молим за съвет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

молим за съвет

Мнение от makica »

Бяхме с едно приятелско семейство на интервю-чак сега и те получиха отговор-които поне за нас е шокиращ!
Верно е дали са им 4т за френски,но тя е завършила химия и биология с магистратура паразитология-дали са и 10 т.
И 0т за търсена професия-
Тя е работила и работи в лаборатория 7 години-писали са и 4 т за стаж
Какво да правят-има ли смисъл от обжалване???
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: молим за съвет

Мнение от loginn »

Ако имат 2 деца родени в рамките на последните 5-6 години това обяснява нещата.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: молим за съвет

Мнение от Linko »

Децата и да ги има и да ги няма, не играят никаква роля в случая. Просто интервюиращият е преценил, че жената не отговаря на условията за да й се признае професията за търсена. Защото явно се е оказало, че това нейното "химия и биология" не е нито Chimie (BACC. - 3 ans), нито пък Biochimie (BACC, - 3 ans) с по около 90 кредита учебно време по всяка една от двете програми. Не един и два пъти сме говорили, че макар и да се оценяват български дипломи, то учебната програма се съотнася с някоя подобна от Квебек и ако има поне 80 % и отгоре припокриване на програмите, то има надежда да се признае специалността за търсена. Та ако жената има всичко на всичко около 2300-2400 уч.ч. химия, примерно, и останалото е било биология е ясно къде е проблема. Може да погледне подобни програми в тукашен университете и да си прецени сама. Ето например какво учат в UQAM - Baccalauréat en biochimie (7008), Baccalauréat en chimie (7626)

A при магистратура се дават 12 т. само ако тя е изкарана след бакалавърска степен и то в същата или идентична област. Така се получават 6-7 г. учене, каквото е и тукашното изискване за магистърската степен. Това също го повтарям отдавна, но винаги ще има хора на които не им се иска да го приемат.
Та явно интервюиращият е счел, че паразитологията и химията не са сродни области.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: молим за съвет

Мнение от loginn »

Linko написа:Децата и да ги има и да ги няма, не играят никаква роля в случая.
Моят коментар беше относно това:
makica написа:Тя е работила и работи в лаборатория 7 години-писали са и 4 т за стаж
Останах с впечатление че смята че са ощетени в точките за стаж
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: молим за съвет

Мнение от Linko »

Да, по отношение на трудовият стаж майчинството може да е изиграло роля за намалените точки. Или пък ако повечето време от тези 7 г. са извън 5-годишният период преди подаването на молбата за селекция.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: молим за съвет

Мнение от MermaidBG »

Ами то май трябва да си публикуваме цялата документация, както сме я изпратили до Виена, че да можем да гадаем по документи :lol:
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: молим за съвет

Мнение от Rhea »

Линко, увяжавам познанията ти по процедурата и факта, че винаги откликваш на молбите за помощ в подфорум - Имиграция. За пръв път, не че оспорвам твоето обяснение, защото процедурата съм я минала преди 18 години, когато се плащаха само визите :) и нямам претенции да познавам днешните правила, но аз бих обжалвала в този конкретен случай. Съгласна съм, че изпитващия може да прецени адаптивността на кандидатите и нивата им на френски и куп други субективни неща, неотразени в документите изпратени до Виена, но тук става въпрос за факти, като дипломи и години стаж. Ти самия беше казал, че когато става въпрос за съмнения в разбирането на нашите документи и закони, може да се защитят фактите с малко повече обяснения. Въпросния господин не е от Министерството на образованието, че да приравнява дипломите ни по часове и съдържание.
Аз бих обжалвала по конкретните точки просто наблягайки на дипломата и стажа, междувременно, докато си чакам резултата бих си подобрила нивото на езика и бих пратила признат тест за ниво. Мисля, че това ще доведе и до няколко точки за мотивация...
Пак повтарям, това бих направила аз, особено с познанията на тукашния манталитет. Мисля, че ако човек има какво да каже (факти), тук имат навика да слушат.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: молим за съвет

Мнение от loginn »

Другата вероятност е интервюиращия да е установил че от последните 5 години повече от 4 са "изядени" от майчинство, т.е. няма 1 година (от последните 5) реален стаж по специалността. При това положение не се признава търсена професия. Явно има нещо такова щото е дал само 4 точки за стаж. Но дали наистина е така си знаят самите кандидати на които не са признати точки.
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: молим за съвет

Мнение от makica »

хора-има 1дете на 5 или 6 години.5 години ,че и до днес работи в лаборатория-завършила е пловдивския университет.
на др хора от този университет са им признали ТАЗИ ДИПЛОМА
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: молим за съвет

Мнение от makica »

даже ако желаете може да ви публикуваме отговора и всички документи по кандидатстването-но истината е че френския им е бил зле-начално ниво-но според точковата система-те взимат необходимите им точки дори и с 1 точка на езиците-да ама.....
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: молим за съвет

Мнение от loginn »

makica написа:хора-има 1дете на 5 или 6 години.5 години ,че и до днес работи в лаборатория-завършила е пловдивския университет.
на др хора от този университет са им признали ТАЗИ ДИПЛОМА
Тогава не знам по каква логика са и дали само 4 точки за стаж. Пуснете фиша да видим какво е това чудо.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: молим за съвет

Мнение от MermaidBG »

И аз ви съветвам да пуснете линк с всички документи да умуваме. Другото , което ми идва на акъла.....не може ли чрез кореспонденция да се уточни, защо са дали толкова точки за стажа и как са го определили. Да не бъде точно , като обжалване, ами просто като разяснение.
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: молим за съвет

Мнение от Linko »

На този етап всеки си прави предположенията на базата на дадената оскъдна информация и собственият си опит. За съвети е още много рано да се дават, тъй като нито разполагаме с данните от FEVAL-а, нито с доказателствата за образование и трудов стаж за да знаем кое и как е било.

Аз, лично, нямам никакви претенции за точност и обективност на направените от мен предположения. И не мисля с никого да влизам в спор за каквото и да било. Пак казвам, информацията е неясна и оскъдна и поради същата тази причина, смятам че е несериозно да се говори за "обжалване" (такова чудо няма), за грешки и вина на интервюиращият и т.н.
Естествено хората може и да не пожелаят да споделят цялата нужна ни информация и да не се нуждаят изобщо от нашите мнение и съвети. Всеки носи глава на раменете си и решава сам какво да прави. Ние тук само си приказваме.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: молим за съвет

Мнение от makica »

здравейте-бихте ли ми казали как да кача пдф документ в тази тема???
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: молим за съвет

Мнение от hadministratora »

makica написа:здравейте-бихте ли ми казали как да кача пдф документ в тази тема???
Няма как да го качиш в темата. Можеш да го качиш някъде в Интернет (например http://www.dox.bg) и да сложиш тук връзка към него.
Публикувай отговор