Какво да вземем ...(2) - на пазар в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

К'во са оправдавате като ученички. :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

В winners наистина има хубави неща смесени с ментета. 1-2 пъти съм ходил най-много. Последния път само за 15-20 мин успях да си избера и премеря дънки Levi's което ми беше точно по мярка, и за което в бг сигурно бих дал поне 100лв (взех го за 35$).
Направи ми интересно впечатление, че наистина една до друга има маркови и мн. качествени и добри дрехи, редом до пълни боклуци. Лесно могат да се различат и по цената - марковите са примерно 35$, като за reg. цена е задраскано 50$.
боклуците са и те примерно 35, но за reg. цена пише примерно намалено от 200$.

Маратонките там са пълен отврат ...
Веригите магазини за спортни стоки продават остарели модели от 100 пъти по добро качество на намалени цени (същите като winners)

A обувки, май е по-добре от бг., като изключим зимните. В бг могат да се намерят италиански, български на мн добро качество и цена.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

bateto написа:К'во са оправдавате като ученички. :D
опитваме се да бъдем възпитани, о, учителу :D абе, къде ми е йу-то на фонетичната??? :x
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

simplyaven написа: абе, къде ми е йу-то на фонетичната??? :x
е ми на ю-то. :lol:
Майтап. :wink:
На \|, при мен е дясно горе, ама не знам дали на стандартните клавиатури е пак там. :?
Let it go...
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

krimon написа:- в бг имало доста по-лъскави...., което мен съответно ме учуди, защото по спомени само лъскавите бутици по центъра на София са по-така ... /.
Май отдавна не си била в БГ :wink: .
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Deso
Мнения: 206
Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 2:17 pm
Местоположение: Rive Nord
Обратна връзка:

Мнение от Deso »

simplyaven написа:абе, къде ми е йу-то на фонетичната??? :x
Търси го около Ентера! :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Keyboard_layout#Bulgarian
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

simplyaven написа:впрягам се, защото масово се дуем като отидем навънка, а не ми е много ясно на какво толкова отгоре! в крайна сметка хората не са дошли тука да си перат милионите, или поне не болшинството, а ние вместо да напишем нещо смислено и да ориентираме тези, които тепърва ще идват, си мерим кой каквото има на база какви гащи сме си купили и откъде, което всъщност май е показател, че много сме го закъсали откъм смисъл :(
Много си права! Аз се смятах за културна и интелигентна жена с приличен вкус, обаче като чета из този форум започвам да си губя самочувствието на такава - оказва се, че аз съм една проста реднечка (май така ги нарекоха по-горе):
- живея в дървена къща
- карам американска кола
- детето ми не е имуностимулирано или пробиотирано
- пазарувам в "ширпотреба" - въпреки, че семейния ни доход не е лош, не можем да си позволим всеки ден да пазаруваме в бутици. Редовно наобикаляме Costco ( :oops: ) Walmart, ( :oops: ), Winners, etc. Срам!!!
- културните събития на които се стараем да ходим поне веднъж на две седмици не се броят за култура, защото тук, в Канада такава няма!

Ако започна да се сравнявам със средно статистическия форумец, направо съм за оплакване! Иначе се чувствам щастлива в голямата си дървена къща, но то е защото съм с промит мозък. :haplio:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

didi-did написа:
krimon написа:- в бг имало доста по-лъскави...., което мен съответно ме учуди, защото по спомени само лъскавите бутици по центъра на София са по-така ... /.
Май отдавна не си била в БГ :wink: .
Явно за втори път се опитваш да се заяждаш с мен необосновано, та да ти отговоря :) - била съм си в България миналата година, та спомените ми са все пак пресни.

И съм абсолютно съгласна със симплиявен, снобарията в този форум е пълна! А доста от форумниците съм виждала, уверявам ви, че не се обличат толкова добре, ако и с маркови дрехи :wink: И голяма работа, че някоя дреха е от известна марка, обикновено по-евтините са пълен боклук. Ама хората си носят простотията от България - там дори и стотинка да нямаш да се храниш, ще пестиш за скъп джи-ес-ем, маркови дънки и обувки ... ходиш облечен като за световно, а не можеш да си платиш сметките - нещо типично за снобарията в родината.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На какво викате маркова дреха? Всяка дреха е някаква марка.

Май взехте да се мяткате от едната крайност на друга. Какви са тия опрвдания. :roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

обикновено марковите неща са продукти на водещите компании в модните тенденции според вида дрехи, обувки, парфюми, аксесоари, мебели, уреди и т.н. - спортни, вечерни, ежедневни, официални, специализирани ... Гийк е изброил някои - Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Fila, Arena, Speedo, Versace, Boss, Nike, Adidas ...

Обаче, да не се забравя, че всяка фирма произвежда на различно място и с различно качество според пазара на реализация на стоката. Многократно съм се уверявала, каква е разликата между нещо произведено например за България и такова за Швейцария. Една и съща известна компания, но с различно качество продава стоките си на различните потребители и пазари. Затова и цените на едни и същи неща са различни. Заинтересувайте се къде са произведени неща на например Tommy Hilfiger или Calvin Klein и съобразете цената с качеството.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

krimon написа: Явно за втори път се опитваш да се заяждаш с мен необосновано, та да ти отговоря :) - била съм си в България миналата година, та спомените ми са все пак пресни.

.
Както искаш го разбирай :lol: ! Държиш се,като "настъпена по опашката" :wink:
А колкото до лъскавите магазини, в БГ всеки втори е такъв,но може би, твоя блясък те заслепява,и просто не си ги забелязала :wink: !
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

пак се заяждаш и няма за какво :idea:

аз самата съм далеч да бъда бляскава, защото не съм гарга да се кича с шарени и лъскави нещица - проблемът си е твой ... Моят стил е семпъл и практичен и никога не търся да си купувам "маркови" стоки.

а за България и лъскавите магазини - няма нужда от снимки, спомените ми са пресни, както казах по-горе :wink: Но ако искаш, с удоволствие мога да поспоря и да дадем примери :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Да знаете да има друг магазин подобен на Уинърс в Канада? Аз и сега от тази тема разбрах че действа на този принцип. В Щатите има повече подобни вериги.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Ха, нова тема съм отворила, не знаех. :dent:
Купих си вчера колан от Изображение, имаше разпродажба. Гледам му етикетчето и цените в кандски долари и в евро за страните от евросъюза, гледам и колана и си ми харесва като модел, а етикетчето след малко ще го хвърля, така съм научена ненужните неща да ги хвърлям. :oops: Обаче сега прочетох тия 4 страници и една несигурност нахлу в душата ми. Та въпроса ми е този колан всъщност марков ли да го водя или не? А ако не е марков как да постъпя - да потърся ли помощ от специалист за преживяване на тежката драма или да се самонакажа директно с колана или трябва още по-драстични мерки да предприема със самоубийствен характер? А дори и да се окаже марков (нали си има име някакво все пак), как да си реша другия проблем - ще ми бъде ли простено там за отвъдното, че съм го купила по време на разпродажба?
Споделете моля, защото безпокойството ми нараства с всяка изминала минута и започвам да констатирам остра респираторна симптоматика на инфекция на долните дихателни пътища, особено когато си го затегна около кръста, за колана говоря.
:P
Заключено