Записване за новата сесия по френски

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
lili_Bn
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 3:00 pm

Записване за новата сесия по френски

Мнение от lili_Bn »

Когато ходих на среща с агента си той ми даде един лист с разни дати на започване на курсовете по френски (тези които са съпътствани с финансова помощ).

Обаче на листа срещу организациите пише че записват и оценяват края на март....!?

А тази: "Demande d’admission aux cours de français à temps complet et à l’aide financière" къде се подава?
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

tz..tz..tz :evil: vajnoto e pari da davat!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ако можете помогнете на момичето/момчето/, не се заяждайте!!! В последно време само подобни неща чета, а се регистрирах преди няколко дни. Моля Ви де, не ме разочаровайте, всеки прави това ,което намери за добре. :twisted:
Успех на всички съфорумци! :thumbsup:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Не че искам да разочаровам някого, ама днес един господин се обадил да пита дали съм готов да започна КОФИ.

Пристигнах преди една година на 29 Април с ниво на френския 2 учебника Панорама и за негово съжаление вече почти приключвам един местен колеж. Френски.

Та някак си не можа държавата да ми помогне в това опасно начинание - изучаването на езика на Молиер :)

П.С. За сериозно желаещите да се учат - тази седмица текат записвания за безплатни курсове по френски из разните училища, проверете сайтовете на Commission Scolaire из Монреал, Лонгьой и Лавал
http://www.csdm.qc.ca/csdm/index.asp
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
lili_Bn
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 3:00 pm

Мнение от lili_Bn »

c200 написа:Не че искам да разочаровам някого, ама днес един господин се обадил да пита дали съм готов да започна КОФИ.

Пристигнах преди една година на 29 Април с ниво на френския 2 учебника Панорама и за негово съжаление вече почти приключвам един местен колеж. Френски.

Та някак си не можа държавата да ми помогне в това опасно начинание - изучаването на езика на Молиер :)

П.С. За сериозно желаещите да се учат - тази седмица текат записвания за безплатни курсове по френски из разните училища, проверете сайтовете на Commission Scolaire из Монреал, Лонгьой и Лавал
http://www.csdm.qc.ca/csdm/index.asp
Hodih dneska do edin ot tiq ofisi (kum ministerstvoto koito sa) i mi kazaha che zapisvaneshto shte pochva chak ot 17 mai. :?

A inache imashe li efekt obuchenieto ti kum commission scolaire? Ostava li ti vreme za rabota? Otcustvia mogat li da se pravqt?
Последно промяна от lili_Bn на Вто Апр 25, 2006 3:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Ами иди до друг
Във вчерашното METRO имаше обява че записват сега и започват в понеделник
Ако не се лъжа, ставаше дума за Centre Lartigue

http://www.csdm.qc.ca/Csdm/fga/default. ... ancisation
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Аз съм ходил на такъв безплатен курс към Commision Scolaire - Longueuil и съм много доволен.
Избрах вечерен - от 18.45 до 22.00, понеделник, вторник, сряда, изхвърлят те от курса само ако отсъстваш 5 ПОРЕДНИ дни, иначе си ходи когато искаш, като не ходиш, нищо няма да научиш. Вземат някакви дребни пари за учебник (към 10$) и това е. Първия път попаднах на много добра учителка, втория не чак толкоз, но то е и въпрос на мотивация, не е само до даскала.
Имаше и дневни курсове, само че за тях имаше списък с чакащи (сигурно такива дето чакат оня от КОФИ-то да им се обади )
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А мен ме интересуват летни платени курсове по френски , вечерни.
Ако може някой да ми препоръча. Благодаря.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

mima++ написа:Ако можете помогнете на момичето/момчето/, не се заяждайте!!! В последно време само подобни неща чета, а се регистрирах преди няколко дни. Моля Ви де, не ме разочаровайте, всеки прави това ,което намери за добре. :twisted:
Успех на всички съфорумци! :thumbsup:
oshte nishto ne si vidiala ,zanapred kolko shte ima da chetesh ....svikvai
THE LAST LINE OF DEFENSE
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

mima++ написа:Ако можете помогнете на момичето/момчето/, не се заяждайте!!! В последно време само подобни неща чета, а се регистрирах преди няколко дни. Моля Ви де, не ме разочаровайте, всеки прави това ,което намери за добре. :twisted:
Успех на всички съфорумци! :thumbsup:
как така в последно време, пък от няколко дни ????

може ли да си пишем каквото си искаме ?
Заключено