wa6eto mnenie za moita profesia??????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
stern
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Мар 21, 2004 1:42 pm

wa6eto mnenie za moita profesia??????

Мнение от stern »

zdraweite,

bih bil blagodaren na wskeki koito izloji mnenieto si po waprosa. Imam magistarska i doktorska stepen po "Food Science" ot BG. Kakwi sa 6ansowete mi na pazara na truda w toronto. 6e mi se nalojili da prirawnqwam ili 6e moga da zapo4na nqkakwa rabota po specialnostta si naprawo?
Ako nqkoi moje da dade info za prirawnqwaneto na obrazowanie kato moeto 6e sam mu zadaljen. :P
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

az ne znam zashto vsichki drapat za tova "priravniavane"
to e vajno samo v profesii za koito se iziskva specialno razreshenie za praktikuvane (doktori, zabolekari, road engineers itn).
az ne znam tochno kakvo e tova food sciences ama ako da rechem pravish kiselo mleko, pusni si resumeto v Astro foods ili v Natrel i vij kakvo shte ti ogovoriat.
Ako imash dobar degree i se dokopash do intervu i si znaesh rabotata niama nujda da si gubish vremeto da priravniavash.
sigurno niama da mojesh da zapochnesh rabota po specialnostta si napravo no ako se orientirash kam goliama kompania leka poleka shte si stignesh do nivoto.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Kato gledam -dostata4no si obrazoiwan -no ne mi e qsno zasto ne si otgoworisch sam na waprosa.
Sistemata na Imigraziqta e izmislena za da se pe4elqt pari -oba4e ne ot immigrantite.
Estestweno 4e imasch schnsowe -waprosat e da ne iskasch pari. Ako im kavesch 4e ste im rabotisch za polowinata ot towa koeto dawat na 4owek s bakalawar -nqmasch problemi.
W moita firma az poznawam li4no 3 ma doktora- ( doktor po electronika -da re4erm)
1 ot tqx e nemez -drugiq kitaez,tretiq rumanez.
poznai koi wzima nai mnogo pari i na koi e nai leka rabotata :-)
ne 4e 2riq i tretiq sa umreli ot glag- no mislq 4e razbirashc za kakwo stawa duma.
Amgareto ne go wikat na swadba da takowa bulkata ,a da nosi samara - mai taka zwu4esche 1 BG pogoworka.(sorry ako e neto4na no e zna4enieto e qsno)
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ot koi universitet v Bg sa ti stepenite? Ako si ot SU/BAN s otlichen angliiski (nad 250/5 na TOEFL) imah niakakav shans za post doc spored men.

Sas zdrave!
Последно промяна от BabaPena на Пон Ное 15, 2004 5:28 pm, променено общо 1 път.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: wa6eto mnenie za moita profesia??????

Мнение от VanBC »

stern написа:... Imam magistarska i doktorska stepen po "Food Science" ot BG. Kakwi sa 6ansowete mi na pazara na truda w toronto... :P
А какъв ти е практическия опит по другите трудови пазари? Образованието е хубаво нещо, но практическия опит също е много важен! Само с академични знания трудно ще си намериш работа в производството и, както и Баба Пена спомена, може да се наложи да се насочиш към академичните среди.
:beer:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ти да не си завършил ВИХВП-Пловдив?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

sha sa opravish,ama procheti oshte vednag tova deto bp_.. napisa i ako mogesh go zapomni.ay sia da napravya partiya s nyakoy ,che da spechelya dvoyno stoto toy mnogo umen ,kogato ima pochti tolkova umni ,koito mogat da mi bachkat za galti stotinki ,stoto idvat ot ot nenam kade si i 5 leva kat za men sa 50lv kat za tyah.
a v Bg. kaka e ? m...
Заключено