални жилища значи, че бюджетът субсидира строителство, за да бъде цената по "поносима". Т.е. харчат се парите на данъкоплатците, за да могат банда прошляци да си купят жилища на половин цена. Любо мрази комунизъма, аз също.
- Какво значи ПЕРМАНЕНТНО социално слаб? Щото почти всички социално слаби в Канада са такива ПЕРМАНЕНТНО. Това са невъобразима сбирщина от нехранимайковци, наркомани, малоумници и откровени мързеливци. Е от какъв зор, аджеба, трябва да се харчат парите на съвестните/обикновените хора за подобни безумия?
- Кримоне, ти знаеш ли какво се случва с квартал където се пръкне такова "социално" блокче? Цените на пропъртитата падат стремглаво, щото кварталът не става за живот. Блокчето е станало свърталище на всякаква паплач, щото около боклук се събира само повече болкук.
- И последно, защо по дяволите всеки трябва да си има жилище? Който не може да си купи жилище, да живее под наем. Ако не може да плаща наем, да ходи на палатка, да се спасява както може.
Такива ми ти работи Кримоне.
Мразя комунизъм. Особено мразя комунизъмът ако някой го прави с моите пари (разбирай данъкоплатците/Любо/Джон/който и да е нормалин канадец).
Наздраве
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Цялата работа ми се вижда абсолютно менте с дел да се освоят някакви пари от наши хора покрай т.нар Българска общност...
Защото ако държавата дава пари то ще е заради общността, а не защото Сулю и Пулю се събрали да строят блок...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

AlexAA написа:Това са невъобразима сбирщина от нехранимайковци, наркомани, малоумници и откровени мързеливци.
Уважавам и АлексАА, и Кримон. Не се включвам, за да споря дали да има или дали да няма такива жилища.
Обаче, АлексАА, като чета това горното, си представям едни, дето по никой начин не могат да си КУПЯТ жилище и така да осерат квартала и околностите. Такива са под наем, поне доколкто аз знам.

И между другото, пак доколкото знам, тук има различни програми за жилища: за такива, които са на социал и за такива, които имат доход от ... - до ..., като от-то е повечко от социала, т.е. иска се да работиш, но на ниско платена работа. Сега в кой случай жилишата се дават за купуване и в кой за наемане, не знам.
Та не се знае тук за какви хора е предназначено това.

А, и да не се чудим защо във форума много рядко се появява смислена информация. Тази тема е нагледен пример: Кримон ни "обажда" нещо и веднага умниците я изкарват агент на някой, и то на заплата :wink:
Обичам да преча
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

За агентурата батето бъзика Кримон, поне така ми се струва. Надали си мисли ,че тя е агент, ама знам ли. :roll:
Социалните жилища купуват ли се? Аз защо си мисля ,че са за даване под наем? :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

АлексАА, съгласен съм с теб, но не мислиш ли че просто правителството трябва да отпусне определени пари за социални жилища и който изпревари-той натовари. Твоите пари ще бъдат похарчени така или иначе, а от друга страна не ми се вярва да направят блока в добър или перспективно добър квартал, просто ще е доста скъпо за да си го позволи някои. Лично мисля, че ще изберът по-кофти район. Дано да се органицирате българите и направите нещо добро и изгодно както за вас така и за църквата, макар че...това не случва често :wink:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

уф, ще ме накарате да го прочета целият проект :wink:

Отбелязвам какво пише вътре:

- 50 % - правителствена програма /дарение/
- 15 % - участие на българската общност /дарение/
- 35 % - ипотека за 25 години

Наеми:

от 75 - 90 % от средния месечен наем в Монреал

Кварталите, които са набелязани, за сведение на тотев :) , са доста добри, та даже се чудя как ще се закупи там терен, особено в Сент Базил. Пак за сведение на тотев, въпросните квартали са на около 15-30 мин с кола от остров Монтреал.

Ако трябва ще продължавам да чета прокта, само не ме препирайте :P Нямам разногласия с фенове като АлексАА 8) Освен това, не споря, а информирам.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

комунизъм в действие :D
абе дано да стане, хайде като мястото е супер, скачайте смело
...мразя мастика без айрян...
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Кримончо, като си казал "А", трябва да кажеш и "Б". :wink: Иначе гледай как се потрошават клавиатурите :lol:
Обичам да преча
Публикувай отговор