Кола за новопристигнали в Монтреал

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от myhata II »

arci написа:През 2008 год. си купих Хонда сивик 1992 год. хечбек с две врати на 220 000км,карах я до 2012 год,навъртях и 130 000км. как един път не и светна чек енджин или да ми направи някакъв проблем.Желязна!!Последните няколко смени на масла като останеха 500км до смяната съм доливал по 100-150 мл. масло,сменил съм само нормалните неща,дискове,накладки ,тайминг белт...Продадох я за 900$,сутринта я качих в Кижижи,вечерта беше продадена,кола на 20 години!Та не зная Аблъд какви коли караш ,и как ги поддържаш,но нищо смешно и нереално няма ,че Скубиду си е продал Королата за 1000$.А по въпроса за това дали някой ще даде 250$ за кола за скрап,звънни на телефона от линка който постнах и попитай,после пак ще говорим.
E ти си тръгнал Аблъда да питаш за "поддръжка на автомобил", при положение че той сменя масла на 15 или 20 хиляди Км.
/виж темата за маслата !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

Не съм я чел тази тема ,пропуснал съм :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

2 пъти съм купувал кола за $600. Един 9 годишен ван Лумина и една 10 годишна Елантра. И двете си свършиха временното предназначение и бяха успешно препродадени.

Не казвам, че е невъзможно да пробуташ на някой доверчив познат, или новопристигнал 16 годишна корола за $1300, но това не е нещо с което бих се хвалил.

А колкото до писанията на scoubidou, той ясно заяви, че може да пише каквото си иска и дори ме иронизира, че го взимам на сериозно. Муха 3.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от капитан Немо »

Гледам,че има същата Корола на 255 000 км. в Кижижи за 2150 . Няма ръжда . Километрите нямат кой знае какво значение при тези коли - това да не е немски автомобил. От опит- Корола 98-99 без грам ръжда - няма как да я пипнеш за под 1500- 2000 д.Проблема е , че няма снимки на тази от 600 д. Може пък бодито да е добре.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ablood »

капитан Немо написа:Гледам,че има същата Корола на 255 000 км. в Кижижи за 2150.
Още доста дълго време ще я гледаш, освен ако не свали цената.

Не очаквах точно от теб да съдиш за пазарните цени по обявите в Киджиджи. Там цените оферта-сделка варират в няколко пъти (многократно проверено и доказано).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от scoubidou »

ablood написа:2 пъти съм купувал кола за $600. Един 9 годишен ван Лумина и една 10 годишна Елантра. И двете си свършиха временното предназначение и бяха успешно препродадени.

Не казвам, че е невъзможно да пробуташ на някой доверчив познат, или новопристигнал 16 годишна корола за $1300, но това не е нещо с което бих се хвалил.

А колкото до писанията на scoubidou, той ясно заяви, че може да пише каквото си иска и дори ме иронизира, че го взимам на сериозно. Муха 3.
Аз моята я продадох на недоверчив арабин, само преди месец, а моя познат на недоверчив пакистанец.

Специален поздрав за тебе:
https://www.youtube.com/watch?v=o-Zo4AVL7AE"
(Queen - I Want To Break Free)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от Bistra »

Като я чета тази тема си спомням, че като пристигнахме си търсехме също кола. Та първата кола, която съпругът ми гледа (това беше преди 10 години), не помня какъв точно модел беше, но нямаше серво. Продавачът беше местен, но при него ни заведе, забележете, българин...Уж, старо куче. :x
Моят мъж беше много бързо отказан от мен с думите: "Да бяхме си взели по-добре старият москвич-танк на дядо като толкова държиш да караш антика!"
При тези цени на ремонтите, ниски температури и ако не разбираш нищо от коли да се нахакаш новопристигнал на бричка, не знам. Май е по-добре да си ползваш градския транспорт. Той със сигурност няма да те остави насред път. Cтарата кола като я скрапирахме, не само че не ни платиха нищо, ами си платихме за да я разкарат от очите ни. Как съм я ритала, ако знаете, а тя беше няколко класи над това, което ни предлагаше българската взаимопомощ,...пак купена от местен, който си намерихме сами. :D
Това е нормално мнение на човек незамесен по никакъв начин в пица - бизнесa. Колата трябва да е сигурна, особено когато служи на семейството ти. Никога не бих рискувала живота на децата си, на никаква цена.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ivalin »

Bistra написа:Като я чета тази тема си спомням, че като пристигнахме си търсехме също кола. Та първата кола, която съпругът ми гледа (това беше преди 10 години), не помня какъв точно модел беше, но нямаше серво. Продавачът беше местен, но при него ни заведе, забележете, българин...Уж, старо куче. :x
Моят мъж беше много бързо отказан от мен с думите: "Да бяхме си взели по-добре старият москвич-танк на дядо като толкова държиш да караш антика!"
При тези цени на ремонтите, ниски температури и ако не разбираш нищо от коли да се нахакаш новопристигнал на бричка, не знам. Май е по-добре да си ползваш градския транспорт. Той със сигурност няма да те остави насред път. Cтарата кола като я скрапирахме, не само че не ни платиха нищо, ами си платихме за да я разкарат от очите ни. Как съм я ритала, ако знаете, а тя беше няколко класи над това, което ни предлагаше българската взаимопомощ,...пак купена от местен, който си намерихме сами. :D
Това е нормално мнение на човек незамесен по никакъв начин в пица - бизнесa. Колата трябва да е сигурна, особено когато служи на семейството ти. Никога не бих рискувала живота на децата си, на никаква цена.
Браво Бистре, много ми хареса това ти мнение! Съвсем точно и изчерпателно. Като те чета се сещам и виждам себе си и стигам единствено и само до един извод, че всики минваме по един и същи път кой повече, кой по-малко само дето някои се правят на по=големи тарикати от колкото са и не си признават, че също са били съпунисани...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от scoubidou »

Моята королка, за 3 години и смених аспуха($100) още като я купих и един лагер($90). И я карах и на пицата.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от arci »

В спора се ражда истината,стига всички страни да искат това. :) Несъмнено,всички които сме купували и продавали коли сме "сапунисвани" или поне всички,преди няколко години купих една Тойота и след няколко дни като я вкарах в гараж за смяна на масло се оказа,че е с декоративни прагове :D и изгнил преден мост,буквално кола за скрап,но очи гледали,очи плакали,купих я от кебекар.Да причисляваме всички българи или търговци които продават кола под 1000$ е най малкото несериозно,има хора които са се позамогнали купили нова кола и продават старата ,просто защото не им е нужна,естесвено навярно има и другата категория ,които гледат да прецакат,но..хора всякакви.
Абсолютно съм съгласен,че една кола трябва да е сигурна,ако един автомобил е с изправни спирачки не целия на дупки от ръжда ,какво му е?Е може да няма еърбези,но да не дава Господ да става нещо,тогава и еърбези не помагат.
Пожелавам на хората пуснали обявата ,да си продадат колата и няколко снимки биха били добре за евентуална търговия. :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от scoubidou »

arci написа:В спора се ражда истината,стига всички страни да искат това. :) Несъмнено,всички които сме купували и продавали коли сме "сапунисвани" или поне всички,преди няколко години купих една Тойота и след няколко дни като я вкарах в гараж за смяна на масло се оказа,че е с декоративни прагове :D и изгнил преден мост,буквално кола за скрап,но очи гледали,очи плакали,купих я от кебекар.Да причисляваме всички българи или търговци които продават кола под 1000$ е най малкото несериозно,има хора които са се позамогнали купили нова кола и продават старата ,просто защото не им е нужна,естесвено навярно има и другата категория ,които гледат да прецакат,но..хора всякакви.
Абсолютно съм съгласен,че една кола трябва да е сигурна,ако един автомобил е с изправни спирачки не целия на дупки от ръжда ,какво му е?Е може да няма еърбези,но да не дава Господ да става нещо,тогава и еърбези не помагат.
Пожелавам на хората пуснали обявата ,да си продадат колата и няколко снимки биха били добре за евентуална търговия. :)
Всеки хванал по един крак на слона и вика в екстаз: Това е електрически стълб! :rofl:
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от ivalin »

scoubidou написа: Всеки хванал по един крак на слона и вика в екстаз: Това е електрически стълб! :rofl:
Ти гледай да не си хванал петия и да тресе яко тока :rofl:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от myhata II »

Простотии, тръгнали да ни занимават кой с какъв рейс е пътувал в Монреал като нов имигрант
Ми кой да ви повярва че при положение най близкия мол в повечето случай се намира на 5 км разстояние, та ако човек иска да иде да си купи един ляб ще стане на висулка в тея минусови температури, а да не говорим че трябва и да се ходи и на работа а едно пазаруване с рейс отнема часове
Абе пълни глупости
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от scoubidou »

ivalin написа:
scoubidou написа: Всеки хванал по един крак на слона и вика в екстаз: Това е електрически стълб! :rofl:
Ти гледай да не си хванал петия и да тресе яко тока :rofl:
:n:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кола за новопристигнали в Монтреал

Мнение от Bistra »

Аз съм ходила на пазар в началото с автобус или метро, както и до детската градина на детето (беше на няколко спирки от квартирата).
После ходих половин година (това беше през зимата) на работа на острова и още половин (е, тук хванах топлото време :) ), когато се преместихме на южния бряг и аз си смених работата (дотогава работехме със съпруга в една и съща компания). Бричка не съм карала никога. Сентрата, която той караше в началото беше доста запазена, но към края на третата година започна да дава фира и да ни оставя по пътя. За щастие или нещастие той катастрофира и я скрапирахме по бързата процедура, иначе беше като бездънна яма, където парите потъват.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор