Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Хич не съм изненадан... напоследък непрекъснато си увеличават сроковете и явно всеки трябва да е готов на някакво непредвидено забавяне.
На мен ако някой ми беше казал, че досието ми няма да бъде отворено близо 8 месеца вече, сигурно щях да го погледна с неразбиране когато подавах докс до Букурещ.
Та всичко свързано с увеличаване на някакви срокове на обработка вече не може да ме изненада.
Все пак може да си се размотават до 4 години, за къде да бързат.
Manchester United Football Club
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

celicata написа:mufc написа:
Ако до 3 седмици след направата на медицински не са поискани допълнителни прегледи, то това значи, че имате ОК... и си чакате поканата за виза.

тук си с грешка, защото ние имахме ОК още август, а миналата седмица ни се обадиха за допълнителни изследвания.
Значи не сте били с ОК щом Ви искат още изследвания-оле зна4и ли това, 4е ще 4акаме безкрайно :sweat:
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от GRus »

И на мен момчето от МОМ ми каза, че в рамките на 6 месеца след направата на мед. изследвания може да поискат допълнителни такива. С други думи, човек не може никакви планове да си прави преди да получи поканата за виза.
If everything seems under control you're just not going fast enough
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

През последните години ми правеше впечатление, че критичният период в, който е ставало ясно дали ще има забавяне доста повече от предвиденото е бил периода в, който се е чакала поканата за виза... на някои кандидати им се е налагало да правят втори медицински след година, защото първите били вече изтекли.
Manchester United Football Club
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

оле, ми то направо супер много ме отчаяхте
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Все пак положителното е, че не могат да се бавят повече от 4години.
Manchester United Football Club
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Защо си създавате излишна паника и се изнервяте. Обадете се в МОМ или в посолството и питайте. Аз направих точно това за да съм спокоен. И от двете места отговорът беше един и същ. Ако има забележки през вторият медицински етап ( а именно Букурещ), тогава от третият последен етап (Лондон) могат да изискат допълнителни изследвания или стари епикризи. Ако през Букурещ всичко е минало ОК,няма повод за притеснение. До сега не се е случвало от Лондон да поискат допълнителни прегледи и т.н. на семейства при които на първите две комисии всичко е било ОК. Ако все пак това се случи, забавянето идва от там, че от Лондон връщат документите в Букурещ, а от Букурещ трябва да изпратят информация до кандидата. Но това пак минава през ръцете на същите офицери (служители), които са разглеждали досието първият път. И тъй, като те са затрупани от работа досието отново може да събира прах. Срокът за покана за виза е 6 месеца от момента в който документите отидат в Лондон, а средният срок е 2 - 3 месеца. Това е по информация от МОМ, от посолството в Букурещ и от трето лице, което няма да назовавам. Тъпото е че имат годишни квоти за издаване на визи и ако започнат да надвишават автоматично прехвърлят кандидати за следващата година. Това е още една причина за забавянето. Именно затова има хора, които чакат медицински, баркодове и т.н.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Аз лично вече много много не вярвам в сроковете, които ми казват, в смисъл като гледам как непрекъснато всичко се променя към по дълги обработки си гледам въпросните 4 години и си викам... това не може да е вечно така... чакане 9месеца за... чакане 6месеца за... чакане...
Така, че всеки срок го приемам като предпоследен вече.
Manchester United Football Club
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от nedelcheva_n »

е тя годината скоро ще свърши така 4е дай Боже нещата да се наредят!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

на warthog са му казали от МОМ в края на Септември това:
(негов цитат)
И ние направихме своите мед. изследвания. Започва поредното чакане. Вчера в МОМ казаха, че срокът е 3 седмици. Ако в този период не се обадят значи всичко е ОК и да се чака покана за виза. Има ли нещо нередно в медицинските обаждане от тях ще има през третата седмица.
Успех на всички
на GRus са казали това
GRus написа:И на мен момчето от МОМ ми каза, че в рамките на 6 месеца след направата на мед. изследвания може да поискат допълнителни такива. С други думи, човек не може никакви планове да си прави преди да получи поканата за виза.
Както се вика "Намерете 7-те разлики".
И това си е инфо от все офиц. източници... всеки път различна информация.

Та това ми е идеята... виждате ли как нещата се променят към все повече чакане и неизвестност.
За това казвам, че вече не вярвам на срокове, като прибавя и това, че миналия месец ми викат в Букурещ "Срока до получаване на виза е вече 12месеца" а миналата седмица пак като ходих ми казват "Срока за получаване на виза е вече до 15месеца от подаване на докс до Букурещ"
Ако отида пак след нова година сигурно ще ми кажат, че срока е станал междувременно до 18месеца.
Manchester United Football Club
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

Споко, mufc, скоро и на нашата улица ще изгрее слънце! ;) Дишай дълбоко и не се ядосвай толкова! :y::D
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

warthog написа:Защо си създавате излишна паника и се изнервяте. Обадете се в МОМ или в посолството и питайте. Аз направих точно това за да съм спокоен. И от двете места отговорът беше един и същ. Ако има забележки през вторият медицински етап ( а именно Букурещ), тогава от третият последен етап (Лондон) могат да изискат допълнителни изследвания или стари епикризи. Ако през Букурещ всичко е минало ОК,няма повод за притеснение. До сега не се е случвало от Лондон да поискат допълнителни прегледи и т.н. на семейства при които на първите две комисии всичко е било ОК. Ако все пак това се случи, забавянето идва от там, че от Лондон връщат документите в Букурещ, а от Букурещ трябва да изпратят информация до кандидата. Но това пак минава през ръцете на същите офицери (служители), които са разглеждали досието първият път. И тъй, като те са затрупани от работа досието отново може да събира прах. Срокът за покана за виза е 6 месеца от момента в който документите отидат в Лондон, а средният срок е 2 - 3 месеца. Това е по информация от МОМ, от посолството в Букурещ и от трето лице, което няма да назовавам. Тъпото е че имат годишни квоти за издаване на визи и ако започнат да надвишават автоматично прехвърлят кандидати за следващата година. Това е още една причина за забавянето. Именно затова има хора, които чакат медицински, баркодове и т.н.
На 10.11. звънях в МОМ и една девойка ми каза, че документите ни са изпратени от Виена в Лондон на 8.11. И че от Виена дават статус М1 (годен) на жена ми и децата. А за моя милост са написали препоръка към комисията в Лондон за съвет със специалист някакъв, защото на рентгена се виждало някакво петънце на белия дроб някъде си. Също каза момичето, че до седмица - десет дни ако не се обадят от Лондон, да смятаме, че всичко е наред. И ако при тях постъпи искане за доп. преглед, те още същия ден се свързват с кандидата.
Стана ми много криво първо защото на прегледа в Грийнберг д-р Пандиева каза, че снимките ни са много хубави, и второ, защото аз никога не съм боледувал от пневмонии и никога не съм имал проблеми с белите дробове. Ей сега да ми кажат, ще им пробягам 10 км и не ми е проблем да проплувам басейна под вода напреки :devil:
Вчера се обаждах контролно в МОМ, този път беше младежа, но нямаше нищо ново - няма искане за доп. преглед.
А вярно ли е, че МОМ имат инфо само до изпращането на медицинските от Виена за Лондон, и оттам нататък нямат информация ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

Добрите новини продължават!!! Днес дойде и нашата покана за визи!!! успех на всички чакащи. Поканата дойде по майл.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Ninushevi »

vdddd написа:Добрите новини продължават!!! Днес дойде и нашата покана за визи!!! успех на всички чакащи. Поканата дойде по майл.
Честитоооо! Днес явно много покани са пристигнали :party: :party: :party: :party: Успех на всички !
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
yorik
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 6:50 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от yorik »

да, днес определено има покани, и аз получих...само търпение... ;)
Публикувай отговор