kak stoi vaprosa s bolnicnite

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Confucius

Мнение от Confucius »

Забравих да кажа , че тук под грижа, се разбира не само да ги обичаш.
Confucius

Мнение от Confucius »

Gonzo#1 написа:Y des femmes de Montreal imat specialni programi v pomo6t na samotni maiki. Ima mnogo takiva, i rabotiat i ne sa im vzeli decata, aide sega ne pla6ete jenata.
:lol: :lol: :lol:
недей така
:lol:
Ти смяташ, че самотна майка с жилище, с работа, с 3 деца и майка ,която да ги гледа и с ИЧС френски,а за англииски не се и задумва (то него всички си го знаят) и смятаща да дойде в квебек след 6 месеца изпълнена с ентусиязъм и решителност може да бъде изплашена от нещо?
Кандидат емигранта не може да бъде уплашен от нищо !
Емигранта епо-друго животно - той взима предвид бая работи.
:lol: :lol: :lol:
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Confucius написа: Ти смяташ, че самотна майка с жилище, с работа, с 3 деца и майка ,която да ги гледа и с ИЧС френски,а за англииски не се и задумва (то него всички си го знаят) и смятаща да дойде в квебек след 6 месеца изпълнена с ентусиязъм и решителност може да бъде изплашена от


А ти смяташ, че е по-добре да си седи жената с 150-200 евро в ЕС, това ли я съветвате и да си обича децата, че в Са ще й ги вземат, защото им яде от детските. А и забравих, че точно вие й плащате социала. Тук не говорим за успяване, а за оцеляване. Хайде със здраве..
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

krimon написа:Аз лично не мога да си гледам двете деца сама в чужбина и да работя. Честно си признавам :lol: :lol: Направо съм лигла :wink:
не си стояла гладна достатъчно. и е имало кой да изкарва "папото"
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Е то голямо геройство да се озъбиш няколко пъти в тази тема, точно толкова колкото като кажете, че жената била оправна и не знам си какво още. Еми хубаво като е оправна и решена да дойде, браво. И след като всичко се заключва в това за какво се пуска тази тема тогава? Като не отговори никой защо не казвате, като си каже някой мнението защо говорите.
Аз дотук не видях някой, който да се е тръшнал на пътя и да не идва, а още по-малко някой да коментира, че щял да и плаща социала или че щяла да им яде от детските, а и решението си е нейно в края на краищата или бъркам.
Иначе е похвален интереса на Никито към психологията на македонските девици.
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Jane написа:----.
Може би аз нещо греша, но 3 пъти прочетох постинга ти и не можах да го схвана. А думата "болничен" изобщо не я видях.
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Milenka написа:
Jane написа:----.
Може би аз нещо греша, но 3 пъти прочетох постинга ти и не можах да го схвана. А думата "болничен" изобщо не я видях.
Абе ако искаш още 3 пъти го прочети, пари няма да ти искам.
Confucius

Мнение от Confucius »

Milenka написа:
Confucius написа: Ти смяташ, че самотна майка с жилище, с работа, с 3 деца и майка ,която да ги гледа и с ИЧС френски,а за англииски не се и задумва (то него всички си го знаят) и смятаща да дойде в квебек след 6 месеца изпълнена с ентусиязъм и решителност може да бъде изплашена от


А ти смяташ, че е по-добре да си седи жената с 150-200 евро в ЕС, това ли я съветвате и да си обича децата, че в Са ще й ги вземат, защото им яде от детските. А и забравих, че точно вие й плащате социала. Тук не говорим за успяване, а за оцеляване. Хайде със здраве..


В моето изказване се резюмират факти от темата и изказванията на malecka ! Абсолютно никъде не съм й дал съвет ! Просто я попитах дали е наясно с някой основни положения тука. А спецялно горното е адресирано към Гонзо , които ме обвинява , че я плаша. :lol:
Изобщо не смятам да обсъждам нейната ситуация, иначе тутакси щях да я питам на кои точно етап е от процедурата по емиграция е и т.н.
Опитай да четеш преди да коментираш изказвания. А е добре и човек да бъде запознат с въпросите, които обсъжда. :)
malecka
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Яну 15, 2007 4:18 pm
Местоположение: sofia

blagodaria za mneniata

Мнение от malecka »

blagodaria na vsicki za mneniata.proucvam vsicko zachtoto triabva da sam dobre podgotvena vse pak chte bada absolutno sama v cujda darjava .kakto se vika da mi dade gospod sili da se spravia i tam.pak moje i da mi izleze kasmeta i da doida s rabotna viza./az sam optimist/
Confucius

Re: blagodaria za mneniata

Мнение от Confucius »

malecka написа:blagodaria na vsicki za mneniata.proucvam vsicko zachtoto triabva da sam dobre podgotvena vse pak chte bada absolutno sama v cujda darjava .kakto se vika da mi dade gospod sili da se spravia i tam.pak moje i da mi izleze kasmeta i da doida s rabotna viza./az sam optimist/
Отличен подход !
И не се плаши да пускаш тук всякъкви въпроси!
Ако не можем да ти отговорим поне ще те поучим. :lol:
Бъди здрава и късмет! :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Milenka написа:
krimon написа:Аз лично не мога да си гледам двете деца сама в чужбина и да работя. Честно си признавам :lol: :lol: Направо съм лигла :wink:
не си стояла гладна достатъчно. и е имало кой да изкарва "папото"
въобразяваш си, Миленка :)
Винаги съм изкарвала пари, даже когато децата ми са били бебета.

Ентусиазмът си го запази и не обещавай на други хора нещо, което може да им разбие живота окончателно!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

200% съм за Комсомолската.Тя поне е умна пръчка. :wink:
Confucius

Мнение от Confucius »

Недей така Бате!
Не предавай пролетарята!
Ние дето изкарваме заплатите на интелигентите и Комсомолките с мазолестите си ръце и само гладуваме. Или както пишеше в едно нещо което сега се нарича CV: "Тъй като съм пасла до 18 годишна възрасът козите не можах да се изуча." или "... Дънака сложи две три запетайки на посоки ..." (цитирам по памет , а тя е от женски род - изневерява).
Върха на житейската философия е да има за ядене. Щото ние ядем за да живеем , а не живеем за да ядем.
Гладът , като еманация на най-възвишените човешки мечти.Лечебният глад.Постите.
Оцеляването като начин на съществуване.
и логическия завършек на всеки глад - емиграцията.
Гладуващия има право да емигрира. Той е обречен да емигрира. Той няма избор - трябва да емигрира.
Иначе би останал - ако му пращаха "социяла" в БГ.
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

lele, Confucius, ti stovari material za niakolko knigi
Confucius

Мнение от Confucius »

Който се впряга, ще тегли! :lol:
п.с. за мен това е част от статия в "Дунавски вълни" или "Средногорска правда" от преди 30 - 40 години. :lol:
Заключено