njakolko reda za canada ne v rozovo

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Ариес,
да ме прощаваш, но си пропуснал смисъла на казаното. Освен което не си спомням да съм говорил за хляб и културни мероприятия, така че не преекспонирай гнева си "справедлив" върху мене :) Що се отнася до мен, аз лично нямам никакви причини да се оплаквам, но знам защо други го правят.

А по повод съветите, аз и до сега на мога да разбера моите приятели в България които изнемогват с по 200 лева (без семейства) от къде вземат пари да си плащат джиесемите. :) Светни ме малко на тая подробност, моля, защото аз живях почти едно десетилетие в Канада без да съм намерил една причина да се сдобия с подобен :)
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Кой си въобразява, че в БГ престъпността е по- малка от Канада !?!
Може би по количество - да, но съотнесено към глава от населението- едва-ли!!! Изглежда не следите много новините тук в БГ. Непрекъснато ни сюрпризират или с някой изперкал тинейджър изкормил и обезкостил свой съученик, или две четиринайсет годишни удушили приятелката си и се готвели да я запалят, понеже момчетата обръщали внимание повече на нея, или за 15 годишен таен шизофреник заколил майка си и брат си близнак... да продължавам ли с приятните новини и "липсващата престъпност". Но почакайте, не споменах най-хубавото!!! Да не си мислите, че това са случаите за годината?!? Съвсем не, това са само някои от последния месец. И пропуснах да ги гарнирам с тези от по-голямата възрастова група- по някое и друго убийство през ден/разбира се само официално съобщените/. Само в новините от тази сутрин имаше един наръган убит полицай и двама арестувани доктори за подкупи. Иначе тук си живеем в цветя и рози! Детската градина е от другата страна на улицата срещу нас, но си водя и взимам лично детето всеки ден, а да го оставя само да играе долу - и дума не може да става. По отношение на наркоманията - не се притеснявайте !! в никакъв случай не сме по-назад от Канада. А и още по-добра перспектива се очертава. Най-младите дилъри,които засичам около спокойния си блок едва ли имат и трети клас. Така че, препоръчвам Ви- четете повече българска преса
и току виж почне да ви порозовява живота в Канада. :evil:
Изображение
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

[quote="А по повод съветите, аз и до сега на мога да разбера моите приятели в България които изнемогват с по 200 лева (без семейства) от къде вземат пари да си плащат джиесемите. :) Светни ме малко на тая подробност, моля, защото аз живях почти едно десетилетие в Канада без да съм намерил една причина да се сдобия с подобен :)[/quote]

Много е просто - избиват комплекси!!! Ама къв е кеф да си пернеш скъпия GSM в носа на някое малоумно маце!!! Не че мацките падат по-долу...
И аз познавах един дето си продаде наследения апартамент, за да се сдобие с луксозно возило... след това вече не го познавах...
Изображение
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Четеме новини от България tornado и точно щото четеме мога да ти кажа, че случая с двете девойки не е от последния месец, а от месец май. Сега се води делото.
tornado написа: или две четиринайсет годишни удушили приятелката си и се готвели да я запалят, понеже момчетата обръщали внимание повече на нея
А колкото до оставяне на деца навън, ми странно, но при блоковете около нас се мяркат без родители само 16-17 годишни тинейджъри и тинейджърки и то в много ограничен брой - 3-4. Аз детето си само няма да оставя навън, пък като гедам явно и другите майки (а сме доста интернационална група) са на моето мнение.
Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Sneji, ami kato ti e stranno, kato se otbivash v Montreal da te pokanya i teb da vidish gradinka s mnogo deca i malko roditeli :P
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Бабино яренце, ти ще ме прощаваш, ама май ти пропускаш гвоздея на темата - човека не се оплаква от липса на пари (даже има толкова, че да не работи три години, само дето не става ясно в Канада или в БГ) а от липсата на ДУХОВЕН живот.
Е, при положение, че нямаш такъв и тук в БГ и в Канада (защо ли?) мисля, че е по.добре все пак да се живее поне там, където хляба ти е гарантиран.
Защото, колкото и да вадиш в БГ, нищо не може да ти гарантира, че утре няма да изхвърчиш по някаква причина (било то и здравословна) и тогава се оказва, че големите мангизи, които си взимал не ти носят очакваното, защото работодателя е спестявал от твоите осигуровки (да не говорим, че на пенсиите има максимален праг, но това е друга тема). Едва ли би могъл да ми докажеш, че в Канада биха те зарязали с 80-120 лева пенсия/социал (даже съотнесено към разликата в стандартите, която не виждам да е особено голяма изключвайки наемите).
Гняв в писанията ми няма. Единствено умиление, как лошите неща бързо-бързо се забравят.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Вярно! За двете тинейджърки си права, те не са от последния месец. Но със сигурност има с какво друго да го заместя, ако реша да се заяждам. Нима ти е малко останалото, обаче.?!? Аз пък имам приятели, които от доста време живеят при вас и казват "Тук е рай за децата", идвайте. Вярно не са в Торонто/мисля че този адрес даваш/. Шокирвам се ,обаче, че омаловажаваш смисъла на това което писах, а просто по станал вече навик хапеш като останалите там просто за хоби!! :evillaugh3: Ако наистина искате да ни помагате, както твърдите, какво ви пречи да го правите?.. Аз съм реалист до мозъка на костите и мога да преценя горе-долу границите ,в които клатите истината и чесането на езици! И въобще не си въобразявам, че ще е по-добре като дойдем, напротив песимизмът ми се прокрадва издайнически и затова не сме се разбързали толкова към розовото бъдеще. Но поне ще имам смелостта да опитам ,за да не съжалявам цял живот за слабостта си. Нали знаеш поговорката: "Който не рискува, той и не печели!"
И нали не си въобразяваш, че мога да оставя децата си без надзор, където и да било по света!? Ако на някой му тежат ангажиментите по децата - Защо ги е правил!?/Нямам предвид който и да било във форума!/
Но все пак !благодаря за премерения реализъм на Бабино яренце, Кума лиса и другите,.. дори сарказмът на Сашо и помияра помагат понякога :wave2:
Изображение
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

survivor написа:Sneji, ami kato ti e stranno, kato se otbivash v Montreal da te pokanya i teb da vidish gradinka s mnogo deca i malko roditeli :P
Става, но за съжаление в близките 2 години няма да идвам към Монреал... по лични причини.
Изображение
Гост

Мнение от Гост »

Aries написа:Ако някой наистина иска да даде обективна информация за това какво представлява живота в Канада в цифрово изражение, то тогава би могъл да направи една ценова съпоставка колко и за какво харчи там и колко би му струвало същото това удоволствие в БГ.
Aries, върни се в архивите - пълно е с такива теми със съпоставки на цени между България и Канада. Ако не можеш да намериш с търсачката, пиши едно лс - ще ти потърся.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

tornado написа:Шокирвам се ,обаче, че омаловажаваш смисъла на това което писах, а просто по станал вече навик хапеш като останалите там просто за хоби!!
Нищо не омаловажавам, Торнадо. Просто исках да ти покажа, че във форума има и хора, които продължават да се интересуват от България. А това за "хапането" ми стана интересно, би ли го подкрепил с примери от мои постинги? Или смяташ, че когато нечие мнение се разминава с твоето, то е хапещо?
Изображение
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Ариес, виждам приятелю, че настроенията ти са като моите!!!
Дали пък не е щото сме от един и същи град?!? Само се надявам след 6 месеца и ние да не пропеем като останалите :dozey:
Изображение
nobleman

Мнение от nobleman »

Имам един въпрос към Доктора (Захари), разбира се ако желае да ми отговори. Та, докторе, снощи докато зяпах телевизия, по-специално Нова телевизия ( Биг Брадър) се оказа, че доктора-стоматолог от шоуто е декларирал месечен доход 5 000лв. И в тази връзка е и моето питане към теб - Ако е вярно това, че един стоматолог в БГ може да докара такъв месечен доход, и ако е така - какви ги търсиш из Канадата? Не я виждам логиката. Губи ми се нещо нишката. Заради жена ти ли е цялата тази хамалогия? Значи тя, с Френската фиология, си намери веднага работа, като учителка ( и ако не е тайна - колко получава на час???), а ти стоматолога - май, май ще чистиш улиците?! Ей, на това му се вика - "нещо ми лопат ламарините". Извинявай Докторе, но ти да не би да си очаквал, че ще работиш като такъв. На тая държава и трябва само бачкатори...., другото е илюзия.....
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Приемаш го много лично,Снежи! :luk: А и не виждам разминаване в мненията, по простата причина, че не мога да давам/а и не ги давам!/ мнения за нещо, което още не познавам. Само правя изводи върху това, което чета. А ако ти трябват примери,... отвори няколко "свободно избираеми" и само чети безпристрастно. Все ще намериш потвърждение... :wave:
И да не забравя! Това ,че следиш какво става тук, наистина ти прави чест :queen:
Изображение
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

babinoyarentze написа: ... продължава да се разраства с бясни темпове - до там че даже става досадно вече.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Б. Яренце, много ни интересува мола, той нали се наводни нещо тази година и падна част от покрива, оправихте ли го ?

Торнадо, благодаря за инфото от Бг, много ми се услади закуската с това четиво. Стига си шокирВал и Омаловажавал плииз ! :noz: :crying:

За духовния живот в Канада какво може повече да се каже, щом и зъболекарите, които са едни всепризнати party animals във всички държави, та щом и те искат да избягат от Канада трябва да се замислим, какво да направим, да прстроим един "Биад" към църквата, дали ще помогне ?
Последно промяна от anxeli на Вто Ное 09, 2004 9:20 am, променено общо 1 път.
babinoyarentze
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 10:28 pm

Мнение от babinoyarentze »

Ариес,
влез в час човече, ти разбираш ли изобщо какво съм писал по-горе?
Ако с тоя attitude тръгнеш насам по добре се откажи, защото ще си първия дето ще проплаче орталъка, колко много ме му се харесва на другия континент. Никой от тук присъстващите не е седнал да те разубеждава че в българия хора живеят в мизерия - всички ние имаме роднини и се прибираме когато имаме възможност, а и не сме слепи. По писанията ти разбирам, че си пътник - ела хапи местното дърво известно време и после ще ми обясняваш за цифровия еквивалент на мизерията в родната.
Заключено