Безплатната медицинска застраховка

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Безплатната медицинска застраховка

Мнение от bgmontreal »

защото има доста неразбрали публикувам официалното становище на Regie de l'assurance maladie относно периода в който нямате право на застраховка:

http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citoyens/ ... ente.shtml

What is the waiting period?
With certain exceptions, Canadian citizens and foreign nationals who come or return to Québec to take up permanent or temporary residence become eligible for the Québec Health Insurance Plan after a waiting period of up to three months following their registration.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
stanbinev

Мнение от stanbinev »

Така e! Чака се 3 календарни месеца, а не 90 дена!

Да гледат тези които им предстои да пристигнат сега - да кацат последните дни от месеца, защото в RAMQ гледат датата на кацане или тоест подаване на заявлението за личната карта.

Изпитан метод - аз кацнах на 30-ти и минах през RAMQ на втория или третия ден, а се оказа че чаках само 2 месеца (това беше съвсем ненарочно). Картата пристига късно, но ви издават една бележка с датата на заявлението и ако стане нещо когато медицинската застраховка вече важи то използвате тази бележка.

Добре е като идея за всички които пристигат зимните месеци може би.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Teksta moge da se nameri na 100 razli4ni pravitelstvini site i vseki put razli4en.

Health Insurance Plan Eligibility

Medical services and hospitalization are covered for every person who resides in Québec 183 days or more per year, who holds a health insurance card and who, where applicable, is no longer subject to a waiting period. The waiting period is a maximum three-month period during which newcomers are not covered by the Québec Health Insurance Plan.

Certain individuals are exempt from this waiting period. The RAMQ will tell you if an exemption applies to you or a member of your family. Immigrants from countries that have signed a reciprocity agreement in social security matters with Québec are generally not subject to a waiting period. Where applicable, proof of insurance under a social security plan in the country of origin will be required when registering with the RAMQ. Countries that have this type of agreement with Québec are Denmark, Finland, France, Greece, Luxembourg, Norway, Portugal and Sweden.

Ot koga ikolko to4no ot tova ne e iasno sledovatelno vseki slugitel si go tulkuva po svoemu. Obiknovenno pristiga po burzo ot 3 meseca.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Vaprostche,ami vagili zdravnata karta ot Qc. v drugite provincii i obratno,ako kartata ti e ot nyakoya druga provinciya v Qc.Naprimer giveya v Qc.,no rabotya v Ont. i mi se nalogi da polzvam zdravna pomosht v Ont. s zdr.karta ot Qc. Kakvo ste stane ,tryabva li da plashtam v toya sluchay.Ili pak sam na ekskurziya v druga provinciya i mi se nalogi da opra do zdraveopazvaneto.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Is your health card accepted throughout Canada?

For permanent residents, your health card is primarily for use in the province you live in. If you move to another province, reapply as soon as possible. There are waiting periods before you can be covered, although you are covered by the health plan of the province you left for a certain amount of time. If you are visiting another province, your card can be used in an emergency. Residents residing in a province for a temporary period should contact the provincial health insurance plan office in the province of permanent residence for further clarification concerning their coverage throughout Canada.
http://www.webimmigration.com/settle.html
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Blagodarya IRA za informaciyata .Tova koeto po gore citirash go znam ,a i az zadadoh vaprosa si mnogo obshto ta da konkretiziram.Pitaneto mi e slednoto -rezident sam na Qc.s postoyanno mestogitelstvo,no rabotya za ontariyska kompaniya ,rabotya kato driver i sam postoyanno po patishtata i ako mi se nalogi speshna med. pomosht ste ya polucha nezavisimo v koya provinciya sam.No tova koeto mi citirash i az sam prochel se otnasya samo za ;speshna ;med. pomosht bez nyakade da e definirano kakva e tya .Naprimer ,ako sam v Ont. ,no na 1000km. ot Qc. me sabori nay bezobiden grip i ne moga da prodalga i se obarna kam lekar kakavo da pravya .Tova nikade ne sam go chel,kakvo znachi ;speshna;,pokritsi samo kogato te zgazi valyak ili...?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Уф незнам. Те на тях всичките им описания са такива и после като се срещнеш с някои служител той ти говори пък нещо съвсем друго.
Една приятелка се премести в Windsor и понеже уш не смяташе да седи дълго там не си прехвърли картата.Та тя беше питала в най-близката болница и те бяха казали пак в спешен случай ,ако ще мре иначе не се занимават с нея. :nenam:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Iaz za tova pitam ,cheta infoto ot oficilanite sites ,ug yasno ,no kato se zadalbaesh v detaylite palna magla.Ima tolkova razlichni situacii za koito talkovanie nyama ,ostaven si na predpologeniya i da nauchish istinata kogato se zblaskash direktno s problema.
Predi izvestno vreme mi se nalogi da vzema edno med. svidetelstvo ot Ont. kato rezident na Qc. s HC ot Qc.Na vaprosa na registraturata kolko ste mi struva -otg.25$ ,dayte si HC.
Davam HC ot Qc.-otgovor -s HC ot Qc.45$-otgovaryam OK.
Sledva vizita pri doktora sled nyakolko chasa i sled popalvaneto na medicinskoto na vaprosa -hau mach-otg.100d.
Sledva reakciya ot moya strana -da ama az sam s karta /ot Qc/ i mi kazaha 45-doktora -az priemam samo ot Ont.,day 100d. i si hodi.
Mi to ,az ne sam vav fizicheskoto sastoyanie v nachaloto na vsyaka sedmica da gi opovestyavam ,che taya sedmica ot vreme na vreme ste sam iv Qc. i v On. i kade ste mi se razklati kitkata ot krasta na gore,che da opra do tyahnite uslugi.
Ya ,ako nyakoy e svetnat da mi kage dali moga da si napravya nyakakava egemesechna zastrahovka ,koyato da ima pokritie po vsichki provincii i ako mi se nalogi da mra nyakade da ne se pritesnyavam ,che posle i pokoleniyata sled men ste tryabva da plashtata.Mersi.
Аватар
agentka007
Мнения: 138
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 8:09 pm
Местоположение: Ca

Мнение от agentka007 »

Батето, познавам едно маце от Онтарио, което хвана грипче в наше село. Та плати си момичето за доктора, онтарийската й карта не и свърши работа. Така че май наистина трябва да се разтърсиш за застраховка.
Помните ли как ми викат колегите? ;)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Да те "тръшне грипче" също е спешно състояние. :wink: За помощ се обръщаш към юржанс.
Планови се смятат здравни проблеми,кото търпят отлагане във времето и обикновенно за такива дават рандеву след месеци.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Az sum vijdala hora s karti ot Ontario, na koito im populvaha nekakuv list, za da gi remboursirat...Ama ne sum mnogo naiasno. Ako niakoi znae, da kaje.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
kirelaki
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 10:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от kirelaki »

Vyprosat mi e kym stanbinev, za6toto i nie kacame na 30, no misleh, 4e 6te izpusnem cql edin mesec: dali vaji datata na vlizane v stranata ili datata na podavane na dokumentite za medicinska pomo6t. merci!
Vseki s kysmeta si!
Заключено