Въпрос за позволен багаж с чехите...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Въпрос за позволен багаж с чехите...

Мнение от plamsht »

.
Последно промяна от plamsht на Сря Май 11, 2011 8:51 am, променено общо 1 път.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Въпрос за позволен багаж с чехите...

Мнение от compaq »

Информация от пътуването в края на август тази година:

2х23 + 1х10кг на човек за ръчен багаж
Последно промяна от compaq на Чет Сеп 13, 2007 1:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
BrotherJoe
Мнения: 129
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 5:03 am

Мнение от BrotherJoe »

Не съм летял с чехите, но като летях миналата година за Канада, позволено беше 2х23кг на човек + 10 кг ръчен багаж. За чехите е същото- някъде назад във форумите бях чел че и при тях са така килограмите. За ръчния багаж има изискване сбора от страните да е до 115 см или нещо подобно- провери в сайта им. Успех и както се казва-равен брой излитания и кацания:)
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Мнение от compaq »

Ръчният багаж не съм видял да го теглят, ама това са все пак изискванията им за кг.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

compaq написа:Ръчният багаж не съм видял да го теглят, ама това са все пак изискванията им за кг.
Ръчния багаж не се тегли, ако си носиш само дамска чанта. Ако кажеш, че искаш да си вземеш раницата или малък куфар, ги слагат на същия кантар, както и големите куфари. Обикновено им лепват и бележка "CARRY ON"

Обикновено тия 10 кг ръчен багаж не включват ръчна чанта + лаптоп. С други думи в чантата на лаптоп (ако имате такъв) можете да наръгате още неща, стига да не са забранени за внасяне в кабината.

За последно забранени: всякакви остри принадлежности (ножички, нокторезачки, пилички, бръснарски ножчета, швейцарски ножчета и прочие); кремове, парфюми, дъра-бъра в опаковки от над 100 мл; всичко, което е забранено да се качва на самолет по принцип.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Благодаря много за изчерпателната информация

Мнение от plamsht »

.
Последно промяна от plamsht на Сря Май 11, 2011 8:51 am, променено общо 1 път.
Diavolo
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:52 pm

ре

Мнение от Diavolo »

Вие кога смятате да пътувате - съпруга ми е ходил днес до офиса на чехите в София и са му дали само на 16.10.2007 свободни места за Монтреал . Ако има някой на тази дата нека ни пише да пътуваме заедно . Тези които са пътували с чехите скоро може да дадат по -подробна информация за пътуването и багажа. Благодаря предварително.
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Информация от 25.08.07 - 2х23+1х12кг на човек+ дамска чанта, лаптоп ili малка раничка.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Ще пътуваме между 1.11.2007 и 15.11.2007

Мнение от plamsht »

..
Последно промяна от plamsht на Сря Май 11, 2011 8:52 am, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ще пътуваме между 1.11.2007 и 15.11.2007

Мнение от Linko »

plamsht написа:Ще пътуваме между 1.11.2007 и 15.11.2007. Притеснява ме факта,че не знам дали ще има свободни места.
Това никой не може да ти каже. Но винаги можеш да получиш информация дали има свободни места към момента на обаждането ти.
И не вярвай на агенции, които ти обещават запазено място преди да си платил билетите си. Такъв филм просто няма. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Ще пътуваме между 1.11.2007 и 15.11.2007

Мнение от balbi »

Linko написа:И не вярвай на агенции, които ти обещават запазено място преди да си платил билетите си. Такъв филм просто няма. :)
Линко, какво означава, че не ти гарантират свободно място?
Винаги като си направя резервация си купувам билета на последната възможна дата... Естествено, че с резервацията ти се гарантира свободно място!!!
Blato
Мнения: 100
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 8:45 am

Мнение от Blato »

dart vador написа:Информация от 25.08.07 - 2х23+1х12кг на човек+ дамска чанта, лаптоп ili малка раничка.
Между другото свърх багаж с тегло на куфар до 32кг се заплаща само 10Е допълнително.

Тоест можете да добавите още по 18кг багаж на човек срещу допълнителни 20Е.

П.с. Вместо да се чудите можете да завъртите един телефон и ще получите цялата ви необходима информация.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

balbi написа:Линко, какво означава, че не ти гарантират свободно място?
Винаги като си направя резервация си купувам билета на последната възможна дата... Естествено, че с резервацията ти се гарантира свободно място!!!
Аз говоря за запазено място в смисъл като точно определено място - с буквено-цифровото му обозначение, а не просто като свободно място.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Linko написа:
balbi написа:Линко, какво означава, че не ти гарантират свободно място?
Винаги като си направя резервация си купувам билета на последната възможна дата... Естествено, че с резервацията ти се гарантира свободно място!!!
Аз говоря за запазено място в смисъл като точно определено място - с буквено-цифровото му обозначение, а не просто като свободно място.
А в такъв смисъл - съгласен съм!
:);)
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Не се задълбочават толкова на летището в София за тежината, единия ни куфар тежеше 28 кг :shock:, но нищо не казаха, по-скоро на големината на чантите обърнете внимание, говоря за полет с чехите
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Публикувай отговор