RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от AsicsFan »

Накратко: Уволняват канадци, наемат индийци. Макар че като го гледам този на видеото и аз бих взел някой по-млад, обаче не бих си го импортирал.

Както и да е. Народа им се ядоса, ама да видим развитието.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... rkers.html
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от ivandaman »

Total Rezil :n: :n:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от c200 »

Одобрявам
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от optics »

Иван ли одобряваш ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от apple »

Е, нали не бяхте расисти и се радвахте на успехите на индийците в най-тарикатските професионални сфери? То отдавна тук е така явно.... Откакто сме дошли и ползвали банкови консултанти само един беше канадец, всичкото друго индиец... Поне в CIBC е така. Канадеца ги превъзхождаше в пъти като компетентност, обноски и добри оферти. Но явно нещо ги привлича работодателите към индусите... :?:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от MrGeek »

apple написа:Е, нали не бяхте расисти
Ако ти бях учител в даскалото, щях да те накарам за домашно да изпишеш една тетрадка с "Temporary Foreign Worker" и връзката между този термин и расизма. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от ivandaman »

apple написа:Е, нали не бяхте расисти и се радвахте на успехите на индийците в най-тарикатските професионални сфери? То отдавна тук е така явно.... Откакто сме дошли и ползвали банкови консултанти само един беше канадец, всичкото друго индиец... Поне в CIBC е така. Канадеца ги превъзхождаше в пъти като компетентност, обноски и добри оферти. Но явно нещо ги привлича работодателите към индусите... :?:
Не става въпрос за "расизъм" а за световната корпоративна тенденция "outsourcing" само че тия правят 'insourcing" което би трябвало да е нелегално.

ЕДИТ:

Видях че и сеньор Гийк, ти е "обяснил" липсата на директна връзка между расизма и конкретният случай.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от AsicsFan »

Именно - за нелегалното иде реч. Дреме ми на мене кой откъде е, стига да си върши работата и да говори разбираем английски, че обикновено второто пречи на първото а е масово явление за съжаление.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Не става въпрос за "расизъм" а за световната корпоративна тенденция "outsourcing" само че тия правят 'insourcing" което би трябвало да е нелегално.
Именно, интересно къде трябва да търсим расизма, като в случая (средностатистически) става въпрос за освобождаване на канадци от индийски произход и назначаване на тяхно място на индийци от Индия. Аз бях свидетел на обратния процес - прекратиха договора на една група temporary foreign workers, които на часа си заминаха за Индия, като на тяхно място дойде канадец със същия произход, но все пак канадец. Явно ябълката не може да схване огромната разлика в случая и я подкарва като чукчата-писател (така де, що трябва да се чете, като може направо да се пише). :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от miteto »

c200 написа:Одобрявам
Одобрявам че одобряваш мнението на ivandaman

P.S. Всичките банки го въртят тоя номер, просто досега аутсорсваха по центровете си в Индия, а RBC май са първите, които масово вкарват temp workers в Канада.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от MrGeek »

Пишете гневни писма на вашия MP с искане за взимане на сериозни мерки по този въпрос, например парламентарна комисия за разследване на случаите и изобщо на целия феномен. Твърденията, че законово това не може да се случи издишат сериозно - очевидно има някакви правни врътки, които се използват от корпорациите масово.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от apple »

MrGeek написа:
apple написа:Е, нали не бяхте расисти
Ако ти бях учител в даскалото, щях да те накарам за домашно да изпишеш една тетрадка с "Temporary Foreign Worker" и връзката между този термин и расизма. :D
Аз пък връзката я виждам! Всеки с логиката си... ;) Първо кво значение има, че са темпорари? Нали са отпънали пак сладките офис местенца на канадците? И то изритвайки някои от тях малко преди пенсия... Нали не мислиш, че индусите идват с идеята за временност? Сметката им е да си пуснат корените тук и да гражденясат като всичките си други събратя... Така както и много българи идват по тази програма и си остават ако могат и ако им хареса. Само нашенци дето идват обикновено дипломирани банкери и инженери по програма за набиране на строителни работници ама това е друга тема... Та какво е разликата в отношението ви към заемането на сладки работни местенца от въпросния етнос в двата случая темпорари и пърманент? :?: Те канадците това искаха досега да я има програмата ама да влизат само мераклили за черна, гадна лабота дето местните не я щат иби супер квалифицирани, редки специалисти каквито нямат. Е то не става така, щото не е демократично, дойдат мургавите и немургавите момчета побачкат, побачкат гадното пък им дойде куража да се метнат и те на бял кон и да се размечтаят за мексикански слуги примерно като Пумпалов, че даже и канадски..що пък не? Това вече съм го виждала много е гот, да видиш как се спичат канадци от църничък шеф с кофти нрав пък и жена /индийка беше/ С превити гръбначета тичат на пръсти и говорят тихо и плахо сякаш са имигрантчета на месец сслужба... Казвам ви гот е да го видиш... А иначе връзката е, че така се пораждат расистките взаимоотношения... Като едни отнемат на други част от правата, привилегиите, че дори и насъщния. Омразата се обръща, насочва към произхода на тези, цвета на кожата, миризмата, интелигентността и т.н. То да не би в БГ да мразят циганите масово щото са черни само и миришат лошо от некъпане? Ами не! Става въпрос за позитивната дискриминация, ей затова е всичко! Щото не става така да вземаш от едни да даваш на други даром. Това за нашенската ситуация де... А може и сценарият да е друг в този казус с индусите. Може да се изтеглят част от услугите телефонните примерно направо в Индия за по-евтино... Кол центрове обслужващи оттам и тия да са верно временно тук да ги обучат и после на място да я вършат за ползу Канаду :?: Тук се случва да ни звънят кажи речи по нощите да оферират простотии и аз в началото не зацепвах кви са тия дето бачкат толкова до късно като знам, че местните след 6 заспиват. Па и като чуеш разваления английски... Е та беше ми обяснено от по-компетентни как става врътката... хората се обаждат по друго часово време щото си бачкат от майната му за канадски банки и компании разни най-разнообразни...Но и това е друга тема. Аз продължавам да твърдя, че така се пораждат расистките взаимоотношения. Докато на канадците им слугуваха имигрантите бяха толерантни ама като почнаха масово да окупират сладките местенца и ситуцията взе да се променя... Мое си мнение... В крайна сметка обаче ми хареса този лаф. :lol: "We are like fleas on an elephant.” Канадския слон може да реши да се отръска от паразити когато си иска, но засега понеже е голям и дебелокож ги търпи, ама като станат твърде много бълхите може и да реши да се поизкъпе... Който се е впил по-дълбоко впил се, който не...айде у ряката... ;)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от c200 »

Одобрявам да се изритват свръхзаплатени трудещи се със синдикален манталитет и да се назначават нови дихатели. РБЦ го правят малко като слон в стъкларски магазин, за което ще да заплатят с известен данък обществено мнение (загубени клиенти и т.н.), но това е положението, свиквайте :D
За съжаление няма как да се приложи същото в организации със синдикални структури - пощи, правителство, транспорт и т.н.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Marto »

Заглавието на статията е подвеждащо. Единственото, което прави РБЦ е да сключи договор с друга компания за изпълнението на дейност Х, нещо, което досега е било правено ин-хаус. Нищо нелегално тук, даже напротив от гледната точка на акционерите.

Другата компания е базирана в Индия. Нищо не ги задължава да наемат дори и един работник в Канада, но решават да го направят. Явно не успяват да намерят канадци за тези работни места. Сега, колко са търсили е отделен въпрос.

Присъединявам се към с200, и много ще се зарадвам, ако някой ден им ***** ******та на профсъюзите във всички сфери на икономиката.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от apple »

Marto написа:Заглавието на статията е подвеждащо. Единственото, което прави РБЦ е да сключи договор с друга компания за изпълнението на дейност Х, нещо, което досега е било правено ин-хаус. Нищо нелегално тук, даже напротив от гледната точка на акционерите.

Другата компания е базирана в Индия. Нищо не ги задължава да наемат дори и един работник в Канада, но решават да го направят. Явно не успяват да намерят канадци за тези работни места. Сега, колко са търсили е отделен въпрос.

Присъединявам се към с200, и много ще се зарадвам, ако някой ден им ***** ******та на профсъюзите във всички сфери на икономиката.
Ти добре ли си бе? :fubar: Ще ти се г-н Адвокатино да се разкарат профсъюзите, че да има повече кинти за такива като тебе... Платените защитници, съдирачи на кожи от закъсали хорица... Трудовото право да живей, живей, нали? Без синдикати и профсъюзи за каква демокрация говорим? :fubar:
Публикувай отговор