Първи впечатления от Монреал!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

--
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 10:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

THC написа:и за да бъдем хептен изчерпателни линейка = 140 долара
И съвсем да приключим въпреса с линейките, повечето частни застраховки покриват няколко линейки годишно, така че в някои случаи са безплатни...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

тези някои случаи Любо са специални със специални хора в специални компании със специални застраховки - каквито са достъпни за тебе(междудругото тва беше ти при зъболекарката нали?)с твоята работа и зъболекарката е безплатна ,но за нас по-новодошлите и неспециалисти -за които разни компании не се избиват - такива екстри застраховки няма - има обикновенната на комунистическата здравна каса.
От публи сак,пици,чистене на къщи,макдоналдс- застраховки,дето ти покриват линейката и зъбаря няма.
Докато я докарат до там новодошлите сигурно ще минат 5-10 години ,а може и въобще да не я докарат до там-така че - добре е да знаят истината.
например точно преди да тръгна от Бг-Март тази година баба ми получи удар линейката дойда за 1/2 час веднага я приеха в болнницата със всичките му рентгени,кръв урина и т.н. и никому нищо като заплащане.Аз лично от 2000-4пъти съм лежал в Бг - болници и пак никому - нищо-затова твърдя ,че разгромена България има по-добро здравеопазване от богата Канада
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Айде разделете темата :). Аз публично си посипвам косата с пепел че започнах темата линейки в Canada.
Изображение
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

продължавам с личния(на жена ми)опит в здравеопазването "безплатното"за което всеки месец ми удържат от заплатата,в Кебек
1.на пръста на крака и излиза кокоши трън - тя си отива в клиника ,както му е реда чака 5-6 часа както му е реда,влиза при доктор както му е реда и той и пръсва с едно спрейче пръста на крака и казва "20 долара""ама как така :shock: ""ами тва здравната каса не го покрива и освен това следват още пръсвания-3 пъти!"
"ами не може ли да ми кажете какво е това спрейче да си го купя и да не ми губите времето след работа?""НЕ!"

2.на хората, на които ноктите на големите пръсти на краката им прорастват в месото-жена ми-3 операции в Бг ,защото без тях започваш да куцаш-
цена в БГ - 1,50 да те прати личния лекар
цена в Кебек- 700 долара - това не го покрива касата - разкрасителна операция
ма аз не за красота го искам-аз куцам!
не ни ебе!плащай!

1,50 = 1/10 минимална заплата в БГ
700 долара = повече от 2/3 минимална заплата в Кебек

да сте живи и здрави :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ти ме уби с думи направо.Аз дори и не знаех че за такива работи се ходило на лекар. :shock: :shock: :shock:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

THC написа: не ни ебе!плащай!
и след това започваш да досаждаш на рамя и да им обясняваш колко е важно това и как не ти е разкрасителна и настояваш да ти възстановят парите и как е медицински фактор.... поне от опит глава не боли!

а любо е напълно прав за линейките и е съвсем нормално да си със застраховка и това да ти се покрива като в никой случай не се изискват 5-10 години :)

хайде със здраве!
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Да си жива и здрава ИРА и да не ти се налага-аз имах веднъж кокоши трън на ръката и го отрязах с нож кат' бат' Рамбо - но жената е друго нещо и не може да ходи а пък на работа стои права - за ноктите ,които прорастват в месото - това е шибана работа пръста ти става като картоф гнои и не можеш нито да ходиш , нито да си обуеш обувки-аз и предложих да я застрелям да не се мъчи или поне да ампутирам пръстите,но не се прие добре :lol: :lol: :lol:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Gerry написа:Още един въпрос: Наистина ли здравеопазването в Квебек е в такова трагично положение - имам предвид чакането за прегледи и изследвания месеци наред? Защото има заболявания, при които загубата на време може да доведе за съжаление до фатален край. Пази Боже! :(
Na tozi vapros otgovariam ot lichen opit - NE! ne e istina. Tuka ne sa idioti - ako preceniat, che e speshno ot parvoto izsledvane do prikluchvane na procedurite po problema moje da ti otneme ne poveche ot 2 sedmici.
Drugata taina - ako si mnogo zle, nema nujda da chakash kato glupak v Urgence po 5 ili poveche chasa. Vikni si lineika i prejali 140 dolara (zashtoto ti si ia plashtash) i shte izbegnesh fatalnia krai.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

THC написа:-аз и предложих да я застрелям да не се мъчи :lol: :lol: :lol:
бис :beer: :beer: :beer:
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Elia написа:
Gerry написа:Още един въпрос: Наистина ли здравеопазването в Квебек е в такова трагично положение - имам предвид чакането за прегледи и изследвания месеци наред? Защото има заболявания, при които загубата на време може да доведе за съжаление до фатален край. Пази Боже! :(
Na tozi vapros otgovariam ot lichen opit - NE! ne e istina. Tuka ne sa idioti - ako preceniat, che e speshno ot parvoto izsledvane do prikluchvane na procedurite po problema moje da ti otneme ne poveche ot 2 sedmici.
Drugata taina - ako si mnogo zle, nema nujda da chakash kato glupak v Urgence po 5 ili poveche chasa. Vikni si lineika i prejali 140 dolara (zashtoto ti si ia plashtash) i shte izbegnesh fatalnia krai.
Zavisi dali sluchaia iziskva lineika.Spored statistic Canada za pregled pri spetzialist se chaka sredno 22-26 sedmitzi.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Ампутирай ляв крак!
праас
Крак беее!
праас
Ляв бее!
:lol: :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

THC написа:(междудругото тва беше ти при зъболекарката нали?)
Аха аз бях, най-несериозният пациент на Юлияна :)
Ти този дето си подремваше ли беше? Що не се обади, аз си помислих после, че може да си ти, като казаха, че има спешен случай, ама нали щяхте да ходите предният ден на друга зъболекърка?

Колкото до линейките, има много истини, и много случаи, обаче за моят случай, Канадското здравеопазване е по-добро от БГското.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ужасно ми се спеше - доста спах - после като излязох се сетих ,че беше писал,че си там ...
и освен това хич не ми се искаше да си събувам обувките :lol: :lol: :lol: затова седях вън :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Много сладко си подремваше, няма спор :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено