Зимна сесия 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Отново старата, наболяла тема за много от нас - "Кога ще е бъдат насрочени датите за следващите интервюта"? Може би не е право от моя страна да отварям, аз тази тема - отново, понеже съм нов и вече е коментирана, но ще я постна с надеждата, че някой има някакав отговор или идея какво точно се случва в настоящия момент.

Поздрави на всички, който очакават някакво развитие по този въпрос
Индивидуализма винаги излиза скъпо
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от desitta7 »

аз лично запитах във ВИЕНА и от там ми отговориха, че няма да има сесия през зимата на 2010, ако някой знае нещо повече моля да пише
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pavelyankov »

Да приемем, че от Виена ни дават бонус няколко допълнителни месеца за подготовка :D. Ще взема да запиша следващото ниво на френски :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Karadjova »

Бих искала да Ви кажа, че вече по тази тема се написа достатъчно за сега.За сега-поне до декември.На Втора страница от форума има тема"Въпрос за зимна сесия".Не ми се иска да копирам какво е писано, и все пак:Стана ясно, че" зимна сесия в Бг няма да има".
Търпение ;)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:16 pm, променено общо 1 път.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от emili_vn »

Аз мисля, че всяко зло - за добро...ще имаме повече време за подготовка, както казва blaster. А ти, blaster, кое ниво ще записваш - нали прескочи вече две? :)
Иначе излезе програмата за 2011 - квотата уж се увеличава - с малко, но е нагоре. Явно, че не сме се събрали достатъчно хора, преминали прага, за да организират зимна сесия в БГ. И поради тази причина сесията ще бъде през първото тримесечие на 2011. Нова година - нов късмет. Да си пожелаем успех! :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от Joya »

съгласна съм, всяко зло за добро.
Бяхме на информационна сесия за Федералната част миналата седмица, и попитахме, защо няма да има сесия, те казаха че не са много добре запознати, но най вероятно заради липсата на достатъчно кандидати.
От тук на мен ми изниква един въпрос, ами айде като нямате кандидати вземете ни пуснете всичките без интервю :devil:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
RORO_74
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 9:05 am
Местоположение: Varna

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от RORO_74 »

:rofl: Точно така ко ни мъчат
21.05.2010 - Изпратени документи Виена
23.11.2011 - Получени покани за визи
13.01.2012- Montreal
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

Joya написа:съгласна съм, всяко зло за добро.
Бяхме на информационна сесия за Федералната част миналата седмица, и попитахме, защо няма да има сесия, те казаха че не са много добре запознати, но най вероятно заради липсата на достатъчно кандидати.
От тук на мен ми изниква един въпрос, ами айде като нямате кандидати вземете ни пуснете всичките без интервю :devil:
Joya това много ми хареса "като нямате кандидати вземете ни пуснете всичките без интервю", трябва да гласуваме и да им изпратим изхода от нашия референдум ;) . Обаче не мисля, че от българска страна има малко кандидати, аз имам поне 10-ина познати, който са подали документи и чакат. А колко има, който не познавам.......
Някой има ли идея, колко "кандидати" трябва да са като бройка за да има интервю?
Индивидуализма винаги излиза скъпо
mag_66
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 9:33 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mag_66 »

Искам да попитам Емили това че сесията ще бъде първото тримесечие на 2011 прочетено ли е някъде или просто на на нея така й се иска, защото отговора на канадците е първия семестър на 2011 г., който не се знае дали ще е първото тримесечие или първото шестмесечие
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от emili_vn »

Това бяха отговорили на някой, който беше пуснал запитване. Ама може и аз да съм се объркала. Ако е семестър - значи шестмесечие. Така или иначе - ще чакаме и ще видим.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от emili_vn »

Joya написа: ами айде като нямате кандидати вземете ни пуснете всичките без интервю :devil:
Проблемът е, че ако няма достатъчно кандидати от БГ, има - от други държави, където са си организирали повече сесийки. Така или иначе квотата е по континенти, а не - по държави, така че това няма как да се случи. Аз като гледам докъде са стигнали с обработката на документите по държави, установявам, че има държави, където чакат по 2-3 години до интервюто, така че не сме чак толкова зле.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от loginn »

emili_vn написа:Аз като гледам докъде са стигнали с обработката на документите по държави, установявам, че има държави, където чакат по 2-3 години до интервюто
Явно в тия държави живеят доста по-дълго от тук. ;)
Ние сме пуснали от февруари тази година и се очертава да чакаме повече от година за интервю, но разбрах че има и по-тежки случаи. Кураж колеги!!!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:17 pm, променено общо 1 път.
Аватар
pgambit
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 6:53 am

Re: Зимна сесия 2010

Мнение от pgambit »

mufc, разликата между имигрант и гурбетчия няма да я коментирам. Всички сме запознати със социално-икономическата политика на Canada и сме избрали трудния път към по добър живот а не някакво временно решение свързано с оставане доживотно в концалгера България (извинявам се за този израз на хората. който биха се засегнали от острия ми език)
Индивидуализма винаги излиза скъпо
Публикувай отговор