25 неща, които загубихме за 25 години

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от grozdan »

Павел рони сълзи по комунизма ама се е изнесъл при първа възможност. Кажи Павле, връзваха ли ти некъпаните рускинчета на дънките от Кореком и касетофона? Кажи, кофти ли ти е да те сочат с пръст та си избягал чак накрай света? Или тихо ти нашепнаха другари, че в Калифорнията е кеф? М? Кажи си, ще ти олекне :lol:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Independent »

Румене, по кое време си бил в ЗСК-то? Дядо ми беше там много известен, на колко виетнамски сватби сме били, не е истина!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Не им ли даваха някакви манлихери колкото за строева ? (Озо къде си?)
Виц от онова време.

Манго от кеча на среща с проверявщи:
- Колко пушки имате в поделението?
- Една.
- Кирки и лопати?
- Военна тайна!
:D

Познавам турчин, бивш комсомолски секретар, отличен ученик, който беше жестоко обиден на "народната власт", че не му разрешиха да кандидатства във военно училище. Естествено след преименуването замина за Турция завинаги при "голямата екскурзия" .
Като чета тук какви отрепки са ставали офицери в БНА :devil:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:18. Трудови войски. Ако има феномен, който да се доближава най-много, и буквално, до определението "турско робство" това са трудовите или строителните военни поделения. Робство, защото хората там работеха по две години без да им се плаща. Турско, защото там пращаха турците. Така държавата удряше с един куршум два заека - хем имаше задължителна казарма, хем турците (опасен враг, както знаем от "Под игото") нямаха достъп до оръжие. (Тези, които обичат да разсъждават за корените на ДПС, могат да се поровят в този феномен.)

Това сякаш го е измислил нашият завеждащ отдел Пропаганда и Агитация - Гайковера.
Това си е чистата истина, питай агента, ако не знаеш. В трудови войски служеха предимно турци, помаци, цигани и разни "издънки". Май имаха някаква символична "заплата", Озо да каже по-добре, че аз не помня. BTW, ти служил ли си или успя някак си да се откачиш ? Все си мисля, че ако беше служил щеше да ги знаеш тия неща.
Пак четеш разсеяно - обърни внимание на подчертаното в червено. Никъде не отричам, че в КЕЧ-а (Кралски Елитни Части) :D и ТП-то болшинството не бяха цигани и "турци" - подчертаното в червено е пълна дивотия и е написано като от ученик на Гьобелс. Трудоваци избираха тези, които бяха неграмотни и носеха на бачкане - циганите, не заради друго.
Служил съм точно 2 години.

Повечето глупости са съшити неграмотно за пред елементарна публика, която никога не е живяла в Бг. Важното е че стрина се кефи :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от roumensp »

Independent написа:Румене, по кое време си бил в ЗСК-то? Дядо ми беше там много известен, на колко виетнамски сватби сме били, не е истина!
88-ма година.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
roumensp написа:
Павел написа:18. Трудови войски. Ако има феномен, който да се доближава най-много, и буквално, до определението "турско робство" това са трудовите или строителните военни поделения. Робство, защото хората там работеха по две години без да им се плаща. Турско, защото там пращаха турците. Така държавата удряше с един куршум два заека - хем имаше задължителна казарма, хем турците (опасен враг, както знаем от "Под игото") нямаха достъп до оръжие. (Тези, които обичат да разсъждават за корените на ДПС, могат да се поровят в този феномен.)

Това сякаш го е измислил нашият завеждащ отдел Пропаганда и Агитация - Гайковера.
Това си е чистата истина, питай агента, ако не знаеш. В трудови войски служеха предимно турци, помаци, цигани и разни "издънки". Май имаха някаква символична "заплата", Озо да каже по-добре, че аз не помня. BTW, ти служил ли си или успя някак си да се откачиш ? Все си мисля, че ако беше служил щеше да ги знаеш тия неща.
Пак четеш разсеяно - обърни внимание на подчертаното в червено. Никъде не отричам, че в КЕЧ-а (Кралски Елитни Части) :D и ТП-то болшинството не бяха цигани и "турци" - подчертаното в червено е пълна дивотия и е написано като от ученик на Гьобелс. Трудоваци избираха тези, които бяха неграмотни и носеха на бачкане - циганите, не заради друго.
Служил съм точно 2 години.

Повечето глупости са съшити неграмотно за пред елементарна публика, която никога не е живяла в Бг. Важното е че стрина се кефи :D
Глупости са твойте писания.
Нямаше начин турчин и цигани да служи в редовната армия - всичко отиваше в кеча, независимо от образованието. Помаците обаче си служеха под оръжие.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Independent »

roumensp написа:
Independent написа:Румене, по кое време си бил в ЗСК-то? Дядо ми беше там много известен, на колко виетнамски сватби сме били, не е истина!
88-ма година.
Аз по това време вече съм си била в София. Не помня коя година обаче дядо ми се пенсионира, нищо чудно и да си го засякъл из завода - дядо Васил оксижениста, един висок, вечно начумерен, до последно си имаше всичката коса.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от ivalin »

Ivan1007 написа:Нямаше начин турчин и цигани да служи в редовната армия - всичко отиваше в кеча, независимо от образованието. Помаците обаче си служеха под оръжие.
Всяко правило си има и своите изключения... :!: Даже и в най-бойните поделения на плътната 3-та армия имаше чат - пат тук - таме циглета за тамазлък, не много, ама си имаше. Повечето, от които познавам бяха кемафи...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

ivalin написа:
Ivan1007 написа:Нямаше начин турчин и цигани да служи в редовната армия - всичко отиваше в кеча, независимо от образованието. Помаците обаче си служеха под оръжие.
Всяко правило си има и своите изключения... :!: Даже и в най-бойните поделения на плътната 3-та армия имаше чат - пат тук - таме циглета за тамазлък, не много, ама си имаше. Повечето, от които познавам бяха кемафи...
С циганите въпросът може би е спорен. :D

Въпрос на тен. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от optics »

Ангарията в казармата си беше много далавера - се пак да оплакнеш окото малко цивилно...
Какво ли не съм работил - текстил, бетон, хляб, събиране на "реколта", но черешката на тортата беше Винпрома...Майко милааа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от optics »

Следния коментар към статията, особено в скобите ме изкефи максимално:
Имаше и НВО (не е телевизия), където се учехме да разглобяваме автамат Калашников.
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от roumensp »

optics написа:Следния коментар към статията, особено в скобите ме изкефи максимално:
Имаше и НВО (не е телевизия), където се учехме да разглобяваме автамат Калашников.
:rofl: :rofl: :rofl:
Имаше и такова животно, май беше 2 седмици. А някои хора имаха предмет "История на БКП" в университетските си дипломи. Питаха ме искам ли да го пишат, казах им, че щом съм го учил и държал изпит - да си седи.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
Павел написа:
roumensp написа:
Павел написа:18. Трудови войски. Ако има феномен, който да се доближава най-много, и буквално, до определението "турско робство" това са трудовите или строителните военни поделения. Робство, защото хората там работеха по две години без да им се плаща. Турско, защото там пращаха турците. Така държавата удряше с един куршум два заека - хем имаше задължителна казарма, хем турците (опасен враг, както знаем от "Под игото") нямаха достъп до оръжие. (Тези, които обичат да разсъждават за корените на ДПС, могат да се поровят в този феномен.)

Това сякаш го е измислил нашият завеждащ отдел Пропаганда и Агитация - Гайковера.
Това си е чистата истина, питай агента, ако не знаеш. В трудови войски служеха предимно турци, помаци, цигани и разни "издънки". Май имаха някаква символична "заплата", Озо да каже по-добре, че аз не помня. BTW, ти служил ли си или успя някак си да се откачиш ? Все си мисля, че ако беше служил щеше да ги знаеш тия неща.
Пак четеш разсеяно - обърни внимание на подчертаното в червено. Никъде не отричам, че в КЕЧ-а (Кралски Елитни Части) :D и ТП-то болшинството не бяха цигани и "турци" - подчертаното в червено е пълна дивотия и е написано като от ученик на Гьобелс. Трудоваци избираха тези, които бяха неграмотни и носеха на бачкане - циганите, не заради друго.
Служил съм точно 2 години.

Повечето глупости са съшити неграмотно за пред елементарна публика, която никога не е живяла в Бг. Важното е че стрина се кефи :D
Глупости са твойте писания.
Нямаше начин турчин и цигани да служи в редовната армия - всичко отиваше в кеча, независимо от образованието. Помаците обаче си служеха под оръжие.

Явно не съм само аз дето пиша глупости :D

От коментарите под статията

Цитат: "18. Трудови войски. Ако има феномен, който да се доближава най-много, и буквално, до определението "турско робство"това са трудовите или строителните военни поделения. Робство, защото хората там работеха по две години без да им се плаща. Турско, защото там пращаха турците."
Това сериозно ли го мислите? Аз служих в Строителни войски - не съм турчин, болен или криминален. Бяха си школа за майстори, ... че и за ограмотяване. Трябва да се въстановят веднага - ГУСВ ще даде добри професии на малцинствата - като багеристи и арматуристи ще са по-добре $

Трудови войски. Ако има феномен, който да се доближава най-много, и буквално, до определението "турско робство"
............
Да бе, сигурно.
Трудовата повинност е въведена от Ал.Стамболийкси през 1920 г. и има за цел, създаване на скрита армия, понеже според Нъоския договор България не може да има голяма такава; както и борба с безработицата.
Идеята за Трудова войска е възприета от Хитлер и въведена веднага през 1933 г.
"Според немския вариант на тази страница, идеята за общогерманска паравоенна трудова повинност е почерпена от България, където още през 1920 г. Александър Стамболийски въвежда трудова повинност.

Малко постно изброяване. Явно автора не е имал с какво смислено да си запълни времето. И това най-вероятно е последица на факта, че не е слушал "Програма Знание" Стрнно защо си вярва че е "ентелектуалец" (т. 17). Звучи ми по-вече като комплексиран фен на "Биг Брадър"



Поредният тъп , лигав текст на възторжен г_й от неправителствена организация. Петров и другарят Иванов са му отговорили добре. Бих добавил само общодостъпно качествено здравеопазване и образование , липса на безработица и социална сигурност ,липса на престъпност.
По-интересно е да се направи инвентаризация на капитализма и всичките идиотщини, с които се сдобихме :
Висока безработица , социална несигурност , наркомания , престъпност , разруха в здравеопазването и образованието, неработеща съдебна система , драстичен спад в стандарта на живот . България изживя цивилизационен срив.
За сведение на автора изходните визи отпаднаха и всеки можеше да получи паспорт още преди края на социализма.
Дневник , знаем , че Икономедиа усвоява американски грантове , но не се престаравайте.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12484
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:Бих добавил само общодостъпно качествено здравеопазване и образование , липса на безработица и социална сигурност ,липса на престъпност.
По-интересно е да се направи инвентаризация на капитализма и всичките идиотщини, с които се сдобихме :
Висока безработица , социална несигурност , наркомания , престъпност , разруха в здравеопазването и образованието, неработеща съдебна система .
Тия "преимущества" и сега можеш да ги имаш:

- изнасяш се за Северна Корея, Куба или Венецуела.
http://www.usatoday.com/story/news/worl ... /16501811/"

- можеш да ги получиш, в който и да е канадски затвор. Тя цяла България си беше затвор.

Свободата) е кофти - волът си търси ярем.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Павел »

Bistra написа:Леле, колко писал! М-Не!... Нямам нерви да го изчета! :rofl:
Свекърва ми и до ден днешен си спомня как са ходели на почивка в миришещите на мухъл бунгалца в Ахтопол, дето лайната се изливаха направо на плажа, поради липса на канализация...Е, вярно картата 20-30 лв...Не можеш да имаш претенции за повече. ;)
Добре че на дърти години макар я заведохме да види, че има и друг свят. По-добре късно, отколкото никога, нал тъй?! ;)

Ако четеше повече и пишеше по-малко, щеше да забележиш, че повечето "изписано" са всъщност цитати от пасквила.

И ако заведете бабичката отново до нашето море, ще видите пак същите лайна да се изливат на плажа.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор