МИСИСАГА???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
TRAKIA
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 10:02 pm

МИСИСАГА???

Мнение от TRAKIA »

Здравейте!!!
В Монтреал съм,от 2 месеца(аз,жена ми и 2 малки деца).С френския съм зле,но с английския съм доста добре.Жена ми също владее английски много добре.В момента работя,но знам че работата ми е по добре платена в Онтарио.Оператор на машини с ЦПУ съм.Знам,че в Мисисага има много работа по мойта специалност,но незнам дали си струва да се местим.Бихте ли ми дали малко инфо. за Мисисага?Има ли там българи?Кои квартали са за предпочитане?Бихте ли сравнили Мисисага с Монтреал(ако можете).Как стои въпроса с детските градини?
Какви са таксите?Понеже в Монтреал са доста високи.Как стои въпроса с квартирите?Благодаря ви предварително. :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Таксите в смисъл?
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Има българи там, та има ...
Мисисага принадлежи на един българин, Канев.
Дали си струва да се местите не знам, секи си знае себе си.
Аз лично не бих се преместил в английско говорящата част дори и да умирам от глад тука.
Тебе щом те интересува каде ти е по добре платена работата, може и Мисисага да те изкефи повече.
За кои "такси" става въпрос.
Сигурно имаш в предвид данъците?
За кои данъци говориш?
ДДС или данък общ доход?
До колкото знам ДДС е същия като в Кебек, Мисля че данъка общ доход е по нисък там.
За детските градини не се юркай много, и в НУНАВУТ да отидеш ще има детски градини и ще са добри и достъпни.
Айде успехи :-)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: МИСИСАГА???

Мнение от sasho71 »

TRAKIA написа:Здравейте!!!
В момента работя,но знам че работата ми е по добре платена в Онтарио.Оператор на машини с ЦПУ съм.Знам,че в Мисисага има много работа по мойта специалност,но незнам дали си струва да се местим.
НЕ!

п.с.
ако питаш що "не", по-късно ще ти дам отговор.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Що по късно, не дръж човека в напрежение :-)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ми чакам сам да стигне до "НЕ"-то, и ако не стигне, тогава ша го светна :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
TRAKIA
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 10:02 pm

Мнение от TRAKIA »

Здравей,зомби!
Щте се радвам ако можеш да ме светнеш защо Не
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

"Тракия"- експирианса ми е малък за глобални заключения.....НО
Твоят случай е сходен с този на наши приятели!
Жената в семейството бе с много добър английски, а съпругът с перфектен български! :shock:
Та мъчеха се горките да учат френски близо година в Монтреал и накрая дойдоха в Торонто./После се преместиха в Мисисага/
И тя не вярваше ,че ще си намери работа по специалноста/от БГ/- митнически служител- Ама на !, то па взе ,че стана :nenam:
Сега се чувстват прекрасно./след 2 години в Мисисага/
Живота трябва да се ръчка!
.......а ако не ти стиска!?- не ми плачи на рамото. :wink:
........ако ти трябва помощ - кажи!
, а ако просто се забавляваш- :beer: /наздраве/
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Ако искаш да живееш на соъшъл,стой в Квебек,ако имате мерак за работа и английския ви е добър то прехвърлете се в Онтарио.Миссисага е хубав град с много заводи и с много българи и работа определено ще си намериш.Според мен е една добра алтернатива,но повече за този град не мога да кажа тъй като живея по на изток от него.Но определено квартирите тук са по скъпи от Монреал(1000-1200$).
marmalad
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 4:16 pm
Местоположение: Mississauga On

Мисисага

Мнение от marmalad »

Здравей,Тракия!
Ние също живяхме в Монтреал 1 година,след което се преместихме тук в Мисисага. На мен лично,тук ми харесва много повече,на пук на общоприетото мнение за европейско-изглеждащия Монтреал. Не желая да засягам някого или да налагам мнението си но и Мисисага си има чаровни местенца,място където се събират българи,малки магазинчета и кафенета където можеш да седнеш и да си пиеш кафето на улицата. Ние сме от 1 месец тук и има още много неща който не сме видели но съм убедена че тук искам да живея,а не в Монреал. За детските градини нищо не мога да кажа,защото нащите деца са по-големи,но мисля че можеш да получиш информация от някой от руските вестници като Монтреал-Торонто например(не съм сигурна дали точно така се казваше) или от руско-канадския форум-Cafe Quebecois .Ако мога с нещо да помогна,пишете.Успех!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Pehlivan написа:Миссисага е хубав град с много заводи и с много българи и работа определено ще си намериш.Според мен е една добра алтернатива...
ето това прозвуча някак си зловещо и силно "перспективно" за новодошли :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Мисисага е половината град-спалня, половината - индустриална зона. Има много работа, не са само заводи, Майкрософт, Сони, Ксерокс и кой ли не също са там. Няма обаче усещането за град, центъра е един грамаден мол, 2 кина и офис сгради. Няколко банални стейк ресторанта. Наблизо е Порт Кредит, доста приятно през лятото, крайморски улички, там се събират българи на кафенце :).
Не на последно място градът е почти превзет от индийци и пакистанци, за 3-4 години стана страшно :idea:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

anxeli написа:Мисисага е половината град-спалня, половината - индустриална зона. Има много работа, не са само заводи, Майкрософт, Сони, Ксерокс и кой ли не също са там. Няма обаче усещането за град, центъра е един грамаден мол, 2 кина и офис сгради. Няколко банални стейк ресторанта. Наблизо е Порт Кредит, доста приятно през лятото, крайморски улички, там се събират българи на кафенце :).
Не на последно място градът е почти превзет от индийци и пакистанци, за 3-4 години стана страшно :idea:.
Миси е Ок ,като се има в предвид че няма много китайци и патладжан
граничи с Етобико което ви го препорьчвам за живеене,само руснаци и бели хора
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Ние пък сме чували, че детските градини в Монреал са в пъти по-евтини... Я кажи колко са точно.
В Торонто са около 1000$ за дете до 2,5 год. и около 700$ за по-големите.
Казвам около, защото всяка градина е различна, но горе долу това е порядъка и имам познати в Мисисага плащат токова. Не са много хубави, малки са, спят на походни лехла по анцузи, ядат чикън нагетс и пр.
Все пак щом и двамата знаете английски струва ми се по-удачен вариант, Монреал е по-готин град (според мен), но ако не знаеш френски за какво ти е да стоиш там.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Ми той френския се учи,какъв е проблема. :lol:
Публикувай отговор