Ако ви мъчи носталгията

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Krassiiv

Ако ви мъчи носталгията

Мнение от Krassiiv »

...
Последно промяна от Krassiiv на Нед Фев 19, 2006 9:15 pm, променено общо 1 път.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

Много добре написано!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

това няма нищо общо с носталгията
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Dinamitko
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Окт 07, 2005 3:41 pm
Местоположение: BG,Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Dinamitko »

Защо не стоим мирно на 2-ри юни?
аз седя :lol:


гадното е че всичко е истина имаме много проблеми в тая държава .....
100%
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Majtap nqma....
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Igor »

tochica написа:http://photo-forum.net/joro/
:thumbsup:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Преди години Милен Цветков каза по телевизията какво е носталгията: Стоене не на мястото си. Айде със здраве и да няма коментари по адрес на Милен Цветков.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Ей не ме почвайте пак!
Като вземат някои да ми се чудят и да си задават риторични въпроси... които в крайна сметка целят да покажак колко е лошщо там и по обратна аналогия колко е хубаво тук.
Ако искате да видим дали само за България може да се зададат тези въпроси?


Защо ли винаги се прибирам толкова весел през лятото в България, а на втората седмица започвам да си търся самолетния билет за връщане? И пак толкова облекчено си заминавам обратно, за моя нов дом, там някъде?

- Защо всеки ден си викат 99% от нас, "няма да стоя тук дълго" и тайничко завиждат на онези които вече се изнесоха я към САЩ я към западната част на Канада?

Защо колкото и пари да имам в мен, все не ми стигат до края?

-Защо колкото и да ми расте заплатата все имам чуството, че стандарта ми си остава същия?

Защо шофьора на такси ми се смее, ако си слагам колана?

- Защо шофьора на такси ме засича без да е дал мигач и ми бипка ако не карам с превишена скорост. Защо и аз вече престанах да спирам когато видя че светофара светва жълто а започнах да давам газ.


Защо децата се псуват като хамали, докато играят на криеница пред блока?

- Защо децата се псуват като хамали (на друг език само) и са се негрифицирали и се обличат като негри и се държат катот тях? Защо същите спорят, че марихуаната е по-полезна от тютюна?

Защо има толкова много хора с оръжие из градовете, и толкова много бездомни кучета по улиците? "Преди бяха повече" не е отговор.

-Защо има толкова много негри пред блока ни в НДГ и защо има толкоз бездомници и порсяци на център (нали взимат социал бе?)


Защо войниците в домашен отпуск са като излезли от плен?


- Защо повечето местни хора изглеждат сякаш за излезли от вана пълна мощен мутаген? Тук изобщо има ли войници?


Защо катаджията ме пита: "...И какво правим сега?"

- Защо цялата система от знаци за паркиране изисква преводач за да се разшифрова и сякаш май е направена с цел на има повечко заблудени та да им шибнах глобичките (не ги мисля тези от другите провинции). Защо полицаите шибат повече глоби към края на деня ('щото си имат норматив за поставени глоби на ден).

Защо ми се струва че ДПС печели всички избори?

- Защо сепаратистката Партия квебеква все е пан върха и как не и омръзна да плямпа за сепаратизъм? Аз къде живея? В Канада или в квебек?

Защо депутатите смятат, че заплатите им са малки и стигат само да си изхраниш кучетата?

-Защо канадските политици са едни от най-скъо платените в света?
Защо държавните чиновници взимат поне 2 пъти по висока заплата от моята а са със завършен 10ти клас, и все не им стига и все са в стачка, и никаква работа не вършат.
Защо един водопроводчик, боклуджия, шофжор на рейс и пр. получава колкото един професор?


Защо колите не спират на пешеходните пътеки? А паяка вдига само по-евтините автомобили?

-Защо колите редовно си минават на червен светофар, а жълтото е само нюанс на зеленото. Защо знака АРЕТ се разтълкува като намали до 30 и премини? Защо всеки ден се изпотрепват по пътищата поради нездраво мислене зад волана? Защо постоянно ми блъскат колата на паркинга докато се опитват да паркират пред мен и зад мен?
:twisted:


Защо след всеки мач единия треньор казва: "Съдията се подигра с труда на момчетата."

-Защо хич не ми дреме за хокея за да мога да дам аналогичния пример от квебек?

Защо, ако съм до "Булбанк" в София, и видя заедно двата флага - нашия и италианския - все ми се стува, че единия е от пералня, а другия - от "Бенетон"?

- Защо тук само един флаг ми се набива в главата. Оня синия с с ботаническите елементи :)? Защо хората стават лоши като видят канадския флаг? Защо ми мислят флага за италиански? Защо италианците все са сицилианци?

Защо половината жени се обличат като фолк-звезди на сцена?

- ЗАЩО НЯМА ЖЕНИ ОБЛЕЧЕНИ ТАКА ТУК???? :?

Защо все казваме: "България е малка държава..."? А политиците ни пък я наричат просто: "...тази страна..."?

-Защо все като стане нещо абсурдно и аз кажа че това е нелепо ми отговарят "Биенвеню о кубек"

Защо се говори за "съдебна система", а не за правосъдие?

- Защо взе да се пълни с негърски банди и чувам само отзиви за правата на малцинствата и нито дума за решаване на проблема? Защо всеки си гледа марихуана и полиция и съд смята това за успокояващо градинарство? Що не им омръзна на тия да си шибат децата?

Кой, наистина, им плаща тока на тия, от Столипиново?

- КОЙ ИМ ПЛАЩА СОЦИАЛИТЕ НА ПАКИСТАНЦИ, ХАИТЯНИ и пр.

Чували ли сте израза: "Хубава страна, жалко, че е населена."? Аз - да.

-Чували ли сте израза "лю кубек о кубеква, лез имигрант деор!" аз да!

Как може да има събрани половин милиона подписа за АЕЦ "Козлодуй" и това нищо да не означава?

- Как може предишното праивтелство да открадне ДВА МИЛИАРДА ДОЛАРА и тоа нищо да не значи? И сега партията пак да тръби, че ще спечели изборите и ще прави референдуми?

Защо всички футболисти слушат чалга?

-Защо всички младежи слушат негърски рап в който здраво се псува и е същата хава като чаллгата ама негърска?

Защо да не се качвам на такси от Централна Гара?

-Защо да внимавам всеки път като искам да ползвамуслугите на най-големите компании (Бел, видеотрон и пр.) и да проверявам всеки път дали няма да ме метнат нещо и да ми натряскат хиляда услуги които не съм поискал и после да ми обясняаат, че не мога да се откажа и да губя часове наред на изчакване по телефона за да се разправям за глупостии?

Защо депутатите са с бели чорапи, от тия, хавлиените?

-Защо депутатите са северно квебешки мутирали сърбачи на кленова чорба?

Защо, когато се качвам в трамвая, някой слизащ ми бута в ръката продупчения си билет?

-Защо когато паркирам на пракинга някой ми подава неизтеклия му паркинг билет?

Наистина ли мога да стана митничар, ако имам излишни 30 000? Не лева.

- Наистина ли щях да имам хубава работа мнооого отдавна и да не работя ако се казвах мусю Лаплант Беноа (или подобно)?

Защо виждам по БНТ как Емилия Масларова гласува в Парламента с три карти едновременно? И е на първия ред, какво ли правят другите отзад?

- Защо вече си мисля, че който и да влезе с парламента тук все тая? Парти кебекоа, либерали ... и нещо вече хич не ми пука дали имам право да гласувам или не?

А защо Доган изобщо не ходи на работа? Кой му плаща заплатата, не сме ли ние?

- За защо сялата монреалска администрация изобщо ходи на работа? И изобщо тя ходи ли на работа? Аааа днес е петък, не! А и зимата дойде сега стачкуват. Нищо ние нали им плащаме заплатите.
А на този дрогиран младеж новия водач на сепаратистката партия кой му плаща? А като спечели сега кой ще продължи да му плаща?


Как никой още не е осъдил Симеон Втори за тържественото му обещание да повиши пенсиите: "...незабавно и несимволично..."?

-Как никой не бе осъден от правителството на Ландри за липсващите ДВА МИЛИАРДА долара?

А помните ли думите: "Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер."?

помните ли думите "мръсния червен парцал" (относно канадското знаме отправени от по-предния шеф на провиницята:))?

Как наистина забогатя от закуски Маргарит Мицев?

- Как този негър с абсолютно криминален вид кара хамър за 140 000? Как е забогатял? Как наистина либералната партия получи тези пари и що още няма виновни? Как така се доказаха масови злоупотреби с милиони долари на данъкоплатци в квебек с "командитните :)" дружества и накрая виновен нямаше?

Защо, по дяволите, повечето бармани не могат да направят истинско капучино?

- ЗАщО ПО СЪщИТЕ ТЕЗИ ДЯВОЛИ, НИКОЙ ТУК НЕ МОЖЕ ДА НАПРАВИ НОРМАЛНО ЕСПРЕСО А МЕ ДАВИ В НЕГЪРСКА ПОТ ВМЕСТО КАФЕ?

Как така отличниците от елитни гимназии масово получават двойки на кандидатстудентските изпити?

- Как така отличници са всички тук които са в гимназии, пък не могат да взлезат в университет над 99% от тях? Как така детето ми има А+ по английски а не може да каже едно изречение, как така същото има А+ по математика и не може да прави елементарни сметки без калкулатор?

Защо зимата все ни изненадва?

- Защо се изненадвам когато не е зима?

А бе, дали наистина Камен Влахов беше пиян в Народното Събрание, както Боян Радев във "Всяка Неделя"?

- А бе вече не ги знам кои са тия... що така? Ама се чудя дали колегите ми пак са джаскали канабис в обедната почивка? А бе оня великия квебешки професор по ТКюЕс да не беше и той джаксал...така ми се виждаше?

Защо Вежди Рашидов удари униформен полицай?

- Защо униформени полицаи в монреал без необходимост пребиха момиче като и фраскаха кратуната в колата и взеха че и с камера ги записаха и по телевизията ги показаха?

Защо си мислим, че чужденците много обичат силна музика?

-Защо съседите мексиканци и мароканци и хаитяни толкова много обичат силна музика?

Кога ще завърши реформата в образованието?

- КОга ще има тук образование? А здравеопазване?

Защо шофьорите на маршрутки се състезават един с друг?

-Защо ВСИЧКИ ШОФЬОРИ СЕ СЪСТЕЗАВАТ ЕДИН С ДРУГ?

Как го правят тоя номер, да ми налеят в резервоара на колата 42 л. бензин, а уж събирал само 40?

- Как го правят този номер с колата да ми вземат 160 пари за 2 часа труд, а пък работата да трае 20 минути?

Какво точно прави вицепрезидента?

- Какво ПО-ТОЧНО ПРАВИ ГЕНЕРАЛ ГУБЕРНАТОрА? Какво по-точно правят всички местни политици?

Защо поп-фолка победи естрадата?

-Защо негърската чалга музика е Но1? Защо квбешките песни чзвучат сякаш певеца си ги съчинява на момента, както текста така и мелодията? Защо Селин Дион е национално провинциален герой?

Защо улиците са в такова състояние, а по шосетата липсват табели?

-ЗАЩО, да кажете ми защо улиците са в такова състояние? Защо спуках гума при удар с ръба на дупка на главен булевард в монреал? Защо сменям шарнири два пъти годишно? Защо със парите които тук се дават само за една година година за неуспени ремонти на дупки във Венеция издигнаха огромни инженерни съоръжения за да спират избирателно бързите течения рарушаващи града и го писаха като голям инженерно постижение? Защо тук не могат за тези пари всяка година да пистигнат инженерното постижение гладки пътища?

Как може да има захвърлена гума на автомагистрала "Тракия"?

- Как може да има наводнение на 40та магострала като тя е във въздуха в този участък? Как може един кърпеж на дупка да стърчи 20 см от нивото на пътя???

Защо адвокатите са по-богати от съдиите?

-Защо водопроводчиците са по богати от хората с университетско образование?

Защо Стоичков е по-известен от Радичков?

-Защо Зедник е по-известен от съвременния местен писател.....? Защо не се сещам за извесетен съвременен местен писател? Я да питам колегите...Защо и те не се сещат?

Какво ще работи Станишев, ако не е в политиката? Елена ли ще го издържа?

- Какво ще работи целия бюрокративен апарат без образование ни каква квалификация ако ги изгонят и назначат работещи хора? Момент...това никога няма да стане и аз много добре го знам.

Защо няма хубави български филми, като онези, старите?

-Олелеееее хич не ме интересува защо няма хубави квебешки филми?

Защо не стоим мирно на 2-ри юни?

- Защо провинциалното правителство беше саботирало проявата на ветерани от втората световна война и им отказа канадски флаг който те да издигнат над гробовете на загиналите им братя по оръжие преди 3 години?

Защо има толкова безработни, при толкова много работа за вършене?

- Защо над 40% от местното население дреме на социални помощи?

Защо едно връщане в България е връщане назад?

- Защо образованите хора напускат квебек и не се връщат назад?

Защо да се връщам изобщо...

Защо си мислите, че с глупави въпроси от типа може да се самозалъгвате, като всяко място има кусури и защо все се опитвате да изкарате квебек рая а България ада? Защо не си живеете живота без да убеждавате другите колко сте велики? Защо скачате и се дразните ако се каже нещо лошо за квебек? Защо не разберете че всяка монета има две страни и докато поднасяте арогантно и лициемерно самое лъскавата страна, все ще се намери някой които да ви обясни, че това което правите е лицемерие?
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Hemoglobin написа: Защо един водопроводчик, боклуджия, шофжор на рейс и пр. получава колкото един професор?[/color]
Тук се изказа малко неподготвен, или си объркал поста. Мястото му е в поста за БГ. Всъщност, знаеш ли колко взема един професор в Канада, и каква е репутацията му в обществото.? И тази на БГ професора? Не се заяждам, айде със здраве.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Veliko написа:. Всъщност, знаеш ли колко взема един професор в Канада
Да.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Колко
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

tochica написа:http://photo-forum.net/joro/
това не съм го виждал в рилския манастир
прилича на източни рисунки:
Изображение
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Byrzo pitane na Google dade towa:

http://www.uwaterloo.ca/documents/sal2003.html

Drugite unita sa podobni.
Kwo sja izliza, egati dyrzhawata. Daj da stawame plumberi, shtoto zemali kolkoto profesor? I da niama komentari za danycite, shtoto tija hora znajat kak da si uprawliawat parite i ne gi dyrzhat na flog za lihva :lol:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

леле, точица
отиде един час в гледане на снимки - мерси :-)
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено