SPESHNO!Toronto

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

LaRue написа:
tornado написа:Виж, понякога забавянето коства много и дори води до невъзможност да се представи доказателствен материал. Така че по-добре превантивно да се възползува. Поне няма да навреди - съветите не са лоши - просто ще й костват малко време и усилия.
Например как ще й предоставят да разписва актове и ще й предявяват искания - БЕЗ ДА СА Й ОСИГУРИЛИ ПРЕВОДАЧ НА БЪЛГАРСКИ! Лошото е, че е подписала, а не биваше.
Изобщо в чужда държава, ако си имаш проблеми със закона - почваш да крещиш че искаш адвокат и преводач, че нищо не разбираш и нищо не подписваш !!!
tornado, ти в колко "чужди държави" си бил???
Ако нямаш какво да кажеш, но ти се иска да кажеш нещо, не го прави точно в тази тема :idea: :evil:
LaRue, мразя дребни заяжданици...току-що го направи...
И каква е връзката дали си бил в чужбина и съвета да не се подписват документи, на които не разбираш съдържанието???
Мисля, че точно това ни съветваха пичовете отвъд океана преди известно време в друга тема в същия този форум! Просто попивам техните съвети, ако сметна че са правилни!
А те така и в затвора могат да те вкарат без да имаш вина. В БГ поне разбираш езика и какви обвинения ти предявяват и пак ще ти кажа много да не плямпаш и подписваш без адвокат - а какво остава ако си в чужда държава!?! И толкова ли много акъл се иска ...
последното няма да го пиша, че ще си е заяждане
Момичето са го панирали все пак и не ми се мисли, ако някой от нас беше на нейно място... :x Аз поне се опитвам да помогна с някакъв съвет - вярно не съм си доучил правото и не важи за Канада, та нека по-компетентните кажат как трябва да е!
Изображение
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

tornado, горното го написах не с цел да се заяждам, а защото на момичето му пари под краката, а в темата ти взимаш няколко пъти отношение без да си компетентен. В такива случаи е по добре да се замълчи от колкото да се говори 3 за 5.
Това което ти пишеш, че трябвало да стане или си го осигуряваш сам или отиваш където те откарат и чакаш евентуална помощ от Българското посолство, и то ако служителите му са на кеф.

ПП Имам преки впечатления от подобна случка със сина на много известен български бизнесмен (издател) в супермаркет в USA. Ta тогава татковото синче беше облякло в пробната 5 тениски и отгоре беше сложил старата, но не е знаел че в пробната има камера .... Осъдиха го бързата процедура и баща му заплати глобата. Проблема беше, че бях водач на групата и от Посолството ми казаха да се оправяме ..... Проблем с езика не сме имали, но там пред закона всички са равни.
Погледни и какво става на словенската граница в момента с българите, които преминават от там.

Позволявам си отново да ти кажа: Ако нямаш какво да кажеш, но ти се иска да кажеш нещо, не го прави точно в тази тема
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Последните постинги ги хвърли или в Пига или в Джънка...

А ти наясно ли си какво става с българите на словенската граница ?? И какво е общото?!? Щото мисля че на мен ми е известно и не виждам връзката...
Изображение
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

sasho71 написа:e kolko са скъпи тез адвокати? някой ползвал ли е тяхна услуга? знам че е различно но поне ми е интересно да знам от какъв порядък е- 200 $ или 2000$ примерно
za taкива неща адвокатските услуги започват от 1500 и нагоре(щатски $)Не знам подробности,ама имам приятелка съдийка,дето наскоро ми се дивеше,че адвокатите правят луди пари от тези магазинни кражби.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
fart

Мнение от fart »

tornado написа:А ти наясно ли си какво става с българите на словенската граница ?? И какво е общото?!? Щото мисля че на мен ми е известно и не виждам връзката...

Връзката и общото е, че и на тях никой не им осигуряват преводач и адвокат колкото и скандали да вдигат :idea:
Хайде стига си се правил на интересен :idea:
mmmmb
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 2:00 pm

bezisxodicata mi prodyljava

Мнение от mmmmb »

govorix s advokatite koito mi poso4ixte tuk i koito sama namerix no vsi4ki kazvat 4e ne sa v tazi oblast i 4e ne mogat da mi prepory4at nyakoi koito da govori bylgarski,dori mi kazaxa 4e bi moglo da se yavaya v syda sama bez advokat te steli da mi predostavyat prevoda4 ako namereli ako ne steli da otlojat deloto,no az tryabva da pytuvam i iskam a i sym v takyv stres v sobstveniya se zatvor ne moga da otlagam.Blagodarya na vsi4ki mnogo mi pomagate.A takava suma 1500 dolara ako e xonorara im na advokatite az nyamam ot kyde da vzema tova napravo me ot4aya,molya koito znae ili nau4i nesto da pishe ste mi pomogne.Blagodarya!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Яви се сама на делото,дай да разберат ,че не разбираш добре езика и те ще потарсят преводач,естественно няма да го имат под рака и ще отложат делоте.Друга причина да отложат делото е липсата на адвокат ,ще те питата имаш ли адвокат и имаш ли нужда от такав,кажи ,че нямаш и ще те снабдят със служебен ,но пак ще отложат делото.Избирай от двата варианта,а може и двата ,при всички случи ще отложат делото и тогава си ходи до България за детето,след като нямаш присада никой няма да има претенции към теб.
Така се прави в канадски съд да се печели време ,а не само и в канадски,това ти го казвам от опит с мой познат дето направи катастрофа в нетрезво състояние и сега ги върти по този начин докато вземе паспорта с чист криминален рекордс,т.е. има извършено нарушение/престъпление/ ,но няма приъда и е чист и си ходи където си иска ,даже по коледа беше в България.
mmmmb
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 2:00 pm

dali

Мнение от mmmmb »

tozi tvoi poznat ne bi mogyl da mi dade pobve4e informaciya moge li da se svyrja s nego?
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Re: dali

Мнение от bliasaka »

mmmmb написа:tozi tvoi poznat ne bi mogyl da mi dade pobve4e informaciya moge li da se svyrja s nego?
Kogato ne znaesh ezika na stranata,kadeto jiveesh i triabva da imash vzimane-davane s policia ili sad SADA (POLICIATA) triabva da nameriat zaklet prevodach.Tova e chovek,koito jivee tam i govori osven english v sluchaia i balgarski.Kazva se zaklet,zashtoto pred sad se e zaklel,che shte prevejda edno kam edno.No-namiraneto na takav prevodach NE E tvoia rabota,a rabota na sada (policia)!
Setih se neshto drugo.Kolegi kanadci sa mi kazvali che pone tuk (Manitoba) ako imash nad srednoto obrazovanie (t.e. 12 klas) imash pravo na advokat,koito da ti dava saveti,no na praktita ti sama se zashtitavash.Advokata e do teb i ti dava saveti,a ti sama se zashtitavash.Pri tova ne plashtash nishto.Ne znam dali e viarno tova.Kazvam tova,koeto sa mi kazvali.Nai-dobre otidi v sada i gi pitai dali ima deistvitelno takova neshto.
Potarsi neshto kato Kamara na advokatite v Canada.Obarni se kam tiah s molba i gi popitai dali znaiat niakoi advokat,koito govori balgarski.Proveri na http://www.cba.org i http://www.criminallawyers.ca/
Ako ti kajat,che niamat takava informacia (koeto me samniava) popitai gi kakvo mojesh da napravish pri polojenie,che imash nujda ot advokat,a ne mojesh da se opravish s angliiskia.
Haide uspeh i ne zabraviai da ni darjish v techenie.Tova e vajno info,koeto bi biolo polezno (da ne dava Gospod da se stiga do tam).
I vzemi kaji na maja ti kakvo stava,zashtoto vse pak predpolagam,che shte poluchish ako ne drugo,pone moralna podkrepa.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

a някой знае ли как процедират адвокатите тука- в смисъл плащаш и те ти обещават да направят '' всичко възможно'' като в Бг ли? или бях чул че ако търсиш някакво обезщетение примерно то плащаш на адвоката чак за свършена работа...
Заключено