Защо толкова много българи напускат Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Pincher, мога ли да те попитам в коя Западно Европейска държава си живял за да правиш тези заключения. И аз така мислих за Канада преди, взех си Канадския паспорт и хоп в Холандия, по точно в Ротердам понеже там е най-голямото престанище в света и нали съм завършил Военно морското във Варна. Хората ми казаха че има работа и ще ме вземат, НО ми казаха че трябва да мина курс по безопасност на труда. Казах добре, а те "Говорите ли Холандски?", не, и ми казаха SORRY. Ta отидох в Англия и ако си мислиш че тук има много емигранти, отиди в Лондон, и няма да знаеш дали си в Англия или Ямайка, в Манчестър ще си мислиш че си в Пакистан. Така че не само тук има имигранти и то много. Но аз лично познавам и българи които живяха 8 години в Холандия с паспорти и пак е варнаха в Търново, понеже им е мъчно за БГ. Просто някои хора не са за имигранти
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Bateto,
toia deto e rabotil za Erricson moga da go razbera, ama toia deto e bachkal za HP hich ne mi sa vrazva, sigurno sa mu lichni motivite.
A kolkoto do DSK, iavno si e nomenklatura choveka, znaem koi bachkaha i bachkat v DSK.
;)
Kanada ne e dobre za tia deto sa bachkali po takiva postove v BG.
Tia e dobre za nas neudachnicite ta da sme spokojni v ezednevieto si che nekoi debelovrat idot deto raboti za nekoj takav deto e shef ia v DSK ia v SIK, MIC i drugi podobni nema da ni praj na majmuni.
:)
Da si odat taman she ima povechko hliab za nas :)
Ako moze sichki BG da se varnat tam, ama na mnogo neudachnici be.
:)
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

А какво значи преуспял български имигрант в Канада?
- Имот за 1000000
- Доход от 150000/годишно
И ако може някой форумец да ми припоми кога изтичат 800-те дни Батката в Канада, плииииийз.
Щото ако той е още тук, след като изтекат 800-те дни, ще го завра в кучи г*з (витуално де).

П.С. А какво значи успял българин в България?
Наздраве
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

За мене лично преуспял имигрант в Канада е:
1. Човек който когато му се прииска да лусне бастуна - лъска бастуна.
2. Човек който когато му се прииска да тушира 1 бира - тушира 1 бира.
3. Човек който мато легне да спи - лега да спи с кеф.
4. Човек който се чуди на кой с кво може да помогне.
5. Човек който има време и възможност да мисли.
Тва е горе-долу, са отварям тема относно кой кво мисли по въпроса -:)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

AlexAA написа:...
И ако може някой форумец да ми припоми кога изтичат 800-те дни Батката в Канада, плииииийз.
Щото ако той е още тук, след като изтекат 800-те дни, ще го завра в кучи г*з (витуално де).
...
800 дни. Почвай да търсиш кучето. ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

monny написа:
albatros написа:Канада е за професионалисти а не за профани.
по-голяма смешка от това не бях чел, благодаря ти че ме развесели


аз пак видях обява ам. фирма търси за бг специалист с ..... 120 000 - 150 000 $ годишна надница
бих се варнал на мига ако беше по моята специалност
и за по малко бих се върнал :beer: :beer:

а-аа как звучи - всяка събота на банско :lol: :lol:
Хаха, обява за кво - за наемен убиец ли ? Направо изби рибата брато, аз също ти благодаря че ме развесели :lol:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ето ви го банско:
http://www.netinfo.bg/index.phtml?tid=2 ... &mgdi=9181

пълна скръб - курорт за бедни западно европейци и местни бабанки дето гърмят в тавана а-ла син на садам и карат луксозни коли с парите от продадените ниви на баба си.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
proba
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Яну 10, 2007 11:56 pm

Мнение от proba »

Zashtoto tegliat krediti s cel da si kypiat 2 ili 3 apartamenta v bg
Аватар
Danail
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 9:21 am
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Danail »

Здравейте всички и за Много години!!!
Отдавна не съм писал във форума, а пък темата ме заинтригува. Та, нека кажа и аз 2-3 думи за това как се случиха при нас нещата, докато бяхме в Евросъюза (имам предвид Франция) преди да дойдем в Канада преди около 8 месеца. Предпоследната студентска година на моята съпруга й се отвори възможност по програма "Леонардо" от ВИНС-а да стажува 3 месеца в Франция (тя е завършила френска гимназия и е работила за българо-френска фирма докато е била студентка).Тогава много ни хареса Франция и решихме да направим всичко възможно, за да се установим там, някак си. Аз започнах усилено да уча френски (с английския не бяхме много добре).Отделно си намерихме много френски приятели, с който си поддържаме връзки и до сега. На следващата година по друга програма от ВИНС-а - "Еразмус", моята съпруга имаше възможност да студентства около година пак в Франция (естествено имаше студентска виза и аз по никакъв начин не можех да се закача за нея). Аз кандидатствах 2 пъти за виза, дори се записах да уча там френски и двата пъти ми отказаха, но както и да е. Като студетка тя имаше право да работи по 20 часа на седмица. Работеше в държавна френска фирма (в същата, в която беше на стаж предната година) - организираха ваканциите на деца от 6-17 години и тя беше много доволна. Работата беше на бюро, супер. Раойнът, в който бяхме беше приказка - Алпите, едно градче на 40 км. от Албервил и 30 км. от Женева. Аз изкарах около месец там в един институт, в учене на френски и постоянно пътувах Франция - България. Не исках да си просрочвам 90-те дни разрешен престой в Еврозоната. След като си взе изпитите, започна да работи по цял ден (имаш възможност да си изработиш всичките тези 20 часа на седмица наведнъж) и те поискаха да й сменят статута на визата - от студентски на работен. Ами заеха се адвокатите от централата на компанията в Париж и казаха,че ще заведат дело, но докато трае делото нямаш право да работиш. Ами то няма как да се издържаме, пък и не искахме да работим нелегално, та затова решихме да се върнем в БГ. Но нещо не ни се понрави обстановката у дома и затова решихме да емигрираме в Канада. Аз междувременно доста напреднах с френския и нямах никакви проблеми с общуването. НО...след като дойдоха визите решихме да ходим в Ванкувър :) И така до ден днешен сме си в Ванкувър :))) Верно. носталгията ме мъчи понякога, и както безе казал някой, че не всеки става за имигрант - ами прав е човека. :))
Не знам дали само за една нощ (след влизането на БГ в Евросъюза на 1 януари 2007 г.) нещата са се променили чак толкова много, както някой беше писал. Според мен ще мине още известно време, преди да можеш да работиш легално в Евросъюза. Ще можеш да си стоиш колко си време искаш. Има хора, на който им се отваря възможност да започнат работа в Евросъюза леко и безпрепятсвено сега, но смятам , че това не е практика, поне не все още. Иначе за мен Европа си е Европа. Както беше казал един мой приятел мексиканец - "Вие европейците сега сте на мода в Канада":)))))
След време бих се върнал в Европа, дори и в БГ. Но преди това искам да изпробвам всички възможности, който Канада ми дава...
Това е от мен.
Бъди смел, а когато не си, преструвай се , че си, никой няма да усети разликата!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

В БГ-то дори да ми предложат същата заплата, няма как да ми предложат проектите по които работя, просто такива проекти с такъв размах, обем, финансиране, знаещи колеги, няма да ги има никога в БГ-то, ако ще не в НАТО, ЕУ, ами и за щат на САЩ да ни приемат...
Това е голата истина, за инфраструктура и природа също нямам какво да говорим, най-мъчно ми е че за последните 10 години на природата в БГ-то и видяха сметката, изсекоха горите за дървен материял и ски писти и бетонираха черноморието, как може човек да се върне направо не ми го побира главата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

AlexAA na 20-ti Iuli taia godina (2007) kucheto trebe da ti e pod raka.
:)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Lub0 написа:...
Това е голата истина, за инфраструктура и природа също нямам какво да говорим, най-мъчно ми е че за последните 10 години на природата в БГ-то и видяха сметката, изсекоха горите за дървен материял и ски писти и бетонираха черноморието, как може човек да се върне направо не ми го побира главата...
За каква природа да мислят тези, които се интересуват само от собствената си далавера и върха на забавлението им е да прекарват с часове в гъсто задимени заведения, унищожавайки несметни количества храна и алкохол? :lol:
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Батето я кажи всъщност колко много Българи напускат Канада?
дай конкретни цифри моля. Примерно за 2006г ....броя Българи са напуснали Канада окончателно.
NO PAIN NO GAIN
Krali Marko
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:50 pm
Местоположение: Survivor in Toronto

Мнение от Krali Marko »

Lub0 ,Trudno mi e da sravnq BG prirodata s tazi tuk.Trudno, zastoto tuk osven ravnina i tuk tam nqkoe hulmche-koeto vednaga e krasteno planina, drugo nqma.E, ima no na nqkolko hilqdi kilometra.Inache prirodata tuk e mnogo hubava, kakto i klimata.Kuchi stud, zastoto ima mnogo vqtar(a vqtar ima zastoto nqma planini) se reduva s strashna jega primesena s vlaga (zastoto e ravnina i e palno s ezera).Nqkoi pat kato patuvash ot Evrapa nasam, zagledai se ot prozoreca na samoleta kakvo se vijda dolu (kato letish nad Canada).Ako nqma oblaci ste vidish edna neveroqtna krasota - dorde ti pogled stiga hulmcheta i malki rekichki mejdu tqh.Estestveno naseleni mesta pochti nqma.Koi idiot bi otishal da jivee tam?To i na kartata se vijda naselenieto na Canada e razpolojeno glavno po kraibrejiqta i granicata s US a nagore- pustosh.Zasto li?I zasto li Canada otchaqno se opitva da si uvaelich naselenieto ot godini po vsqkakvi nachini vkl. i s vnos na imigranti, a rezultat nqma, samo s palni s maimuni i arabi.Loshoto e che si prav che v poslednite godini usileno sasipvat i prekrasnata priroda v Bg, no da se nadqvame che nqma da uspeqt.
Smqtam che BG ima mnogo unikalni nesta s koito moje da se gordee, i edno ot tqh e prekrasnata i raznoobrazna priroda kakto i mnogo hubavi i inteligentni hora.
Uspeh v grandioznite proekti po koito rabotish i pozdravi na znaestite kolegi, i slava bogu che BG nikoga nqma da q priemat v USA. :D :thumbsup:
Последно промяна от Krali Marko на Чет Яну 18, 2007 9:54 pm, променено общо 1 път.
"Kakvoto sam si napravish, nikoi ne moje da ti go napravi" - narodna pogovorka
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Крали, прав си ма ако знаеш в Монреал колко по-голямо дърво е климата в сравнение с Торонто УЖАС ...
:beer: :beer: :beer:
Заключено