За пътническите чекове

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Gerry
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Юни 19, 2004 12:53 pm

За пътническите чекове

Мнение от Gerry »

Скъпи съфорумци, обръщам се с молба към тези от вас, които имат опит с пътническите чекове. Моля да ми помогнете с малко информация. Предварително искам да се извиня за незнанието си и да споделя, че нямам опит в това отношение. Затова искам да попитам: към коя институция да се обърна за издаване на пътнически чекове? Доколкото разбрах, най-подходящи за ползване в Канада са пънтическите чекове на American Express. Може ли всяка банка да ми ги издаде, или трябва да потърся някакъв специализиран офис? Предполагам, че пътническите чекове се издават в конкретна валута - в такъв случай, трябва ли предварително да купя канадски долари и след това да поискам срещу тях да ми издадат пътнически чекове в канадски долари, или такива могат да ми бъдат издадени направо срещу левове? Моля, посъветвайте ме, как е най-добре да постъпя? Споделете своя опит и информацията, с която разполагате! :)
Предварително благодаря на всички, които ще се включат с отговори по темата! Пожелавам ви приятна и успешна седмица! :)
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Заключено