Работа в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
antonat
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 1:25 pm
Местоположение: Варна

Работа в Квебек

Мнение от antonat »

Здравейте!
Искам да попитам как стоят нещата с намиране на работа в Квебек към момента? Има ли някой работещ в сферата на телекомуникациите или слаботокови системи? Малко практически опит ако може да споделите и има ли някои който е продължил работата си от България? Ще ми е интересно да науча!
Еeeeeeeх
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Тук комуникациите са монопол и е малко трудно да се уредиш. Имам един познат с голям опит в БГ, който 2 години се мъчеше да се уреди при някой от подизпълнителите на Videotron, и в края на краищата след кратък курс стана.... тираджия.
Дано да си по-добре подплатен откъм дипломи и находчивост от него.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Аз пък познавам човек, който от сто години работи към Фидо като техник. Не се е оплаквал от липса на работа и възможности.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
antonat
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 1:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от antonat »

ablood написа:Тук комуникациите са монопол и е малко трудно да се уредиш. Имам един познат с голям опит в БГ, който 2 години се мъчеше да се уреди при някой от подизпълнителите на Videotron, и в края на краищата след кратък курс стана.... тираджия.
Дано да си по-добре подплатен откъм дипломи и находчивост от него.
Дипломи имам за висше образование.И стаж си имам -8 години. Но не знам до каква степен се признават в Канада :?:
Еeeeeeeх
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

antonat написа:
ablood написа:Тук комуникациите са монопол и е малко трудно да се уредиш. Имам един познат с голям опит в БГ, който 2 години се мъчеше да се уреди при някой от подизпълнителите на Videotron, и в края на краищата след кратък курс стана.... тираджия.
Дано да си по-добре подплатен откъм дипломи и находчивост от него.
Дипломи имам за висше образование.И стаж си имам -8 години. Но не знам до каква степен се признават в Канада :?:
В Квебешко нали знаеш че шляпат франсе..е аз като съм си търсил работа -те таква дет и на тебе ти се иска -подпокрив и що годе с добри кинти-та в 95% от случаите искат да се говори и франсе и енглиш на много добро ниво -което автоматично изключва огромна част от новодошлите по понятни причини.
Ама то се получва друг парадокс- поне погледнато от моя гледна точка-аз ако знам Фр и Ен супер кому да го крепа в Квебек...сравнено с други провинци там плащат наи малко за същата работа (поне по мои наблюдения ) и ако се знаят и 2 та езика има щанс за гасударствена работа(демек сладка работа ) в някоя от само ингилизките провинции дет френскоговорящи требе с пистолет да търсиш.
antonat
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 1:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от antonat »

bp_de написа:
antonat написа:
ablood написа:Тук комуникациите са монопол и е малко трудно да се уредиш. Имам един познат с голям опит в БГ, който 2 години се мъчеше да се уреди при някой от подизпълнителите на Videotron, и в края на краищата след кратък курс стана.... тираджия.
Дано да си по-добре подплатен откъм дипломи и находчивост от него.
Дипломи имам за висше образование.И стаж си имам -8 години. Но не знам до каква степен се признават в Канада :?:
В Квебешко нали знаеш че шляпат франсе..е аз като съм си търсил работа -те таква дет и на тебе ти се иска -подпокрив и що годе с добри кинти-та в 95% от случаите искат да се говори и франсе и енглиш на много добро ниво -което автоматично изключва огромна част от новодошлите по понятни причини.
Ама то се получва друг парадокс- поне погледнато от моя гледна точка-аз ако знам Фр и Ен супер кому да го крепа в Квебек...сравнено с други провинци там плащат наи малко за същата работа (поне по мои наблюдения ) и ако се знаят и 2 та езика има щанс за гасударствена работа(демек сладка работа ) в някоя от само ингилизките провинции дет френскоговорящи требе с пистолет да търсиш.
Аз не търся лека работа под покрив, май не съм разбран правилно. да не се искарвам много работен ама мен не ме е страх от работа. Аз имам семеиство да храня и при мен това е водещото. А относно защо Квебек? ами защото от там мога да получа по лесно виза. Според написаното до тук от колеги с по голям опит от мен!
А пък нали знаеш всеки си знае сам себеси най добре. Аз тепърва ще го почвам френския,и просто сондирам различни мнения,всички за мен са важни и благодаря на всички отзовали се до тук.
Еeeeeeeх
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ми ти виж кво си писал -телекомуникациите или слаботокови системи.
В общия случаи в тия области работата е под покрив и не е тежка кат да опаваш каиша на студа на некои строеж на минус 20 градуса нали...
Пак в общия случаи в тия области се води квалифицирана работа - е за почти всяка квалифицирана работа в квебек искат и 2 та езика - което както ти казах те шунтира автоматично щом си в началото с франсето.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

antonat написа:А относно защо Квебек? ами защото от там мога да получа по лесно виза.
Действително Квебекската процедура е кратка. Визата, обаче, не важи само за Квебек. Освен ако нямаш и други причини да искаш да се установиш в Квебек, гледай сайтовете за работа и за други провинции. Можеш да кацнеш навсякъде (сигурно знаеш, но аз да си кажа:)
Успех :thumbsup:
antonat
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 1:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от antonat »

zaia написа:
antonat написа:А относно защо Квебек? ами защото от там мога да получа по лесно виза.
Действително Квебекската процедура е кратка. Визата, обаче, не важи само за Квебек. Освен ако нямаш и други причини да искаш да се установиш в Квебек, гледай сайтовете за работа и за други провинции. Можеш да кацнеш навсякъде (сигурно знаеш, но аз да си кажа:)
Успех :thumbsup:
Ako съм те разбрал правилно- мога да взема виза за Квебек а от България да замина в която и да е част на Канада?
Еeeeeeeх
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Погледни какво съм написал в съседната тема за МакГил, същото важи и за твоя въпрос. Работа в телекомуникациите има много, само че може би не е там където вие си я представяте или във вида в който си я представяте. По принцип работата в ИТ отрасъла се изнася в тъй-наречените колинг центрове от една страна, а цялата телекомуникационна и ИТ апаратура се изнася в тъй-наречените дейта центрове. Цялостната поддръжка на ИТ услугите се аутсорсва към трета компания. Естествено е тогава най-много работа да се концентрира по коллинг центровете . Погледнете обявите по колинг центровете - ще видите че работа има предостатъчно, но също че текучеството е доста голямо, натоварването е значително, заплащането може да ви се стори по-ниско от очакването и въобще това не е работа за всеки, а само за най-мотивираните.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Jim написа:Погледнете обявите по колинг центровете - ще видите че работа има предостатъчно...
Май това важи само за Квебек. Англофонските call-centers един по един се изнасят в Индия, където сред милиардното население има множество англофони. Bell-Canada изнесе англофонския си сервиз там още 2006 година.
Тъй като Табарнашкият френски си няма нищо общо с Алжирския, това не заплашва квебекарските Call-centers. :wink:
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

antonat, правилно си разбрал. Само малко уточнение е нужно. "Виза за Квебек", такова нещо не съществува. Ще получиш виза за Канада. С която можеш да идеш където си пожелаеш в държавата. Реално двете процедури - квебекарска и федерална водят до един и същ резултат - имигрантска виза за Канада!
antonat
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 1:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от antonat »

Ясно ми е че немога да започна работа още от начало каквато на мен ми се иска. Колкото и да си разбирам от работата. Тук критерият е един а там друг и ще ми трябва време да наваксам разликите. Най малко англииския ми е като от някоя западно пакистанска провинция :) ,а френски,не съм го почвал да уча. Темата и за това я поставих да си сверя часовника, да разбера имали място за такива като мен там, на тамошния пазар на труда или е пренситено сега.
Еeeeeeeх
Публикувай отговор