Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Мнение от rolyd »

Да питам дали някой е пренасял алкохол и цигари за дете ? Имам ли право и има ли възрастово ограничение за това?
Детето е на две годинки и половина и за него си платихме нормален самолетен билет.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Мнение от ablood »

rolyd написа:Да питам дали някой е пренасял алкохол и цигари за дете ? Имам ли право и има ли възрастово ограничение за това?
Детето е на две годинки и половина и за него си платихме нормален самолетен билет.
Много внимавай да не зададеш този въпрос пред някой официален орган, че тутакси ще ти вземат детето! :wink:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Мнение от kurta007 »

rolyd написа:Да питам дали някой е пренасял алкохол и цигари за дете ? Имам ли право и има ли възрастово ограничение за това?
Детето е на две годинки и половина и за него си платихме нормален самолетен билет.
бе ако питаш мен пренасаи смело и безотговорно,новодошли нито ги бъркат нито проверяват нито нищо.Познавам жена 3 пъти пренасяла по 10 литра ракия :) в бутилки от литър и половина.....рискуваш естествено да ти ги вземат само,не мисля че ще има няква глоба
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Братчед , колко ще изкараш с бутилка ракия и картон цигари? Цигарите ако можеш направо ги откажи , че хем ти бъркат здраво в джоба , хем в Канада закона е закон и на никое общ. място можеш да пушиш! Алкохола не е толкова скъп в сравнение с България , а и го купуваш от лицензирани магазини , така че забрави за ментетата. А като се пооправиш в обстановката , можеш да започнеш да си правиш домашно :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Има глоби и са много здрави!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

На мен ми е интересно калко струват въпросните цигари в БГ?

Имаше една тема за вноса на цигари от пътуващи от БГ и там имаше линк към митническата декларация и законовите положения, но аз вярвам, че има възрастово ограничение в зависимост от провинцията на живеене. Това, че някой е минал без да го хванат, не прави упражнението нарушение на правилата и да си почтене точно така пребиваването в Канада е доста смело решение.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ето я декларацията http://www.cbsa-asfc.gc.ca/E/pbg/cf/e31 ... g08-04.pdf , която трябва да попълните . Тя може да се подпише от хора над 16 годишна възраст. Там не пише за ограничение на възрастта, но по принцип на хора под 18 годишна възраст не се продават алкохол и цигари, та може и да не смятат за нужно да уточняват .

Ето какво изрових:
Tobacco products

If you are 18 years of age or over, you are allowed to bring in all of the following amounts of tobacco into Canada free of duty and taxes within your personal exemption:

* 200 cigarettes;
* 50 cigars or cigarillos;
* 200 grams (7 ounces) of manufactured tobacco; and
* 200 tobacco sticks.

Note

If you include cigarettes, tobacco sticks or manufactured tobacco in your personal exemption, a partial exemption may only apply. You will have to pay a special duty on these products unless they are marked “CANADA DUTY PAID • DROIT ACQUITTÉ.” You will find Canadian-made products sold at duty-free shops marked this way. You can speed up your clearance by having your tobacco products available for inspection when you arrive.

If you bring in more than your personal exemption, you will have to pay regular assessments on the excess amount. These regular assessments can include duty and taxes, as well as provincial or territorial fees. Border services officers will give an allowance for products that are marked “CANADA DUTY PAID • DROIT ACQUITTÉ” when they calculate the amounts owing.

The law in Canada also limits the quantity of tobacco products that may be imported (or possessed) by an individual for personal use if the tobacco product is not packaged and stamped “CANADA DUTY PAID • DROIT ACQUITTÉ” (in accordance with the Excise Act, 2001). The limit is currently five units of tobacco products. One unit of tobacco products consists of one of the following:

* 200 cigarettes;
* 50 cigars or cigarillos;
* 200 grams (7 ounces) of manufactured tobacco; or
* 200 tobacco sticks.
Alcoholic beverages

If you meet the minimum age requirements of the province or territory where you enter Canada, you can include limited quantities of alcoholic beverages in your personal exemption. These items must accompany you upon your arrival.

Minimum ages for the importation of alcoholic beverages, as prescribed by provincial or territorial authorities, are as follows:

* 18 years for Alberta, Manitoba and Quebec; and
* 19 years for Yukon, the Northwest Territories, Nunavut, British Columbia, Saskatchewan, Ontario, Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island and Newfoundland and Labrador.


You are allowed to import only one of the following amounts of alcohol free of duty and taxes:

* 1.5 litres (53 imperial ounces) of wine;
* 1.14 litres (40 ounces) of alcohol;
* a total of 1.14 litres (40 ounces) of wine and liquor; or
* 24 x 355 millilitre (12 ounce) cans or bottles (maximum of 8.5 litres) of beer or ale.

Note

The CBSA classifies “cooler” products according to the alcoholic beverage they contain. For example, beer coolers are considered to be beer and wine coolers are considered to be wine. Alcohol and wine products not exceeding 0.5% alcohol by volume are not considered to be alcoholic beverages.

The quantities of alcohol you can bring in must be within the limit set by the province or territory where you will enter Canada. If the value of the goods is more than your personal exemption, you will have to pay both duty and taxes, as well as provincial/territorial assessments. In Nunavut and the Northwest Territories, you cannot bring in more than the quantities of alcohol allowed. For more information, contact the appropriate provincial or territorial liquor control authority before you arrive back in Canada.
Източник http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications ... .html#s4x6
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
rolyd
Мнения: 299
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 2:20 am
Местоположение: Montréal

Мнение от rolyd »

мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Познавам жена 3 пъти пренасяла по 10 литра ракия
леле и жената :drink:
Последно промяна от rolyd на Пет Юни 19, 2009 2:29 am, променено общо 1 път.
Early awoken chicken early sings (Рано пиле рано пее)
Изображение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

rolyd написа:мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Взимай всичко. На новопристигащи имигранти проблеми не правят.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?

Мнение от Omega3 »

rolyd написа:Да питам дали някой е пренасял алкохол и цигари за дете ? Имам ли право и има ли възрастово ограничение за това?
Детето е на две годинки и половина и за него си платихме нормален самолетен билет.

Как така ЗА дете? Имали такова нещо алкохол и цигари за дете?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Тъй де. До един литър и един стек цигари са си за лична консумация на детето. :wink:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Въпрос за пренасяне на алкохол и цигари за дете ?
цигари и алкохол за дете?
а спринцовки ще му трябват ли на горкото?
по лош път е тръгнало от малко шъ знайте
утре ще вземе някой негър да прегази с колелото
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filipne написа:
rolyd написа:мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Взимай всичко. На новопристигащи имигранти проблеми не правят.
А когато ти направят, им каже да се обадят на филипне от форума и той ще те уреди - иначе си е полицейско, пардон, митническо насилие...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

poumpy написа:
filipne написа:
rolyd написа:мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Взимай всичко. На новопристигащи имигранти проблеми не правят.
А когато ти направят, им каже да се обадят на филипне от форума и той ще те уреди - иначе си е полицейско, пардон, митническо насилие...
Написаното от мен е съвет. Написаното от poumpy си е чиста проба заяждане.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

filipne написа:
poumpy написа:
filipne написа:
rolyd написа:мерси за инфото ...... май ще се откажа от алкохола за детето за да няма проблеми. Искаше ми се да взема и тази бутилка /вишньовка/ направена от дядо ми ама ще я оставя и ще си взема само ракийката :lol:
Взимай всичко. На новопристигащи имигранти проблеми не правят.
А когато ти направят, им каже да се обадят на филипне от форума и той ще те уреди - иначе си е полицейско, пардон, митническо насилие...
Написаното от мен е съвет. Написаното от poumpy си е чиста проба заяждане.
НЕ е съвет, а е категорично твърдение. Има голяма разлика между:
- не правят проблеми
- аз си мисля, че не правят проблеми

И по-добре заяждане тук, отколкото заяждане на митницата, заради някой и друг "съвет"
Публикувай отговор