(Торонто) Имам ли право да карам кола с БГ книжка след G1?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
newcomer_toronto
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 4:11 pm

(Торонто) Имам ли право да карам кола с БГ книжка след G1?

Мнение от newcomer_toronto »

Здравейте,
интересувам се къде мога да намеря информация дали имам право да използвам българската си шофьорска книжка, когато вече съм започнал процедура за Full G канадска книжка.

Детайли:
1. В Канада съм от 30 дни т.е. Българската ми книжка би трябвало да е валидна още 30 дни
2. Когато си резервирах изпит за full G книжка ми казаха, че трябва да си подсигуря човек, който да кара колата на връщане ако ме скъсат на изпита. Обяснението беше, че след като съм започнал процедура за канадска книжка българската вече не ми важи! Жената по телефона ми звучеше доста некомпетентна и си противоречеше сама на себе си, понеже ако българската ми книжка не е валидна след като съм започнал процедура за канадска, то би трябвало и да не мога да отида с кола до изпита...

Някой дали се е сблъсквал с този проблем и от къде мога да намеря официален документ(закон) от който да разбера какви са ми правата.


Благодаря!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: (Торонто) Имам ли право да карам кола с БГ книжка след G

Мнение от optics »

Сега, ти имаш ли G2 ?
Ако да, не виждам защо да не може да си се върнеш обратно след скъсването за фул Г
Иначе логиката е че човек не може да има две книжки. Мене искаха да ми приберат японската, ама след кратка разправия склониха да си я запазя. С други думи, ако имаш Г2 - караш с нея, а българската я скриваш надълбоко. Ако не дай си боже си с G1 и си мислиш че може да караш сам с българската и те набарат - отвсякъде си в грешка - с Г1 не може да караш сам, а с българската не може да караш защото имаш Г1.

И накрая да поясня за да знаеш - тия означения с ге-тата са само Онтарийски, хората от други провинции може да не те разберат какво говориш.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: (Торонто) Имам ли право да карам кола с БГ книжка след G

Мнение от becks »

newcomer_toronto написа: ....
Отговорът на въпроса ти е в Highway traffic act:
http://www.e-laws.gov.on.ca/html/statut ... e.htm#BK60"
Там едиствено пише, че новите резиденти могат да карат 60 дни след пристигането си. Не пише (или поне аз не виждам), че с придобиването на някакъв клас онтарийска книжка, чуждестранната става невалидна.

Ако те спре полиция, си показваш българската книжка и паспорта с датата на пристигане.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
newcomer_toronto
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 4:11 pm

Re: (Торонто) Имам ли право да карам кола с БГ книжка след G

Мнение от newcomer_toronto »

optics написа:Сега, ти имаш ли G2 ?
Нямам G2. За момента съм взел само листовките, които автоматично ми дават G1, но понеже имам книжка от 10 години в България ми признават 4 години стаж и мога направо да се пробвам за Full G.
becks написа:
newcomer_toronto написа: ....
Отговорът на въпроса ти е в Highway traffic act:
http://www.e-laws.gov.on.ca/html/statut ... e.htm#BK60"
Там едиствено пише, че новите резиденти могат да карат 60 дни след пристигането си. Не пише (или поне аз не виждам), че с придобиването на някакъв клас онтарийска книжка, чуждестранната става невалидна.

Ако те спре полиция, си показваш българската книжка и паспорта с датата на пристигане.
Благодаря, becks!
Публикувай отговор