Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от kikolilokiko »

calculator написа:kikolilokiko:
"съжЕлявам авторката..."

А тя вероятно съжалява теб...
Замисли се...
замислил съм се :)

п.с. намери ми още една правописна грешка ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Uspial »

Ми много истина има в статията даже са пропуснали някои истини та сега се налага да ги добавя.

Егати и провинцията Квенк дето най известения представител на провинцията е собственик на цирк.
Демек циркаджииска провинция. :D
Най известния продукт който се изнася от Квебек и от него се взимат най много пари е електоренергията. За тая цел акъл не се изисква единствено трябва повече вода течаща из реките и по голяма територия. Вода има в изоблилие, територяита и тя не е малка а реки дал господ за това истинските квебекари се замнимават с циркаджииство след като мамбото е осигурено от износа на електроенергия или в най лошия случай от социала .
Осигурена храна да не се бърка с качествен живот щото путина ( за незнаещите това квебекарска гозба състояща се от зле опържени и не добре обелени картофики с лошо квебекарско сирене заляти с грейви) не е мерило за качествен живот

Егати и провинцията дето на баш празника на Канада на 1 Юли в Квебек не се празнува а най важното нещо което се случва на този ден е че тогава изтичат или тогава започват 90 % от договорите за наем за една година и тогава настава голямото местене точно на празника на Канада. За да си вземеш миниван или камион под наем с който да се преместиш на този ден трябва да си го резервирал преди месец.

Представете си каква е провинцията след като има доставчици на стоки които не са съгласни да доставят стока на кредит, ( плащане след месец примерно ) в тази провинция щото закона е такъв че може и да не си видят парите за стоката.
Най добрите доставчици в моя бизнес не доставят в Квебек.
Навсякъде другаде в Северна Америка но единствено без Квебек.

Егати и провинцията дето за да станеш примерно прост бояджия ти трябва лиценз, разрешително, трябва да си член на синдикат, да плащаш членски внос а тия от синдиката не ти дават да работиш когато и за колкото на теб ти е кеф. Има задължителни 2-ве седмици в Квебек през които не дават от синдиката да се работи ей така да тормозят хората на които им се е случило авария през това време но тогава не може да получат строителна услуга и трябва да чакат. Такива дивотии в Онтарио няма. Строителен майстор може да викаш по всяко време.

Същите услуги които може да получиш в Онтарио на далеч по ниска цена в Квебек ти излизат през носа щото не се допуска конкуренция от друга провинция. Понеже имота ми е на границата между Онтарио и Квебек ( заради гледката към Парламент Хил ) намерих 10 фирми в Онтарио които могат да ми свършат услугата на далеч по ниска цена но нямат право да работят в Квебек.

Обратно Онтарио не ограничава от къде идва майстора. Ако ще да идва от Нунавуд пазарите се с майстора за цената, разбирате се и той почва да работи.
Това създава конкуренция между майсторите , повече избор за клиента а от там и по ниска цена на услугата което е добре за потребителя.

Мога още доста да пиша ама това за сега стига за новите имигранти.
Така че мислете 2-ва пъти ако ви се празнува на нациналния празник на страната, яде ви се барбекю, гледа ви се заря както правят нормалните хора навсякъде по света :party:
а не да се занимавате с хазаи, хамали и камиони под наем.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

Успял Хъл, винаги си ръсил интересни бисери, ама този път успя да подредиш огромен пост без нищичко вярно в него.

Особено се уплаших от изказването ти, че всяка година работя по време на construction holidays без да имам право на това. Значи на косъм съм се разминал с наказание, или затвор. :worried: Това лято прибирам инструментите, наливам си ябълков сидър и почивам. 8)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от MrGeek »

Uspial написа:Егати и провинцията
Ти да не би да си се преместил в Нунавут? Щото доколкото си спомням май беше резидент точно на тази провинция. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Uspial »

Кое не е вярно Аблод?
Кажи ясно да разберат новите имигранти.
И защо трябва да има избщо такава задължителна ваканция Construction holidays за всички майстори в цял Квебек точно по едно и също време за 2 седмици в средата на лятото когато е топло и може да се работи навън? Какво пречи всеки майстор да си взима вакнацията когато иска през лятото от Май до Септември като я съобрази със семейстовото както е при повечето други професи?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

Нищо от написаното не е вярно!
И ваканцията е традиционна, но вникакъв случай задължителна. Немалко контрактори продължават работа. Включително аз.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Uspial »

Аблод всяка година на нашата сграда и правят по нещо.
Една година боядисват, друга година подменят тухли, на третата нещо друго.
Като дойде ваканцията всички строители изчезват яко дим и зарязват работата до където са стигнали.
Ти звънял ли си някога да търсиш строителна услуга през тези 2 -ве седмици? На която и по голяма фирма да звънеш ти казват: Ама сега е вакнция. Звънете след еди коя си дата.

Не говоря за дребни индивидуални играчи като теб дето не е сигурно дали фактура издават и имат бизнес банкова сметка в която да депозираш чек ако изобщо ти плащат клиентите с такъв.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от calculator »

ablood:
"Нищо от написаното не е вярно!"

Е, драги, истината боли,
но това не я прави по-малко стойностна.

И изобщо, страстта, с която живеещите в Кебек
възхваляват провинцията - чудо,
заслужава просто любезна снизходителна усмивка.
Като не могат да убедят света,
опитват се да убедят себе си.
Разбираемо е.
Нека не им пречим.
Да не мислите, че им е лесно...
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Linko »

Uspial написа:Егати и провинцията Квенк дето най известения представител на провинцията е собственик на цирк.
Демек циркаджииска провинция.
Mале каква люта завист го гризе нашият "успял" чейнчаджия.
Може да е циркаджия Ги, ама е милиардер. :) :) :)

Между другото от 4000 служители във фирмата му, само малко над 1000 са артисти. Служителите са му от над 40 националности и във фирмата се говори на над 25 езика.
Абе за завист си е. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

calculator написа:Е, драги, истината боли,
но това не я прави по-малко стойностна.
:puke:
Не виждам някой да се е юрнал да хвали Квебек, още по-малко аз.
Но когато разни душици започнат да изливат злобни лъжи е наистина тъпо.
Преживейте проблемите в собствените си кочинки, не плюйте по другите!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

Uspial написа:Не говоря за дребни индивидуални играчи като теб дето не е сигурно дали фактура издават и имат бизнес банкова сметка в която да депозираш чек ако изобщо ти плащат клиентите с такъв.
Някакви лични проблеми ли си имаме?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от demococcus »

Хайде пак бой с възгалвници.... :tmi: :D
Това да не е нещо от климата в Канада :lol: И аз ли ще стана такъв като дойда!?? :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

Има един очевиден повтарящ се шаблон, валиден за почти всички случаи. Който се е заел да плюе дадено място, обикновено е некадърник и изобщо не е успял.

След като и космоса и ракетата му е крива, остава да се премести в някоя друга провинция и да си плюе. Така, като обвинява някой друг, ще може поне малко да може да се гледа в огледалото.
Изключение е Успелия, който си плюе ей така по принцип, от скука, или не знам от какво. Или да покаже, колко по-хубава е неговата провинция.
Модераторът напомня: Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от Uspial »

Към demococcus:
Ами ако имаш циркаджииски способности знаеш вече в коя провинция да ходиш. :D
Ако имаш сериозни бизнес качества разбра къде доставчиците предлагат стока с отложено плащане и по този те кредитират за цял месец което хич не е малко време и съответно може и с по малко капитал да се почне бизнес.

Нямаме лични проблеми Аблод. Аз си говория за дребните индивидуалнуи играчи в строителния бизнес в Квебек.

Я кажи а ти бизнес сметка имаш ли в която да депозираш чековете на Клиентите?
Модераторът напомня: Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Би ли казал как се казвва твоята фирма, има ли бизнес телефон, уеб страница, на кой адрес е регистрирана и има ли реклама в каталога Жълти страници че не разбрах а после ще продължим разговора за синдикатите и 2-те седмици Конструкшън холодай. ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля за коментар по тази статия от хора в Квебек

Мнение от ablood »

Тези въпроси ще ги обсъждам надълго и широко скед няколко дена, но с BGMontreal и служителките му, а не с теб.
Ти си единствения фетишист излагащ се да раздува легенди за дребния си бизнес.
Модераторът напомня: Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено