njakolko reda za canada ne v rozovo

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
nobleman

Мнение от nobleman »

"То верно, че БАЛЪК е българска дума, ама не съм подозирал, че в БГ се раждат толкова много БАЛЪЦИ!!!" - Позволих си да те цитирам, тъй като си прав ( както винаги), като ми се ще само да добавя още нещо:
В БГ освен, 4е се раждат много БАЛЪЦИ, има и много БАЛАМУРНИЦИ.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

село е село е Захари, ама University of Alberta е там, нали ? не се плаши, че е стряскащо е стряскащо и аз изддържах само 6 месеца да съм сестра и сега си бачкам нещо друго и не съм съвсем сигурен че искам пак да съм сестра - въпреки това си пускам CV та да несе мина пък не се знае кога ще изкочи нещо интерсно, за което да си струва.
и едни прост съвет ако искаш и приемаш - ако искаш да си пак зъболекар тук забрави да работиш - учене те чака ама здраво, не можеш да комбинираш и двете. за да те приемат ти трябва успех на EE в порядъка над 80-85 %, а това вярвай ми не е лесно при положение, че работиш. Успех.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

LaRue написа: ПП Представяш ли си какви ще са коментарите на групичката Канък&сие?
Tuk veche ne pozna LaRue. :lol: Tova e tip mnenie, koeto ne bih atakuval, zashtoto Zahari nay-kulturno i uchtivo obyasnyava, che tova e negovo mnenie, ne angajira nikoy s nego. Osven tova ne govori gluposti ot tipa "ot rodinata po-hubavo nyama", zashtoto sled podobna genialna misal, bi tryabvalo vednaga da stoi "spored men." I neshto mnogo vajno ne pravi dalbokomisleni zaklyucheniya v stil: "vsichki kanadci sa tapi idioti i roboti." Vsashtnost pravilata, koito sledvam az lichno za atakuvane ili ne na daden posting sa samo dve:
1. Dali mnenieto vklyuchva frazi "tova e moe mnenie" ili "spored men"- neshta, koito kazvat podsaznatelno- az ne iskam da si nalagam mnenieto, tova e prosto moyata poziciya. Ili naprotiv, agresiven posting, koyto avtoritarno nalaga, che Canada e nay-tapata strana v sveta i/ili ot rodinata po-hubavo nyama, kato tova se lansira ne kato lichno mnenie, a kato bezsporen fakt, s koyto vsichki tryabva da se saglasyat, zashtoto v protiven sluchay sa prosti, predateli i ne znam oshte kakvi.
2. Dali mnenieto izobilstva ot antikanadski komentari palni s omraza, kato: "svine", "goveda", "izrodi" i t.n., koito na men mi e trudno da preskocha.

A, ti Zahari si napisal kritichno mnenie za Canada v stil, ot koyto mnogo drugi saforumci mogat da vzemat primer. Az ne sam bil v Edmonton, no sam bil v Calgary i znam kakvo imash predvid za skukata i cyalata sreda izobshto. Az, lichno ne bih jivyal v Alberta.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Ombudsman
Da znaesh che samo s detskite v kanada she si plashtam naema.
Ti tuka kvo mislish che vsichki v BG sme s po dva tristaini li tuka mislish che niama naemi taka li???

A che i v CANADA ima loshi neshta nikoi ne otrica no aide da ne si govorim vreli nekipeli

Abe mnogo mi e interesno shto ne se pusne edin posting v chujd forum

KYDE DA IMMIGRIRAM V BG ILI CANADA da gledame smeshki :lol:
Гост

Мнение от Гост »

Kpetrov написа:Ombudsman
Da znaesh che samo s detskite v kanada she si plashtam naema.
Ti tuka kvo mislish che vsichki v BG sme s po dva tristaini li tuka mislish che niama naemi taka li???
Kpetrov, знам какво е в България, точно затова ти дадох пример с Канада. Това е само пример, не забравяй. Разходите тук са много по-големи отколкото в България. А доходите, ако са равни на минимална работна заплата + детските = плащане на наема, храна /не особено качествена/ и транспорт /ограничен/. Ако за този стандарт мечтаеш, можеш спокойно да заповядаш. Не искам да се заяждам с теб, а да приземя очакванията ти. Така ще ти е по-леко. :beer: :beer:
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Re: njakolko reda za canada ne v rozovo

Мнение от sara »

zahari написа:.no ako standarta vi na jivot v bg e dobar i ste videli i zapadna evropa -CANADA NE STRUVA .Lipsata na istorija i dusha obezmisljat po dobrite pari tuk :(
за някои не струва, за други си струва!

като не ви харесва града - сменете го... то едва ли има град, в който има бг и повечето да казват, че им харесва нещо... винаги има начин човек да си намери добрите неща на едно място - стига да иска... и все пак да оцени факта , че поне единия от семейството работи.
аз имам познат там, който е много щастлив и доволен, пък не знам...

а за това кой колко щастлив, нещастлив, доволен, оценен, неоценен или недооценен... ми то си зависи от човека, усилията и целите и пътищата - плаща се някаква цена и всеки си преценява колко и как може да я плати...
лично мнение!

хайде със здраве!
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

Kpetrov написа:A che i v CANADA ima loshi neshta nikoi ne otrica no aide da ne si govorim vreli nekipeli
ами то няма място на света, където всичко да е 100% добро или 100% лошо.... това е.. човек си прави избора и си преценява! за всеки про и контра са различни... но има някакви общо валидни и доказани неща и да се твърди, че не са така....
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Zahari, dobre doshal! Hubavo e che si napisal za vpechatleniyata si, za Edmonton nishto ne znam. I spored men e dobre da se pishat i negativni mneniya, zashtoto e fact, che na nyakoi hora tuk ne im haresva. Predi pristiganeto vseki e s dobri ochakvaniya, a kato pristignat - edni sa mnogo dovolni, a drugi ne. Ot kakvo zavisi, veche se ubedih che ne mozhe da se opredeli. Vizhdala sam semeistva, zhiveli s edin i sasht standart v Bg, tuk da sa na korenno protivopolozyhni mneniya. Taka che neka da ima negativni mneniya, neka da ima i pozitivni, a koyto chete ne tryabva da priema nishto za chista moneta. Ne zabravyayte che tova go pishat hora, che tova sa subektivni mneniya. Vseki gleda na sveta ot sobstvenata si kambanariya, ako si v losh kvartal s po-golyama prestapnost, za teb cyala Canada shte bade dupka s visoka prestapnost. Ako si v dobar kvartal bez prestapnost - obratnoto. Ako si vav fabrika i si obgraden s hora, koito ne sa uspeli da napravyat nishto poveche prez zhivota si, za teb vsichki kanadci shte sa prosti. Ako se e sluchilo vednazh da otidesh v bolnica, no si chakal 7 chasa, za teb cyalata kanadska medicina shte e bokluk. Ako sa te obsluzhili dobre - mozhe i da e tochno obratnoto. Da ne govorim che tova e vapros i na vkus, i na prioriteti, absoljutno individualno e. Da pozhelaya nakraya na Zahari uspeh i da nameri verniya pat za sebe si.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Захари, не вярвам да и вярвал че ще започнеш като заболекар на първия ден в Канада, всеки който тръгва трябва да си направи сметката и да проучи какво и как ще работи, да си прегледа дипломите и талантите и тогава да купува билета. Не вярвам някой да ти е казал или някъде да си прочел че в Канада ще забогатееш, няма да стане. Всеки трябва да има ясна цел с какъв стандарт иска да живее и как да го постигне. В Канада живота е спокоен и осигурен, е, има културен шок в началото, но се свиква, като разгледах страницата с комикси и смешки на вестника ми се прирева, такава тъпотия, но в Торонто специално има и много хубави места, заведения, развлечения ... Тук мога да ходя до Щатите без проблем, там развлечения колкото искаш, ходим на Бахамас, Куба, ски в Квебек(дъ бест) има много достъпни курорти. Бях на Формула 1 в Монтреал, на ЛеМанс в Боманвил, на всевъзможни концерти на идоли от тинейджърските години, даже на мачове на Селтик/Рома и Ливърпул/Порто. Всеки петък 13-ти ходим на рокерски събор в порт Дувър, очарователно гранче на езерото Ери, става страшно парти, ако не е зима де. Пия си кафето с други майки от Торонто на най-хубавите кафета на Кимбърленд - най-снобската уличка в Торонто, веднъж видях Ан Хеидж пред бистро 990 на Бей Стриит, а също и Ръсел Кроу като снимаше тук това лято това е малко офф :oops: . В картонена къща в предградие няма да живея, събирам за кондо в даунтаун. Искам да ходя по чехли в снега до Старбакс :lol: . Искам да съм човек, да мога да си позволя всичко ковто искам, в умерени количества, работя за това колкото трябва, не се оплаквам, не ми тежи. А не искам : да се моля за пари за бъбрек на детето ми (не дай си боже), да прескачам болни кучета и котки, да пия фалшиви лекарства, да ме обират през ден, никой да не го е грижа за каквото и да било.
Последно промяна от anxeli на Пон Ное 08, 2004 12:24 pm, променено общо 1 път.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Hi Zahari,
Abe chovek, hubavo si si napisal mnenieto za Edmonton, culture shock i prochee, ama zashto be brato davash akal na horata v Bg da ne idvat v Canada? Koga dojde, koga razkri situatziyata v Canada, koga........
Ti si v STRESS be chovek, ti ne si ADEKVATEN vse oshte, ti si v perioda na TOTALNOTO otritzanie, kade si tragnal da davash saveti na badeshti immigranti?!!!
Az ostavih 800lv/mesetz i slujebna Toyota Landcruiser v BG predi 4.5 godini, za da doida v Toronto i da pochna ot nulata (rabota ne po spetzialnostta). Predi 3 godini se premestih v Calgary. Imah 20 kila bagaj- zapochnah vsichko otnachalo v jivota si za 3 pat. Sega sam na 35 godini, April mesetz shte stana gord pritejatel na VTORA magistarska diploma po Geology (parvata mi e ot BG).... Dosega e bilo vse borba, ama veche vijdam GOLYAMATA SVETLINA v tunela brato... Moyata tzel e da sam millioner na 50, maximum 55 godini. Posle, koito iska da raboti, az otivam za gribki.
Gore glavata, misli za detzata, misli za momenta kogato stanesh zabar tuk-izlitash v stratospherata.... Kato ne ti haresva Edmonton/deadmonton, begaj v Toronto..
Cheers
P.S. Ako iskash mi izprati lichno saobshtenie, shte te svarja s balgarka zabolekar i bulgarin zabotehnik v Calgary
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа: Тук мога да ходя до Щатите без проблем, там развлечения колкото искаш, ходим на Бахамас, Куба, ски в Квебек(дъ бест) има много достъпни курорти. Бях на Формула 1 в Монтреал, на ЛеМанс в Боманвил, на всевъзможни концерти на идоли от тинейджърските години, даже на мачове на Селтик/Рома и Ливърпул/Порто. Всеки петък 13-ти ходим на рокерски събор в порт Дувър, очарователно гранче на езерото Ери, става страшно парти, ако не е зима де. Пия си кафето с други майки от Торонто на най-хубавите кафета на Кимбърленд - най-снобската уличка в Торонто, веднъж видях Ан Хеидж пред бистро 990 на Бей Стриит, а също и Ръсел Кроу като снимаше тук това лято това е малко офф :oops: . В картонена къща в предградие няма да живея, събирам за кондо в даунтаун. Искам да ходя по чехли в снега до Старбакс
бреййй, какви баровци- бахамамама :lol: кафета кимбърленд, кондота..... :D :D :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

AlexAA написа:Hi Zahari,
Gore glavata, misli za detzata, misli za momenta kogato stanesh zabar tuk-izlitash v stratospherata....
abe аре стига с тия смешки с децата бре, кой кво казал все с децата се оправдава :roll: и какво му е бъдещето ? не виждаш ли в средното училище на какво ги учат- на нищо, ако попадне в някоя тъпа компания нищо не мож го спаси...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

anxeli написа:В картонена къща в предградие няма да живея, събирам за кондо в даунтаун. Искам да ходя по чехли в снега до Старбакс :lol: . Искам да съм човек, да мога да си позволя всичко ковто искам, в умерени количества, работя за това колкото трябва, не се оплаквам, не ми тежи. А не искам : да се моля за пари за бъбрек на детето ми (не дай си боже), да прескачам болни кучета и котки, да пия фалшиви лекарства, да ме обират през ден, никой да не го е грижа за каквото и да било.
Na condoto v downtown samo kolonite i plo4ata ste e ot beton - stenite sa si ot shperplat:)
Problem s transplantaciite ima i tyk - vinagi ima nedostig na donori nezavisimo ot parite.
Tyka sushto ni obirat vseki den no po razli4en na4in a falshivi lekarstva kolkoto iskash.
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Няма нищо баровско, кафето си е кафе навсякъде, и на Кимбърленд е под 2-3$ ама е фетско наоколо, Бахамите за една седмица са на сметка, по-евтино от Бг. Черноморие, а кондото е по-евтино от къща в която и да е част на Торонто, няма да е пентхаус, малко ще е ама ... където искам. Исках да дам пример за достъпни мечти, за това яе трябва да живееш и с кеф и с мярка, независимо къде ... Сашо ти не се смей, кой знае какви планове ти се къдрят в главата за да зубриш още 4 години, сигурно зял остров си си харесал в Карибите, влез в ибей има един остров до Тортуга, много сладък, малък с вила, яхта и понтиак на дока в Тортуга. И аз го харесвам, ама е 2 милиона, аз никога няма да събера за даунпеймънт, нито за моргича, ама за теб има надежда :wink: ...
ПП.Др. Джак, много черно ... Да дойде Захари да го гръмнеш с пишовите направо да не се мъчи, а и аз де, къде се упражняваш ?
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Niamam vreme da izcheta sichko napisano po-gore v momenta, no i az da si kaja tejkata duma po vaprosa za 'niama kakvo da se pravi v Kanada' i 'selo'.

Znachi v nashe 'selo' (Winnipeg) sam ot 2 mesetsa. Za tova vreme uspiah da otida na: kontsert na Haidn (200 choveka hor i solistka piala s Plasido Domingo i v Metropolitan Oпера), predstavlenie na Pepeliashka (Winnipegskia kralski balet), koeto ne otstapvashe mnogo kato nivo na LONDONSKIA kralski balet, djaz kontsert na Nick Payton i oshte niakolko neshtitsa...I tova zabelejete kato novopristignala, raboteshta do pobarkvane i vse oshte orientirashta se...Tsenite na goreopisanite razvlechenia sa napolovina i che i poveche po-evtini otkolkoto v Zapadna Evropa...

Ta s dve dumi...ne che Kanada si niama kusuri (takiva dal Gospod)...ama ako ne znaete kakvo da si pravite svobodnoto vreme ne obviniavaite Kanada.

Haide sas zdrave!
Заключено