споделета ЗАЩО искате да имигрирате в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
kralimarko

споделета ЗАЩО искате да имигрирате в Канада

Мнение от kralimarko »

Аз съм в Канада от 1.5 години и да ви кажа честно не съм сигурен че е толкоз добро място за имигриране и живеене .Чудно ми е защо все още има доста българи които биха имат желание да напуснат БГ и голям % от тях се насочват към Канада .Предполагам че желаещите да напуснат Бг са 80% по малко от колкото преди 10-15 -20 год когато аз напуснах БГ-1989 .Аз честно си признавам че се замислям все по често че Бг не е чак толкоз лошо място за живот и сериозно допускам че бих се върнал да живея там. Не знам дали остарявам(40 год. съм),носталгия нямам от 15 год насам и нищо от бг не ми липсва ,но знам че имигрантският живот не е лесен а в Бг ми изглежда Ок да се живее.Единици от имигрантите които успеят да получат тъй мечтаните канадски документи ще ''успеят в живота''--( всички от нас тълкуваме успех различно) и ще се нагодят към живота тук и да речем ще изкарват от порядака на $50 000-$90 000 годишно което си е сериозна сума(над 70 000) и хората с такива заплати се чустват доста комфортно ,НО 90-95% Ще СИ ПЛАЩАТ сметките и ще съществуват и никога няма успеят да спестят $100 000-150 000 доллара а обикновенно взима 10 години преди да разбере човек че и тук ще си е един обикновен работник --ЕДИН ОТ МНОГОТО

Моля споделете кое ви кара да мечтаете за имиграция в Канада :?: :?: :?: :?: :?:

Не се заяждам и не Казвам че в Канада няма живот , и тук се живее като навсякаде и пожелавам на всички подали документи да ги получат в най скоро време.Успех
Последно промяна от kralimarko на Нед Яну 18, 2009 4:13 am, променено общо 1 път.
tanq82
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 3:32 pm
Обратна връзка:

Мнение от tanq82 »

Ами,Крали Марко,защо не се върнеш в България като не ти е толкова добре в Канада и изобщо не си сигурен в нищо там.
Ела си тук да опъваш 300-тата синджира с роби.Тук всичко ще ти се изясни

П.С Ти недей мисли за нас бъдещите емигранти,гледай себе си.
Ние си имаме глави на раменете,можем да мислим и данък обществено мнение не искаме.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

tanq82 написа:Ами,Крали Марко,защо не се върнеш в България като не ти е толкова добре в Канада и изобщо не си сигурен в нищо там.
Ела си тук да опъваш 300-тата синджира с роби.Тук всичко ще ти се изясни

П.С Ти недей мисли за нас бъдещите емигранти,гледай себе си.
Ние си имаме глави на раменете,можем да мислим и данък обществено мнение не искаме.

аз подчертах че не се заяаждам и никаде не казах че ми е зле в Канада ,Той кралимарко от 20 години е имигрант и си е уплел кошницата .Просто попитах най човешки да споделите кое ви кара да имигрирате сега когато в БГ нещата са различни не е 1990 дето всички искахме да се махнем ....не се нерви а ако искаш сподели твойте чувства .......... :wink: :wink: :wink:
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

kralimarko написал си,че се замисляш да се върнеш,но не си споменал,кои са добрите страни на живота в БГ за теб???Освен,че е близо до балканската идилия-3-ка кебапчета,бира и волумето на мах предимно с чалга.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
tanq82
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 3:32 pm
Обратна връзка:

Мнение от tanq82 »

Прав си,сега не е 1990,сега сме още по назад...
Има само много лъскави магазини(молове) и богаташи(мутри и депутати нагли до шия) ,които си харчт парите.
Казваш гоните носталгията,аз ще ти предложа да намериш време и да останеш за месец в България,да си потърсиш работа,да си плащаш сметките и други.....и ще разбереш че сме и преди 1990.
Тук е като в Каменната ера,пълно с вълци....но при теб сега от твоя поглед нещата изглеждат по друг начин.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

tanq82 написа:Прав си,сега не е 1990,сега сме още по назад...
Има само много лъскави магазини(молове) и богаташи(мутри и депутати нагли до шия) ,които си харчт парите.
Казваш гоните носталгията,аз ще ти предложа да намериш време и да останеш за месец в България,да си потърсиш работа,да си плащаш сметките и други.....и ще разбереш че сме и преди 1990.
Тук е като в Каменната ера,пълно с вълци....но при теб сега от твоя поглед нещата изглеждат по друг начин.
каде прочете че ме гони носталгията ????????????????????????????????? каде ?????? Ти кво работиш ? на колко год си ?? и ако мога да попитам колко изкарваш на месец--не е задължително да ми одговаряш
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

....Аз честно си признавам че се замислям все по често че Бг не е чак толкоз лошо място за живот ....ей,това изречение показва носталгията ти..поне от нашата камбанария!Когато започваш да се замисляш.
Вслушай се в думите на tanja82 ,защото това е действителноста за много хора тук.А и да не забравяме,че ромското население има повече права от теб в БГ,независимо че ще се разхождаш с канадският сипаспорт тук.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Mi6o76 написа:....Аз честно си признавам че се замислям все по често че Бг не е чак толкоз лошо място за живот ....ей,това изречение показва носталгията ти..поне от нашата камбанария!Когато започваш да се замисляш.
Вслушай се в думите на tanja82 ,защото това е действителноста за много хора тук.А и да не забравяме,че ромското население има повече права от теб в БГ,независимо че ще се разхождаш с канадският сипаспорт тук.

нямам канадски пспорт и не мисля че е голям килепир да имам ...четеш много избирателно казах от 1.5 год съм в канада.....ПОВТАРЯМ носталгия нямам и не мисля да оспорвам способностите ти да четеш мислите на хората ...съвсем нормално попитах нещо а вия скачате срешу мен като да съм ви обидил нещо ...ако е така извинявам се .Кво толкоз ви изнервих така и не разбрах ???????? и вместо да напишете кое ви кара да имигрирата и защо точно Канада вие скачате на бой
tanq82
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 3:32 pm
Обратна връзка:

Мнение от tanq82 »

Защото е излишен въпроса ти.
По-скоро това е една от поредните теми,когато човек няма какво да прави и си търси работа и се пускат редовни теми "за ,против и така нататък"
Не виждам смисъл да се коментира България срещу Канада,защо България или защо Канада.Не виждам смисъл всеки да си изразява мнението,тъй като е лично.

Ти си имаш свой живот,свое мислене,стереотипи и характер,виждания и прочее.
Ако ти "може би" се замисляш за България поради нещо си ,това си е твоя работа.Действай си.
Ние си действаме.
Живота си върви.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

подканвам те да се върнеш в началото и да прочетеш последният ред от моят постинг :wink: :wink: :wink: и за да не се мъчиш го копирах и го пействам за да ти е по лесно да го препрочетеш ето го .........................."""""Моля споделете кое ви кара да мечтаете за имиграция в Канада ??

Не се заяждам и не Казвам че в Канада няма живот , и тук се живее като навсякаде и пожелавам на всички подали документи да ги получат в най скоро време.Успех"""""
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Ти пък чак на бой да скачаме хаха...не,истината е ,че на хората им омръзна тази тема да се нищи тук.Винаги ще има движение в 2 посоки.Ние към Канада,други към Бг и така.След като от 20 години си там,а сега си около 40..най-вероятно имаш деца.Деца,които са създадени в Канада.Интересно дали искатда живеят в БГ.племенниците ми са в Канада и категорично не искатда живеят в БГ.Идват като туристи и толкова..,а казват,че децата са най-искрени.Върнаха се приятели,да,но колко от тях с днешна дата са още в БГ?Единици.А ако не е Канада,ти къде препоръчваш да се емигрира легално Европа???Кризата е сериозна.Заслужава ли си риска?
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: споделета ЗАЩО искате да имигрирате в Канада

Мнение от valioiko »

kralimarko написа:Аз съм в Канада от 1.5 години и да ви кажа честно не съм сигурен че е толкоз добро място за имигриране и живеене .Чудно ми е защо все още има доста българи които биха имат желание да напуснат БГ и голям % от тях се насочват към Канада .Предполагам че желаещите да напуснат Бг са 80% по малко от колкото преди 10-15 -20 год когато аз напуснах БГ-1989 .Аз честно си признавам че се замислям все по често че Бг не е чак толкоз лошо място за живот и сериозно допускам че бих се върнал да живея там. Не знам дали остарявам(40 год. съм),носталгия нямам от 15 год насам и нищо от бг не ми липсва ,но знам че имигрантският живот не е лесен а в Бг ми изглежда Ок да се живее.Единици от имигрантите които успеят да получат тъй мечтаните канадски документи ще ''успеят в живота''--( всички от нас тълкуваме успех различно) и ще се нагодят към живота тук и да речем ще изкарват от порядака на $50 000-$90 000 годишно което си е сериозна сума(над 70 000) и хората с такива заплати се чустват доста комфортно ,НО 90-95% Ще СИ ПЛАЩАТ сметките и ще съществуват и никога няма успеят да спестят $100 000-150 000 доллара а обикновенно взима 10 години преди да разбере човек че и тук ще си е един обикновен работник --ЕДИН ОТ МНОГОТО

Моля споделете кое ви кара да мечтаете за имиграция в Канада :?: :?: :?: :?: :?:

Не се заяждам и не Казвам че в Канада няма живот , и тук се живее като навсякаде и пожелавам на всички подали документи да ги получат в най скоро време.Успех
Защото, kralimarko, в България се живее много по-трудно отколкото (както разправят) в Канада. Защото повечето хора знаят Английски или/и Френски и нямат алтернатива на Канада. Просто Канада е най-доброто място за установяване за сега. Има и Австралия ама там процедурата е доста по-дълга и скъпа. Ако идат във Франция ще се чувстват хората много по-дискриминирани и отритнати от обществото поради това, че ас емигранти. В Англия нещата стоят по същия начин като във Франция - е, малко по-добре е там ама пак не е цвете за мирисане. Повечето хора са със семействата си и имат деца, на които исак да дадат по-добър старт в живота, като ги отделят от тинята и чалгарщината наречена България. В Канада доколкото знам битовизма ти не е затруднен и посрещането на първичните нужди не е приоритет, защото просто се счита за даденост. Защото на решилите да емигрират им е писнало да виждат как те се борят със зъби и нокти и леят кръв и пот за да си извоюват по-нормален (не казвам добър) живот, а на фона на това една прослойка съставляваща 15-тина хиляди души си прави каквото си иска и се размотава с крадените пари на останалия народ и то безнаказано, защото част от тея хора са създавали законите и държавността на иначе красивата ни родина. Защото кандидат-емигрантите не искат децата им да израснат дегенерати с изродена ценностна система, втълпена им от вече скапаната ни образователна среда и чалгаджийското ни общество.

Като казваш, че искаш да се върнеш в България моя съвсем искрен и приятелски съвет е да пробваш просто. Не го прави окончателно, щото ще се разочароваш много бързо, предполагам. Тука просто не става. Всичко, което изкараш (ако евентуално успееш) все ще се намери кой да ти го вземе пряко или било то кесвено.

Ето няколко съвсем обективни и прости, но пък за това изключително основателни мисля причини за да емигрираш изобщо и по-специално в Канада.

И не на последно място. Аз съм на 25 години и половина и всички казват, че съм успял. Ти си направи изводите какво е положението тука, за да се породят такива мисли в главата на човек на моята възраст.

Всичко добро!
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Mi6o76--???


След като от 20 години си там------------за 3ти път пиша че съм в канада от 1.5 год

най-вероятно имаш деца-------най вероятно .....ама не!!!!!!!!!!

А ако не е Канада,ти къде препоръчваш да се емигрира легално Европа???Кризата е сериозна.Заслужава ли си риска?-------тва и аз питам заслужава ли си ??????????

Върнаха се приятели,да,но колко от тях с днешна дата са още в БГ?Единици.----------тва не го разбрах
Последно промяна от kralimarko на Нед Яну 18, 2009 5:31 am, променено общо 1 път.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

valioiko


Казваш----''Тука просто не става. Всичко, което изкараш (ако евентуално успееш) все ще се намери кой да ти го вземе пряко или било то кесвено. '''''''''

да разбирам ли че най основната причина за имиграцията е битовата???? мога ли да те попитам на 25 год колко лева изкарваш на месец ,видно е че с теб може да се разговаря нормално и без заяждания. :wink: :wink: :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Ами точна сума няма да дам ама е над средното за страната. Зависи от периода. Винаги има спадове и възходи. Моите пари да речем ми ги взе здравната система. Тя тука е нещо като бившите Сик и Вис. Главната причина да реша да емигрирам не е икономическа (въпреки, че икономическата причина си я има).
Публикувай отговор