DOCUMENTI ZA ZAPISVANE NA DECATA V U4ILI6TE???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
tosev
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:36 am

DOCUMENTI ZA ZAPISVANE NA DECATA V U4ILI6TE???

Мнение от tosev »

Skoro 6te idvame! Bihte li kazali kakvi dokumenti ot BG-u4ili6teto tryabva da nosim, koito 6te ni iskat ot COMISSION SCHOLAIRE?
agatha
Мнения: 51
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от agatha »

absolutno nikakvi.
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Малко настрани е от конкрентия въпрос, но тъй като е свързано със записването на децата в училище, позволявам си да го повторя. Изришно ни предупредиха, че без документ за имунизация не можем да запишем децата на училище.Та явно това е документа, свързан със записването, който за нищо на света не трябва да се забравя.
Гост

Мнение от Гост »

ZouZou написа:Малко настрани е от конкрентия въпрос, но тъй като е свързано със записването на децата в училище, позволявам си да го повторя. Изришно ни предупредиха, че без документ за имунизация не можем да запишем децата на училище.Та явно това е документа, свързан със записването, който за нищо на света не трябва да се забравя.
Съжалявам Зу-Зу ама такъв документ не са ми искали и в двете училища, нито в градината. Да не говорим, че не искат и обикновен медицински преглед преди да тръгне на училище. А и въобще няма медицинско лице в училището.

Това, което искат по-късно е номера на медицинската карта /след като я получите/.
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Ombudsman написа:
ZouZou написа:Малко настрани е от конкрентия въпрос, но тъй като е свързано със записването на децата в училище, позволявам си да го повторя. Изришно ни предупредиха, че без документ за имунизация не можем да запишем децата на училище.Та явно това е документа, свързан със записването, който за нищо на света не трябва да се забравя.
Съжалявам Зу-Зу ама такъв документ не са ми искали и в двете училища, нито в градината. Да не говорим, че не искат и обикновен медицински преглед преди да тръгне на училище. А и въобще няма медицинско лице в училището.

Това, което искат по-късно е номера на медицинската карта /след като я получите/.
Може и така да е, не споря, още повече че нямам личен опит.Точно поради тази причина искам да спомена източника ми на информация...Та гореспоменатите думи за имунизационния документ и училището са на доктор Савчева от Вита.
Гост

Мнение от Гост »

ZouZou написа:
Ombudsman написа:
ZouZou написа:Малко настрани е от конкрентия въпрос, но тъй като е свързано със записването на децата в училище, позволявам си да го повторя. Изришно ни предупредиха, че без документ за имунизация не можем да запишем децата на училище.Та явно това е документа, свързан със записването, който за нищо на света не трябва да се забравя.
Съжалявам Зу-Зу ама такъв документ не са ми искали и в двете училища, нито в градината. Да не говорим, че не искат и обикновен медицински преглед преди да тръгне на училище. А и въобще няма медицинско лице в училището.

Това, което искат по-късно е номера на медицинската карта /след като я получите/.
Може и така да е, не споря, още повече че нямам личен опит.Точно поради тази причина искам да спомена източника ми на информация...Та гореспоменатите думи за имунизационния документ и училището са на доктор Савчева от Вита.
Точно така, Зу-Зу, доктор Савчева и на нас така ни каза и ни взе парички и за имунизационните паспорти. 8)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ха-ха...И от къде пък Др.Савчева да знае?Да не би да е записвала дете на у-ще в Канада?Може в Канада и да трябва,но в Квебек,не.
На нас не ни взе парички(май ще да я е досрамяло от колега),но ако не и бях напомнила,май изобщо нямаше да се сети.Аз и бутнах листчето с имунизациите да си го попълни!За всеки случай,всичко да е наред...Не че са изпотрябвали някъде тия имунизации,но ми е по-спокойно като ги има.
Силвия
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:53 pm

Мнение от Силвия »

Директорът на училището, където учи моята дъщеря, отказа вчера да я освободи от училище. Трябвало да посещава учебните занятия докато тръгне. Ще ми трябва ли документ от там или да му тегля една....
mariya
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 6:46 pm
Местоположение: la ville de Quebec

???

Мнение от mariya »

Az imam dvama sina -na 16 i 7 godini .Kogato trugnaha na uchilishte tuk i na dvamata poiskaha lista s imunizaciite ,kojto mi biaha popylnili vyv Vita.V tehnite uchilishta ima medicinsko lice ,koeto gi pregleda(imunizacionnia karton) i im naznachi dopylnitelni imunizacii,koito lipsvaha spored tiah.V CLSC na malkia mu napraviha nov imunizacionen pasport-imat standartni takiva,a na golemia mu napraviha v uchilishte.Iavno zavisi ot uchilishteto,zashtoto tuk ima drugi bylgari s deca i na tiah im poiskaha syshtata spravka mnogo po-kysno sled okolo 6 meseca .
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Ombudsman написа:Точно така, Зу-Зу, доктор Савчева и на нас така ни каза и ни взе парички и за имунизационните паспорти. 8)
Не искам да се правя на защитник на доктор Савчева, но трябва да направя още едно уточнение. Доктор Савчева, не попълни имунизационен поспорт, съответно не ни поиска и не ни взе допълнително пари. Но все пак ни напомни за неговата важност.
Що се отнася до забележката на JOY, моята логика е такава, точно във Вита, като единствено личензирана поликлиника за медицинските за нашата процедура, би трябвало да са наясно(а дали е така е друг въпрос) кое за къде е необходимо.
И тъй като от отговора на Мария става ясно, че все пак някъде ги изискват, не е ли възможно, ситуацията при Ombudsman и JOY, по-скоро да са изключение, отколкото правило!?
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Силвия написа:Директорът на училището, където учи моята дъщеря, отказа вчера да я освободи от училище. Трябвало да посещава учебните занятия докато тръгне. Ще ми трябва ли документ от там или да му тегля една....
Здравей Силвия, стана ясно,че тамошните училища нищо не искат и може
Силвия написа:....да му тегля една....
, но от друга страна, въпросния директор няма право да ти отказва документа "отпусно" или там както се казваше. Него не го касае нито защо ги отписваш от училище , нито кога правиш това. Може просто да ги преместваш в съседното училище, или да се преселваш в друг град, държава, континент. А и няма право да изисква информация каго пътувате, вие може да го правите примерно утре...та директора това въобще не го касае.
А този документ може да ти потрябва(малко вероятно) ако след време някое от децата ти, по някаква причина поиска да възстанови българското си образование.
Гост

Re: ???

Мнение от Гост »

mariya написа:Az imam dvama sina -na 16 i 7 godini .Kogato trugnaha na uchilishte tuk i na dvamata poiskaha lista s imunizaciite ,kojto mi biaha popylnili vyv Vita.V tehnite uchilishta ima medicinsko lice ,koeto gi pregleda(imunizacionnia karton) i im naznachi dopylnitelni imunizacii,koito lipsvaha spored tiah.V CLSC na malkia mu napraviha nov imunizacionen pasport-imat standartni takiva,a na golemia mu napraviha v uchilishte.Iavno zavisi ot uchilishteto,zashtoto tuk ima drugi bylgari s deca i na tiah im poiskaha syshtata spravka mnogo po-kysno sled okolo 6 meseca .
Честно казано съм изумена, че има такава разлика между град Квебек и Монреал. В действителност, не е само при нас така. Всички хора, с които съм говорила казват, че тук е така - НЯМА МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА в училище, не се изискват медицински прегледи, още по-малко имунизационни паспорти. Ние доста бяхме учудени и настоявахме да се прегледат децата, дали всичко е по техните изискавия. Никаква бележка за училището не ни дадоха, допълнителните имунизации ни казаха да ги направим само АКО имаме желание. Дъщеря ми е на 8 години, смени 2 училище и е пак същото. Говорила съм и с местни кебекари - съвсем същото и се учудват, че в България е така. Толкова ли е голяма разликата между два града и медицинската система ?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D Виж ти,взимам си думите обратно:
Може в Канада и да трябва,но в Квебек,не.
Може в град Квебек да трябва,но в Монреал не съм чула...
Директорът на училището, където учи моята дъщеря, отказа вчера да я освободи от училище. Трябвало да посещава учебните занятия докато тръгне. Ще ми трябва ли документ от там или да му тегля една....
Силвия,остави детето да си посещава училище до последно!Моята дъщеря също тръгна на у-ще за 2 седмици само...Защо да седи в къщи и да се разслабва?Въпреки,че практиката показва,че документ от българското у-ще не се иска,а вярват на думи,не подценявайте документите,а си ги вземете за всеки случай,защото никой не може да ви гарантира,че точно на вас ,точно във вашето у-ще няма да ви ги поискат.От повече глава не боли!
kakapana
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 11:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kakapana »

Na moiata dasteria i poiskaha vaprosniat imunizacionen pasport na kraia na vtorata godina.I uj vsi4ki imunizacii gi imashe ot Balgaria ,a se okaza 4e i lipswat 2 .Napravihme gi i v imunizacionniat i pasport ve4e vsi4ko e popalneno.I naistina samo d-r Sav4eva ima pravo da gi napishe i se podpishe na onzi list.Taka 4e vse pak go vzemete.
mariya
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 6:46 pm
Местоположение: la ville de Quebec

???

Мнение от mariya »

Pyrvo iskam da utochnia ,che decata mi hodiat v obiknoveno uchilishte-ne chastno,za da niama nedorazumenia i niakoi da si pomisli ,che poseshtavat specialno uchilishte.Kvartalyt ,v koito giveem e po-skoro rabotnicheski ,no kazvat che ot 5-6 godini tuk giveeli i mnogo hora,koito se zanimavat s izkustvo.Ne znam dali e taka.Imam predvid ,che ne e ot kvartalite ,kydeto giveiat bogati hora.Iavno prosto az sym uluchila takiva uchilishta,bez da znam .V nachaloto izobshto niamah predtava kakvi sa.Za medicinskite lica syshto sym sigurna (razbira se tova ne sa lekari ,a medicinski sestri nai-veroiatno),zashtoto minalata sedmica biah na sreshta v secondaire-a na golemia i izrichno kazaha ,che izvinitelni belegki ot roditelite otnosno zdravoslovnoto systoianie na decata (naprimer -boleshe go korema ili neshto podobno) niama da se priemat.Imalo si medicinsko lice ,koeto shtialo da preceni dali e taka ili ne.V osnovnoto uchilishte ,kydeto hodi malkia syshto ima sestra .Tia mi izprati pismo za imunizaciite i kato ne i se obadih 1 mesec ,zashtoto reshih, che prez zimata ne e dobre da mu pravia imunizaciite ,mi izprati vtoro s povtorno napomniane .Iskashe da se uveri che sym vzela chas v CLSC.A ako ne sym syglasna da mu gi slogat triabvashe pismeno da ia uvedomia,che otkazvam da gi napravia i che az otgovariam za eventualnite posledstvia.Moge bi az sym izkluchenie ,zashtoto na drugite bylgari syshto ne im biaha iskali i te posle hodiha i pitaha dopylnitelno.Znam syshto ,che tezi sestri idvat 3 v sedmicata v uchilishteto -za osnovnoto .Vsichko,koeto vi pisha e viarno!!!Zatova za vseki sluchai si vzemete lista s imunizaciite-miama da vi e izlishen.
Заключено