Търся курсове за детегледчка или грижа за болни и възрастни

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
Nani85
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 6:04 am

Търся курсове за детегледчка или грижа за болни и възрастни

Мнение от Nani85 »

Искам да Ви попитам за мнение за курсовете, които се ракламират по вестниците в Монреал. Има ли критерии за това, как и къде да си избереш да изкараш курс? Има ли реномирани фирми, които предлагат такива курсове и специални сертификати, който ти да увеличава ли шанса ти да си намериш работа или всички са еднакви, независимо къде си учил?
Не знам дали да започна такъв курс и къде. Има ли някаква финансова подкрепа от имиграционните за преквалифициране, ако не си намираш работа в областта, която си учил? Моля за инфо, ако имате наблюдения, за това къде са най - добре организираните и признавани от работодателите курсове в района на Монреал. Благодаря...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Търся курсове за детегледчка или грижа за болни и възрастни

Мнение от ablood »

Nani85 написа:Не знам дали да започна такъв курс...
Може би не всички са така, но познавам 2 такива сестри, които наистина получават добра заплата на час, но губят ужасно много време в придвижване между хората, които обслужват. Като се тегли чертата се връзва относително скромен доход.
Би било различно, ако преди да започнеш курсовете имаш гаранции, че ще те уредят със сладка full-time работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
nasko29
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:19 am
Местоположение: Добрич-Монреал
Обратна връзка:

Re: Търся курсове за детегледчка или грижа за болни и възрастни

Мнение от nasko29 »

Виж тук има такива програми зависи то4но какво тарсиш:
http://www2.csdm.qc.ca/Faubourgs/formations/sante.html
успех :)
Живота е кратък живей го добре.
Публикувай отговор