Що за хора са канадските работодатели?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Lilyana
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 2:13 pm
Местоположение: Vancouver

Що за хора са канадските работодатели?

Мнение от Lilyana »

Не знам дали е обсъждана подобна тема, но ми е страшно любопитно да разбера като всеки кандидат-емигрант какви са канадските работодатели-манталитет и т.н. Аз работя в голяма международна фирма с изпл.дир. чужденци, но повечето ръководители на отдели са българи и отношението е ужасно, опитват се да те тъпчат, не се интересуват от това какво си свършил и за колко време, гледат те накриво като си тръгваш като ти свърши работното време, кажете моля Ви как е там. Има ли изказвания от рода "не ме интерсува дали имате малки деца или не , след като едните стоят и работят до късно и вие ще стоите, пушат ли служителите там на всеки час по 10-15мин, кажете как е?
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ако си на висока позиция, например мениджърски пост, ще стоиш докогато има работа, и дори няма да ти се налага някой да ти напомня :lol: Тогава и заплатата е подобаваща. Само да не си помислиш че при всяка висококвалифицирана позиция е така. Има си много хора на добри професионални длъжности, които си тръгват точно в 5 часа. Но ако работата ти не е такава /то трябва да е регламентирано че няма фиксирано работно време/, не могат да те задържат и минута повече без твое съгласие. Ако има извънредна работа и ти се съгласиш, трябва да ти платят с 50 % повече за тези свръхчасове. Когато местни са отказвали на предложение да останат извънредно, не съм забелязвала да го правят с неудобство или страх да не направят лошо впечатление.
А да, спомням си за оня "исторически" месец когато работих обща работа в Уолмарт :lol: когато веднъж останах малко след работното време /дори си бях минала с картата и се бях отчела като напуснала/ за да оправя едно мазало, което ми се струваше недопустимо да оставя така. Мениджърката ме видя и като разбра за какво иде реч, ми каза твърдо да си тръгвам веднага и че не трябва така да оставам извън работно време. Сега това е моят личен опит, давам си сметка че при други той може да е различен, та затова ако искат да ме допълнят.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ами моят шеф по някога повишава тон, на мен лично никога, но не крещи и не обижда,нито мятка разни неща по служещите си като някои бивши мои босове. По принцип те питат ако трябва да останеш извъредно или да дойдеш извъредно, преспокойно може да откажеш,колегата кебекарин с пистолет не може да го накараш да работи повече часове. Това ако работиш в нормална фирма, но има и разни фирми, в повечето случаи с шефове други имигранти ,в които експлотацията си е яка и там може би обстановката ще е близка до тази която описваш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Зависи откъде е шефа ти :lol: ... Тук хората са по-спокойни, по-малко озлобени и по-възпитани, а и ги е страх да не ги осъдиш за харасмент :lol: ... Остава се след работно време само ако плащат, много не се оплакват хората, трябват им парички :lol: ...
Колкото до пушенето, имаш 2 почивки по 10-15 мин на ден и от половин час до един на обяд. За това време ако искаш пуши, ако искаш лети :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

затуй си е най-добре сам да си си шеф, да нямаш работно време и да не се съобразяваш с никого / примерно когат има мач да може да си гепиш шапката и да седнеш на бира в къщи, без да се молиш на сулио и пулио/. туй ми е мечтата и усилено работя по постигането и :D инак оставаш под ударите на "кодекса на труда", бичиш кат ненормален 40 часа седмично и ако случиш на некой шантав шеф.... :evil:
а от краткия ми трудов опит тука не съм с много добри впечатления, държат строго и нема лабаво
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

[quote="anxeli"]
Колкото до пушенето, имаш 2 почивки по 10-15 мин на ден и от половин час до един на обяд...quote]

ааа, за туй иде реч :D туй кат в казармата бе, баси и тормоза, поне пари дават ли :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ааа зависи ,аз честно хич не искам сама да съм си шеф, щото съм много лош шеф и няма да има начин да кръшкам :lol: .Т'ва е все едно шефа да те следи постоянно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Ами много добре са и няма нищо общо с това което описваш. Но са много стриктни и неможе да си закъсняваш и почиваш когато ти се поиска. Имаш 2 почивки по 15 минути и 30 минути или 1 час за обед. Почижките по 15 минути се заплащат, но обеда не. Ако работиш като охрана обаче обеда ти се заплаща. Ако те помолят да работиш извънаредно се заплаща надник и половина. Но аз съм работил кадето работодателя ми е казвал "ако искаш да работиш изванаредно може когато искаш но не заплащам надник и половина" така че ти си прециняваш дали ще работиш или не. Няма нищо общо с БГ, много са коректни но и много стриктни. Много лошо се гледа ако закъсняваш. Това е.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

anxeli написа: Остава се след работно време само ако плащат, много не се оплакват хората, трябват им парички :lol: ...
Ako si na godishna zaplata ostavianeto sled rabotno vreme ne se zaplashta.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

... ако трябва да кажа нещо в тази тема само трябва да се хваля :oops: :oops: :oops: Никой за нищо не ме следи - ни работно време, ни почивки, ни закъснения, да не говоря някой да ми надзърта над работата. Ако искам да си взема почивен ден - няма проблем. Няма викове, няма коси погледи, няма обяснения и тормоз .... Като се опре до нещо, което правя или съм правила, само ми се благодари и се обяснява колко е прекрасно :) Ако трябва нещо да се свърши съм помолена по най-възпитан начин да го направя. Абе чудя се, пу-пу-пу, нещо сигурно не съм у ред, не може да е истина.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

krimon написа:... ако трябва да кажа нещо в тази тема само трябва да се хваля :oops: :oops: :oops: Никой за нищо не ме следи - ни работно време, ни почивки, ни закъснения, да не говоря някой да ми надзърта над работата. Ако искам да си взема почивен ден - няма проблем. Няма викове, няма коси погледи, няма обяснения и тормоз .... Като се опре до нещо, което правя или съм правила, само ми се благодари и се обяснява колко е прекрасно :) Ако трябва нещо да се свърши съм помолена по най-възпитан начин да го направя. Абе чудя се, пу-пу-пу, нещо сигурно не съм у ред, не може да е истина.
Opredelene ne e istina. :D :D :D Ili da kajem prosto izkljuchenie.
Na povecheto mesta stresa i psihologicheskia natisk sa dosta golemi(koeto si vkluchva i sledene, nadzartane i kosi pogledi) .Kakto kazva edin saforumetz vav vrazka s lipsata na stres na rabotnoto miasto v edna druga tema:
foxxbatter написа:Ох не бях се смял отдавна така....Ти това сериозно ли го говориш или забравяш че капитализма е достигнал епогея си именно на този континент?

Та тук ако един бос не изсмуква калинките под него максимума значи за нищо не става. Така както го виждам аз в северна америка си част от много по голяма и дълга корпоративна хранителна пирамида отколкото в България.

Поразпитай в колко от "великите фирми" в Мтл например се плаща овъртайм както е в норм-дъ-травай ?

Борбата е безмилостна жестока навсякъде - само че с Канада има привидно човешко лице
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Мнение от kosciuszko »

sasho71 написа:затуй си е най-добре сам да си си шеф, да нямаш работно време и да не се съобразяваш с никого
za tova ne ti triabva sam da si shef, az si hodia na rabota kogato si iskam, stoia kolkoto mi se stoi, vajnto e rabotata da e svarshena
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

krimon написа:... ако трябва да кажа нещо в тази тема само трябва да се хваля :oops: :oops: :oops: Никой за нищо не ме следи - ни работно време, ни почивки, ни закъснения, да не говоря някой да ми надзърта над работата. Ако искам да си взема почивен ден - няма проблем. Няма викове, няма коси погледи, няма обяснения и тормоз .... Като се опре до нещо, което правя или съм правила, само ми се благодари и се обяснява колко е прекрасно :) Ако трябва нещо да се свърши съм помолена по най-възпитан начин да го направя. Абе чудя се, пу-пу-пу, нещо сигурно не съм у ред, не може да е истина.
prekaleno hubavo za da e istina ,biva ama chak tolkova
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ами кво сега, така си е ... :oops: :wink:
пу-пу-пу !

Ако не вярваш, ела и виж :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

И мен на предната ми работа никой не ме следеше и никой не ми държеше сметка дали ще почна в 6 или 7 сутринта.Кога ще си взема почивка ,къде ще се мотам цял ден и кога ще приключа работния ден.Просто хората плащаха на процент от печалбата и ги болеше оная работа какво правя ,само ,че тарифите бяха така изчислени/занижени/ ,че да изкарам приличен лев с който да си покрия разходите и да остане нещо и за мен трябваше да търча като моторетка по 12 часа на ден.Сам си бях автоцензора,но уви така е при северноамериканския капитализъм,ако искаш,ако не ти изнася на опашката чакат други гладни готови да опъват каиша за дребни стотинки. :D
Заключено