Едно мнение за скъсаните

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от kill_u »

YOUPPI, ме е изпреварил. Щях да напиша нещо подобно. Общо взето ако сравнявам живота си с БГ, то излиза че за 7 месеца тук в КА съм направил доста. В крайна сметка там работех като инженер, тук като чистач. Там взимах заплата колкото чистач тук. Там карах 15 годишно пежо 205, тук карам 12 годишно субару оутбак. Еми....

И не мога да разбера къде ги намирате тия квартали..? Аз оставам с впечатлението, че трябва с години човек да живее на социал за да стигне да живее в лош квартал. Тук в Халифакс живея в Clayton Park, където живеят и хора на социал но се счита за доста добър квартал. Всичко си му е нормално можете да го видите на гугъла, и зелените окосени площи са тук и чистите улички.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

poumpy написа:Когато карам по улиците, често ставам свидетел на ДВЕ неша, които всеки път ми напомнят защ съм тук. Ще ги споделя пак с вас, пък всеки сам да си преценява, кое и как си струва.
1. Караш си и чуваш сирена на линейка/пожарна/полиция и ЧУДО, всички отбиват и спират за да направят път. хората ЦЕНЯТ човешкия живот и то на другия, освен и своя личен.
2. Караш и виждаш един жълт автобус. На него едни мигащи червени и жълти светлини. И всички коли спряли почтително на метри от него докато едни малки човечета тичат около него - хората ЦЕНЯТ човешкия живот на тези малки и беззащитни човечета.
И аз се сещам за солените глоби ако не отстъпиш на линейка/пожарна/полиция или не спреш на стопа на училищен автобус. Също си мисля, че ако има такива солени и неизбежни глоби и в България, пък и навсякъде по света човешкия живот ще се цени много повече :king:

За протокола: бил съм свидетел на не един или два случая, когато коли не са спирали на стопа на училищен автобус, просто защото ... нямаше кой да ги санкционира. След като сложиха полицай да наблюдава мястото, изведнъж като по ЧУДО всички спираха .
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от filipne »

kill_u написа:Общо взето ако сравнявам живота си с БГ, то излиза че за 7 месеца тук в КА съм направил доста. В крайна сметка там работех като инженер, тук като чистач. Там взимах заплата колкото чистач тук. Там карах 15 годишно пежо 205, тук карам 12 годишно субару оутбак. Еми....
Това като напредък ли го отчиташ или не съм разбрал правилно ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от pumpy »

filipne написа: За протокола: бил съм свидетел на не един или два случая, когато коли не са спирали на стопа на училищен автобус, просто защото ... нямаше кой да ги санкционира. След като сложиха полицай да наблюдава мястото, изведнъж като по ЧУДО всички спираха .
А аз НЕ СЪМ бил свидетел на нито един случай, независимо от постановката и глобата, някой да спре в БГ или да направи път. Няма да коментирам за убитите и смазаните на, представи си, ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА.

Знаеш ли, не ме интересува причината, поради която хората отбиват на аварийна кола или спират зад и пред ученически автобус. Важното, е че масово го правят. Факт, е че Кебек, провинция близка по население до БГ, има по-малко жертви на пътя годишно от минала ни родина( през 2006 в цяла Канада са били 3097 души). Това всъщност са десетки човешки живота, които продължават по една или друга причина и ако това е моя живот, то това е 100% печалба ;)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от kill_u »

filipne написа:
kill_u написа:Общо взето ако сравнявам живота си с БГ, то излиза че за 7 месеца тук в КА съм направил доста. В крайна сметка там работех като инженер, тук като чистач. Там взимах заплата колкото чистач тук. Там карах 15 годишно пежо 205, тук карам 12 годишно субару оутбак. Еми....
Това като напредък ли го отчиташ или не съм разбрал правилно ?
Не си разбрал правилно...
Имам предвид, че не живея в мизерия както се опитва да ни убеди създателя на темата. За това съм посочил първите 7 месеца какво съм постигнал, а пишещия беше изразил мнението, че:
attilla написа:..., трябва да си готов поне 2 години да живееш в мизерия - не просто да ти е трудно, а едвам да свързваш двата края - това,
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от newwave »

Може би авторът на темата е много отчаян... може би живее в такъв квартал, защото няма работа...
Но вие кажете, наистина ли има квартали, в Монреал например, които да са толкова зле, че да приличат на циганските катуни тук, в България ... защото аз си ги представям тези места като места без ток, вода, училища, градини и стари полусрутени сгради или саморъчно направени подслони...

Трол, ти винаги ме веселиш, но се оказа и поет, когато бях дете много много обичах приказките на Ръдиърд Киплинг, особено за мързеливата камила :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Linko »

Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от bttm »

02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от bttm »

Кой е градът на снимките и в кой квартал?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от calculator »

Бравос на килката.
Знаех си аз, че е голяма работа.
"Постигна" стара кола,
работа като чистач и
криви сметки в Superstore.
Даже "постигна" през кое летище
да се върне в Канада.
Само това с обществените площи
как го "постигна" не разбрах.
Защото аз засега съм "постигнал"
само един парк , ама искам да
"постигна" и магистралата отсреща.

Иначе по темата за скъсаните.
Всичко хубаво, което се пише
за Канада, е вярно.
Всичко лошо - също.
Елате и вижте сами.
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Linko »

bttm написа:Кой е градът на снимките и в кой квартал?
Снимките са от Хамилтън (Hamilton), Онтарио, а улицата е Mary Street, около пресечката с King Street East.
Но jovani има претенции, че такива картинки може да се видят във всеки един средноголям град в Канада.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от IFF »

newwave написа:Може би авторът на темата е много отчаян... може би живее в такъв квартал, защото няма работа...
Но вие кажете, наистина ли има квартали, в Монреал например, които да са толкова зле, че да приличат на циганските катуни тук, в България ... защото аз си ги представям тези места като места без ток, вода, училища, градини и стари полусрутени сгради или саморъчно направени подслони...

Трол, ти винаги ме веселиш, но се оказа и поет, когато бях дете много много обичах приказките на Ръдиърд Киплинг, особено за мързеливата камила :)
Малко е странно,но тука кофти кварталите изглеждат прилично,даже ако не знаеш няма и да разбереш понякога че минаваш през тях.Само те побиват тръпки,когато черните те следят с поглед.
Аватар
newwave
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 11:43 am

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от newwave »

Ужасно изглеждат тези места, които са снимани...
Ами ... да ви кажа и тук в България нещата стоят така, има си части на София, които не са за ходене, има и такива, които са добри квартали, в които има добри училища, до колкото е възможно в днешно време, зеленина, не много големи и относително нови или по-стари, но запазени сгради. Просто един град, но съвсем различни територии.
Едно познато семейство живееха в Зона Б нещо, май 5 се води, близо до един Мол, на бул. Стамболийски. Това се води относително прилично място за живеене. Те плащаха наем за едно жилище, който въобще не беше малък, но за сметка на това самият блок беше огромен, стар, мръсен и много занемарен, както и самото жилище, а пък съвсем близо до тях имаше и един съвсем истински цигански катун, сериозно.
Но като изключим това малко странно място, горе-долу се знае кои квартали са относително добри и кои не. Мислех, че в Монреал нещата са по ясни - този квартал е ок, поради еди какви си причини, а друг не... А от поста на автора на темата излиза, че едва ли не цялият Квебек е кофти място за живеене.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от kill_u »

calculator написа:Бравос на килката.
Знаех си аз, че е голяма работа.
"Постигна" стара кола,
работа като чистач и
криви сметки в Superstore.
Даже "постигна" през кое летище
да се върне в Канада.
Само това с обществените площи
как го "постигна" не разбрах.
Защото аз засега съм "постигнал"
само един парк , ама искам да
"постигна" и магистралата отсреща.

Иначе по темата за скъсаните.
Всичко хубаво, което се пише
за Канада, е вярно.
Всичко лошо - също.
Елате и вижте сами.
Това с обществените площи не го разбрах.
А иронията ти е не уместна определено....
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Едно мнение за скъсаните

Мнение от Linko »

newwave написа:Мислех, че в Монреал нещата са по ясни - този квартал е ок, поради еди какви си причини, а друг не...
Много правилно мислиш, така е. И не само за Монреал, а и за всеки един друг град по света.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено