Събиране в подкрепа на протестите в България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ivalin »

Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от demococcus »

ablood написа:
demococcus написа:ablood и аз мисля че Бойко е потривал доволно ръце в началото, но после се видя че протестите против правителството не налива автоматично вода в неговата мелница.
Би ли пояснил защо мислиш така?
Четох вчера че според социологическите проучвания рейтингът на Герб не се вдига и това ги стимулирало за диалог и сътрудничество с БСП. Особено след при вчерашното гръмко отцепване на части от Герб... Затова съвсем не мисля че всичко е добре изиграно и планирано и че скорошни избори биха зарадвали въпросния "roi c est moi". Признавам че не съм се скъсал от мислене за този извод :$ . Виж за протестите е друго нещо - убеден съм че безразаличието няма да доведе страната до нищо добро и това ми е доводът да ги подкрепя и да им симпатизирам. :party:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

Ивалине, много плоско! И какво точно доказва това? За толкова години работа в архива не можа ли нещо по-добро да родиш?
Аз пък ще те контрирам с това:
И като изпяха химн, излязоха на Елеонския хълм.
Тогава Исус им казва: Вие всички ще се съблазните в Мене тая нощ, защото е писано: "Ще поразя пастира; и овците на стадото ще се разпръснат".
А след като бъда възкресен ще ви изпреваря в Галилея.
А Петър в отговор Му рече: Ако и всички да се съблазнят в Тебе, аз никога няма да се съблазня.
Исус му рече: Истина ти казвам, че тая нощ, преди да пее петелът, три пъти ще се отречеш от Мене.
Петър Му казва: Ако станеше нужда и да умра с Тебе, пак няма да се отрека от Тебе. Същото рекоха и всичките ученици.
Евангелие Матея
Не чети едностранчиво бумагите! А мисли! ( :!: )...Любимият ти емотикон. 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ablood »

demococcus,

Очевидно напоследък ентусиазмът и еуфорията са повече от предвидливостта и прозорливостта.

Забавлявайте се, купонясвайте и се възползвайте от слънчевото време. Ще си говорим на есен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от grozdan »

Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от demococcus »

Весело :)

Между другото Григор Гачев има добра статия за ключовата роля на безразличието и защо е важно да спрем да сме безразлични и примирени. Но ще се въздържа да цитирам - който иска, може да прочете.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ivalin »

Bistra написа:Ивалине, много плоско! И какво точно доказва това? За толкова години работа в архива не можа ли нещо по-добро да родиш?
Bistra казано е и в Стария завет, че няма нищо (ново) под слънцето. :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

ivalin написа:Bistra казано е и в Стария завет, че няма нищо (ново) под слънцето. :!:
Аз те попитах с какво променя статията образа на Стамболов като добър политик и родолюбец, ама ти очевидно не ме разбра и сега ми носиш вода от 9 кладенеца в 10-ти.
Бил е нетърпим към политическите си опоненти и какво от това?
Мислиш ли, че по друг начин би оцелял във времена на държавни преврати?
А Евангелието на Матея ти цитирах от ясно по ясно защо. Винаги, когато личността на даден политик е харизматична се причинява смут в стадото след неговото отстраняване. Вярвам ти звучи познато.
Колко движения и партии се разпаднаха само, защото бяха обезглавени по един или друг начин. За жалост сме малка страна и постоянното търсене и смени води до изчерпване. По съм склонна да вярвам, че това е част от един всеобщ план на БСП (в частност на Русия), отколкото в другите конспиративни глупости,...че някой имал интерес да ни изличава от лицето на Земята....
Ами напускат, отиват си българите оттам, защото държавата е калпава и не предлага добър живот на хората, нищо друго....A e калпава, защото руснаците имат интерес да си останем вечно техни васали, заради географското ни положение.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ivalin »

Bistra написа:Аз те попитах с какво променя статията образа на Стамболов като добър политик и родолюбец, ама ти очевидно не ме разбра и сега ми носиш вода от 9 кладенеца в 10-ти.
Бил е нетърпим към политическите си опоненти и какво от това?
Мислиш ли, че по друг начин би оцелял във времена на държавни преврати?
Bistra, очевадно е, че неразбирането е взаимно и, че ти липсва способността да четеш информацията между редовете, а приемаш иноформацията първосигнално... Що се отнася до Стамболов и той е същия като днешните политици срещу, които се организират въпросните протести... Същата маскара като тях, меркантилен не по-малко, а напротив... използвал е невежеството на хората като твоя любимец Сидеров, за да стигне до най-високите етажи на властта даже до примиер... Целия му живот е само преследване на тази цел наречена власт. Ако се запознаеш в дълбочина с драсканиците му и всичко останало от него ще разбереш, че и той е имал ментални проблеми като всички подобни на него "ВЕЛИКИ" личности. Веднага след Освобождението от братушките, а не от такива като него дето са се крили по миши дупки когато е ставало напечено само да оцелеят става не какъв да е, а адвокат в първия освободен град Свищов и използвайки както казах невежеството на простолюдието и житейските нужди на хората е трупал пари за тяхна сметка, с които по късно си купува и поличическата кариера... Всичко е както сега... За това ти написах моя цитат от Библията. :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

ivalin написа:използвал е невежеството на хората като твоя любимец Сидеров, за да стигне до най-високите етажи на властта даже до примиер...
Не ми приписвай своите си грехове, ако обичаш! Ти агитираше за Атака, доколкото си спомням, не аз...Благодарени на клакьори като теб те влязоха в парламента за сметка на ДСБ....Пък сега..."Вървете и протестирайте!" :fubar:
Опитите да изкараш един достоен българин маскара всъщност са едно голямо нищо.
Дано хората, които те четат да са си направили вече съответните изводи. Не заслужаваш меко казано никакво доверие.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от krimon »

Стамболов е доста голяма хапка за такава псевдо ентелигенти със скромни исторически познания от интернет и с още по-неяни възгледи по темата, в която са започнали да мерят кой е по-по-най :(

Личностите и събитията от история не са черно-бели, нито могат да бъдат сравнявани (с цел натрупване на някакви лични дивиденти) със сегашната политическа ситуация в България.

:puke:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

krimon написа:Стамболов е доста голяма хапка за такава псевдо ентелигенти със скромни исторически познания от интернет и с още по-неяни възгледи по темата, в която са започнали да мерят кой е по-по-най :(

Личностите и събитията от история не са черно-бели, нито могат да бъдат сравнявани (с цел натрупване на някакви лични дивиденти) със сегашната политическа ситуация в България.

:puke:
Е, не е псевдоинтелигент. Той каза, че е работил като уредник в архива...(колкото и ти в голяма компания в центъра на Монреал) :D
Каква е политическата ситуация, би ли ни разяснила?
Големият Брат прати чичкото от Газпром да издърпа ушето на Председателя на партия - половин руснак...да не подава оставка!!! На него също не му се ще да подава, ама ако можеше онова Лудото момче да си трае...Така овсите ще са по-спокойни, ще заминат на море и няма да ги закачат...
Бате Бойко,...Ти си мъж! Аха да, ама в момента Детрониран Цезар, който е сериозно застрашен от новоизгряваща гимнастичка...Ами сега? Пак в охранителния бизнес на дърти години??? Те така се случва винаги - Страдаш си от прекомерно Его! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от krimon »

че какво има да се разяснява - ти като първа псевдоЕнтелегентка си направила разбор а-ла-Бистра-от село Кокаляне :tmi:

Иначе е вярно, че не работя в компания, пукни се от яд! Аз работя за кеф :*

A забележката ми за Стамболов се отнасяше и за теб, ама де толкоз акъл, за да схванеш наведнъж две изречения.
Последно промяна от krimon на Сря Юли 10, 2013 4:16 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от ivalin »

Bistra, ще си позволя да внеса една малка корекцийка... В архивите няма такава длъжност уредник, а е експерт... Уредниците са в музеите... Явно този вид система не ти е много позната, но това не е кой знае какъв кусур не се притеснявай... няма нищо обидно... никой не е и длъжен да я познава в дъбочина. Ти имаш пълно право на собствено мнение по всеки един въпрос и аз нямам за цел да те убеждавам в противното... Опазил ме Бог... Само се опитах да кажа, че винаги има и други истини за каквото и да е... дори и в конкретня случай като Стамболов.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събиране в подкрепа на протестите в България

Мнение от Bistra »

krimon написа:Иначе е вярно, че не работя в компания, пукни се от яд!
Да не съм балон, ма! Пукането е твой приоритет. Леко да не пипнеш и ти диабет, че ще трябва комплесно с Мосюто да заварявате рейки и полуоски... :D
ivalin написа:Bistra, ще си позволя да внеса една малка корекцийка... В архивите няма такава длъжност уредник, а е експерт...
Ма, моля ти се прости ми неточността!... :$ Верно, че беше "експерт"...Ти и като такъв по български език се изявяваше, май? А Гусин Примиер? ;)
ivalin написа:Същата маскара като тях, меркантилен не по-малко, а напротив... използвал е невежеството на хората като твоя любимец Сидеров, за да стигне до най-високите етажи на властта даже до примиер...
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено