mneniata Vi za koleji v Quebek!!!!!!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
svetoslav
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 2:21 pm
Местоположение: plovdiv

mneniata Vi za koleji v Quebek!!!!!!!!!

Мнение от svetoslav »

Neka vsitski tezi koito se obrazovat v razlitsni koleji iz Quebek da spodeliat mnenie!!!!!
Zaslujava li si da se platiat 38000 CAD za obutsenie v kolej?????
zivei i se nadiavai
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Нямам изградено мнение за колежите, но със сигурност тази сума е огромна ... сигурно искаш да кажеш 3 800 ? В университетите повече от 1000 долара на триместър за магистърска програма не плащаш.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
svetoslav
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 2:21 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от svetoslav »

kato kazvam 38000 CAD imam predvid tse tolkova izliza 3 godishno obutsenie v kolej!!!!!!!!!!!!!
i na mene sumata mi se vijda mnogo, vapreki tse na vseki e iasno tse tsuzdestrannite studenti si plashtat 5-10 pati povetse otkolkoto tezi koito sa jiteli na Quebek za koito tsenite sa mnogo niski!!! Dori za kanadski grajdani izvan Quebek razlikata v tsenite ne e malka!!!!!!!!!
Ta zatova pitam!!! Opravdana li e edna takava suma za college v Quebek???? Vse pak ste izlezesh ot kolega s kanadska diploma a i mojesh da podadesh dokumenti za postoianno prebivavasht 1 godina predi da zavarshish!!! Ne e li taka????
zivei i se nadiavai
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

svetoslav написа:kato kazvam 38000 CAD imam predvid tse tolkova izliza 3 godishno obutsenie v kolej!!!!!!!!!!!!!
i na mene sumata mi se vijda mnogo, vapreki tse na vseki e iasno tse tsuzdestrannite studenti si plashtat 5-10 pati povetse otkolkoto tezi koito sa jiteli na Quebek za koito tsenite sa mnogo niski!!! Dori za kanadski grajdani izvan Quebek razlikata v tsenite ne e malka!!!!!!!!!
Ta zatova pitam!!! Opravdana li e edna takava suma za college v Quebek???? Vse pak ste izlezesh ot kolega s kanadska diploma a i mojesh da podadesh dokumenti za postoianno prebivavasht 1 godina predi da zavarshish!!! Ne e li taka????
Цитирай къде виждаш такава сума, защото това е ОГРОМНА цифра. Най-много на година да плащаш по 5-6 хиляди, за 3 години - максимум 15-18 хиляди и то за специализирана програма.

Или ти не си жител на Квебек, нито Канада и искаш по този начин да влезеш тук ? Ъъ, тогава е доста скъпо, а дали си струва - много е сложно да се отговори. Някой колежи наистина са добри, други - съвсем не, но каква е политиката им на прием на чуждестранни ученици - съвсем не знам. Надявам се някой да се включи, който е по-наясно.
Последно промяна от krimon на Съб Сеп 09, 2006 6:52 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Ne e opravdana.Po-dobre gi dai tia pari za universitet.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
svetoslav
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 2:21 pm
Местоположение: plovdiv

Мнение от svetoslav »

Za universitet i az si mislex, no ne namiram nikakva informatsia za Universiteti v Montreal sas spetsialnosti v Oblasta na Turizma!!!!!!!!
Ako mojete, pomagaite!!!! BLAGODARIA!!!!!!!!!!!!!
zivei i se nadiavai
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

на френски или на английски
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

svetoslav написа:Za universitet i az si mislex, no ne namiram nikakva informatsia za Universiteti v Montreal sas spetsialnosti v Oblasta na Turizma!!!!!!!!
Ako mojete, pomagaite!!!! BLAGODARIA!!!!!!!!!!!!!
Sigurno imash predvid programata na college Lasalle za Turizum.Opredeleno ne si zaslujava.Zaplatata v brancha sled zavarshvane opredeleno ne opravdava takava goliama investicia.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

По-скоро е Institut de tourisme et d’hôtellerie du Québec :

http://www.ithq.qc.ca/fr/gak.php?node=75
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

svetoslav написа:Za universitet i az si mislex, no ne namiram nikakva informatsia za Universiteti v Montreal sas spetsialnosti v Oblasta na Turizma!!!!!!!!
Ako mojete, pomagaite!!!! BLAGODARIA!!!!!!!!!!!!!
Sas sigurnost ima universitetska programa po tourizam v UQAM - frenski universitet. Vizh i v drugite kanadski universiteti, ne samo v Montreal. No pravilno si se orientiral, che ako dojdesh da uchish v Canada, sled tova ima utapkana pateka za postojanno zhitelstvo. Samo ostavi gi tija skapi kolezhi, naprvavo gledaj za universitet. Az ako sam na tvoe mjasto bih zavarshila i bakalavarska stepen i chak za magistraturata bih doshla v Canada, ama ti si znaesh.

Mozhesh da proversih kakvi sa perspektivite za obuchenie s tourizam v www.jobfutures.ca
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

survivor написа:
svetoslav написа:Za universitet i az si mislex, no ne namiram nikakva informatsia za Universiteti v Montreal sas spetsialnosti v Oblasta na Turizma!!!!!!!!
Ako mojete, pomagaite!!!! BLAGODARIA!!!!!!!!!!!!!
Sas sigurnost ima universitetska programa po tourizam v UQAM - frenski universitet. ...Mozhesh da proversih kakvi sa perspektivite za obuchenie s tourizam v www.jobfutures.ca
Определено има такава програма в UQAM, цената на кредит е около 200$ за обучаващи се със статут резидент перманент или кан.гражданство. Повечер инфо в сайта www.uqam.ca
mira91
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 10:23 am
Местоположение: plovdiv

re

Мнение от mira91 »

Ne si struva da pla6ta6 sa kolej...osven ako tova ti posluji kato vhod kam kanada
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Какво ви е мнението за McGill?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Според ЕДНА от класациите, на 42-о място на световната класация на университетите.

http://www.msnbc.msn.com/id/14321230/
Заключено