Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от hadministratora »

Dobrin написа:...и аз така знам, че това нещо трябва за Канада, обаче в писмото с медицинските инструкции за документите, които трябва да се носят по време на медицинския преглед изрично си пише: The immunization record for all children with ages between 0 and 16.
Или това е поредното разминаване м/у инструкции и практика :)
Предполагам, че е разминаване - на нас не ни го поискаха, макар че го носихме. Нека някой да сподели ако са им го изискали.

Между другото личния лекар на детето би трябвало за по-малко от минута да може да ви разпечата информация за ваксините и имунизациите ако си поискате - прегледите се правят от българи и вярвам, че ще приемат подобна разпечатка, тъй като тя така или иначе ще им трябва само информативно.
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от liddi »

Здравейте,
ние днес минахме медицинските във "Вита"! Предполагам се вълнувате за тях ще споделя как беше при нас :) Имахме час за 09ч. От регистратурата ни казаха къде, какво да попълним и ни насочиха първо през Рентгена. На мен ми направиха втора снимка, защото лаборантката каза, че първата не и харесва и ще ни я върнат. И така ,снимаха ме пак. След това дадохме кръв и урина и зачакахме пред 8-ми кабинет "Вътрешни болести". Лекарката ни прие със закъснение, но важното е, че с това приключи всичко. Разпита ни въпросите описани във форума, измери ни кръвното и това беше. Съпруга ми носи очила и му поиска рецепта за диоптрите, НО през кабинет УНГ и ОЧЕН НЕ СМЕ минавали. Това малко ме учуди, защото бях чела, че и това ни чака, но тя каза "няма нужда" и ни изпрати с усмивка :)
Имунизационни документи НЕ СЕ изискват, както и резултати от цито-намазка /за жените/

Успех на всички!!! :y:
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
tofifi
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 2:33 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от tofifi »

Привет на всички!
От вчера 24,02,2010 и ние сме с формуляри за медицински :)
s.ignatova
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:55 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от s.ignatova »

Здравейте на всички, днес, 26.02.2010 и ние сме с получени баркодове.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Честитки!
Абре, хора, на вас в офисите ли ви ги носят писмата или си седите вкъщи? Забелязах че предиобед идват добрите новини в тази тема..
s.ignatova
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:55 am

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от s.ignatova »

Благодаря за поздравленията demococcus!, Аз съм си дала за кореспонденция слежебният адрес, не само, защото е по-сигурен а е и много по-удобно да ти носят всичко но крака, но за сметка на това, може би прекалих тази седмица да досаждам на колежката от деловодството с питането ми "дали днес има нещичко за мен?" .
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Да нанеса поредната дата в табличката - Жоро и Гери (това сме ние) вече имат медицински! :rock:

А някой знае ли какво става с тези, на които им се запънаха да им проверяват дипломите?
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от liddi »

:clap: Честито на Жоро и Гери!!! :party: :party: :party:
Много се радвам за вас! Хайде идвайте, клиниката Ви чака! ;)
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от emili_vn »

demococcus написа:Да нанеса поредната дата в табличката - Жоро и Гери (това сме ние) вече имат медицински! :rock:
Честито и от мен! И вие вече сте на финалната права - поздравления. :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
tofifi
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 2:33 pm

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от tofifi »

Здравейте!
На 26.02. минахме мед. прегледи в Грийнберг. Стана бързо за около час и половина и по начина, по който е описала liddi. Само да добавя, че на нас ни поискаха имунизационния картон на детето, така че за всеки случай ги носете.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от demococcus »

Румънските блейки са ни разменили снимките в медицинските формуляри ;(
Писах им да кажат какво да правим.

Един час по-късно:
Monsieur,

Veuillez prendre note que vous pouvez vous presenter chez le medecin designe avec les formulaires recus, et demander le representant medical de changer les photos.

Nous nous excusons pour cette ereur.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от KASTA7372 »

Нямам думи, и при тях ли може да се случи........дано да компенсират с по-бързата обработка на документите ви по-нататък.
Някой друг да е минал медицинските прегледи тия дни?
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от desiR »

Здравейте и Честит празник на всички българи :)
Нашето семейство също мина медицинските прегледи в п. Грийнберг на 02.03 (вторник).
Ето малко обстоятелства, които биха могли да са от полза...
1. Платихме по банков път в клон на Уникредит Булбанк (банката, която ползва и МОМ) - таксата за превод беше 2 лв. След това изпратихме по мейл сканираните: платежно и 4 бр. мед. формуляри. В същия ден получихме обратен мейл от МОМ, че всичко е ОК.
2. Бяхме записали час за миналата седмица, но поради сезонните настинки се наложи да го отложим. Без проблем ни дадоха нов час.
3. В Грийнберг - регистратурата е на ет. 2. От там ни изпратиха в стая 11 на същия етаж. Всички изследвания и прегледи бяха пак на ет. 2. Първо повикаха водещия кандидат за попълване на направленията за прегледите. Поискаха лични карти или паспорти. Откачиха 2та бр. снимки от мед. формуляри и ги залепиха на други формуляри от самата клиника.
4. Назначиха ни следните манипулации: рентген за 2ма възрастни и едно дете над 12 г.; кръвна картина (кръв от вената) - само за 2мата възрастни; урина за всички - 2 възрастни, 1 дете над 12 и 1 дете на 7 г. Накрая общ преглед на всички. Значи общо сме минали през 3 кабинета.
Най-напред дадохме кръв и урина, после рентген, за да може като влезем при лекарката за прегледа, тя да разполага с резултатите.
Относно рентгена - обясниха ни, че снимат сърце и бял дроб и се гледа най-вече за туберколоза и хепатит. Казаха, че изпращат самите снимки в Букурещ и ако от там имат допълнителни въпроси - от МОМ щели да се свържат с нас, за да отговорим или да направим нови снимки. Видяха ми бронхита :D и аз обясних, че до скоро съм била болна от настинка. Лекарката си го отбеляза, но каза, че нямало проблем.
5. Самият преглед. Прегледът НЕ Е формален, но и не е супер задълбочен, т.е. за някой неща просто приемат това, което ти решиш да споделиш за медицинското си минало. Лекарката е благоразположена и много помага за "правилните" отговори :lol: Например, когато те питат пиеш ли пушиш ли, аз казах, че пуша, а тя каза с усмивка, "Но, не повече от 10 цигари на ден, нали?!" ;)
Независимо колко са големи децата, водещият кандидат стои по време на техните прегледи и накрая се подписва на една декларация, че е дал коректни сведения. Ако са по-големи, лекарката предпочита те сами да отговорят дали са боледували от нещо, от какво, сега боли ли ги нещо...
Първата част са въпроси по един формуляр: живял ли си в чужбина през последните 5 г. (има се предвид над 6 м.); кога за последно си бил в болница и защо? имаш ли епикризи за по-сериозни операции и заболявания - ако кажеш не, тя просто си отбелязва "не" и толкоз; пиеш ли, пушиш ли, спортуваш ли; И нещо много интересно - какъв си по професия и какво ще работиш в Канада...
Втората част от прегледа - преслушват със слушалки, гледат за белези от операции, разширени вени, дори за татуировки?! После един бърз очен преглед и ако си до 1 д. - няма проблем, не ти искат рецепти, бележки и пр., ако си повече - питат за последната рецепта или да кажеш колко д. имаш и дали шофираш с очила.
Накрая извикаха водещия кандидат, за да обяснят първоначалните заключения от изследвания и прегледи. Показаха ни снимките, обясниха, че няма нищо тревожно, но ако в последствие открият, ще се обадят чрез МОМ.
Лекарката каза, че по принцип, медицинските се изпращат за Букурещ само в ден петък, затова да броим 3 седмици от понеделник нататък и тогава да се обадим за резултати, пак в МОМ.
6. Относно допълнителни докс. НЕ поискаха, но попитаха за: последна цитонамазка и имунизационни паспорти на децата. И за двете казах, че нямам в момента, но последно в края на миналата година сме правили прегледи (което не е точно така) и всичко е било ОК. Тя записа, че нещата са ОК :)
Няма нищо страшно, просто преценете каква информация да дадете - тази, която НЕ може да се скрие (като белег от операция, напр.), но ако е нещо старо и без последствия в момента - няма да има проблем.
Желая спокойствие и успех на всички!
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от KASTA7372 »

Благодаря за информацията, значи ли че ако имаш тату ще ти назначат допълнителни изследвания за хепатит и последно минава ли се в специализиран очен кабинет или лекарката, която ти прави заключението те преглежда?Прочетох, че във Вита не са минали очен.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Документи БУКУРЕЩ. Зимна сесия'2009.

Мнение от desiR »

KASTA7372 написа:значи ли че ако имаш тату ще ти назначат допълнителни изследвания за хепатит
Ние нямаме тату и незнам какво се случва, ако имаш...
KASTA7372 написа:минава ли се в специализиран очен кабинет или лекарката, която ти прави заключението те преглежда?
НЕ се минава специализиран очен преглед. ДА - лекарката, която ти преглежда всичко, ти прави традиционния очен прглед - закриваш едното око, после другото и четеш таблицата със знаците в огледало. После ти показва цветни изображения, в които трябва да откриеш цифри и те ПИТА имаш ли астигматизъм. Това е. :)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Публикувай отговор