работа за икономисти в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

работа за икономисти в Торонто

Мнение от Vil »

Може ли човек с икономическа диплома от България да си намери работа по специалността в Торонто, без да се налага да завършва второ висше ? Имам предвид работа като служител в банкови и небанкови финансови институции. Или най-честия случай е работа като пътуващ търговец / представител /, който е на процент от продажбите ?
Science
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 10:21 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Science »

Какъв икономист, какъв стаж, каква точно работа?
Работа на комисион има много, но има и много занимаващи се с това.
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Става въпрос, ако може да се определи определен профил на човек, емигрирал в Торонто, който е с икономическа диплома / не искам да изпадам в подробности като напр. дали е финансист, маркетинг-специалист, счетоводител, статистик и т.н. / и каква работа може да си намери " на прима виста ", без да се налага да завършва отново същото в Канада, т.е. има ли възможност човек, който не е бил мениджър на мултинационална корпорация или в чужда компания в България, а е бил просто служител, като отиде в Торонто да си намери пак работа като обикновен служител ?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

тц
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Vil написа:Става въпрос, ако може да се определи определен профил на човек, емигрирал в Торонто, който е с икономическа диплома / не искам да изпадам в подробности като напр. дали е финансист, маркетинг-специалист, счетоводител, статистик и т.н. / и каква работа може да си намери " на прима виста ", без да се налага да завършва отново същото в Канада, т.е. има ли възможност човек, който не е бил мениджър на мултинационална корпорация или в чужда компания в България, а е бил просто служител, като отиде в Торонто да си намери пак работа като обикновен служител ?
да, можеш да си намериш работа при условие, че имаш добър език (ниво езикова гимназия) и късмет.
Няма ордери, но има всевъзможни сертификати във всяка една област. Обикновено могат да те наемат дори ако само си започнала да учиш за сертификата. Пак зависи от конкретната ситуация.
Според мен можеш да направиш следното: решаваш какво точно искаш да работиш, гледаш обявите, в резюмето пишеш, че в момента учиш за сертификата който ти искат.
Имай предвид, че служителките на гише в банките взимат по 10$/час при понякога непълен работен ден, което е на ръба на мизерията.
Приготви се да работиш каквото и да е поне 6 месеца или докато научиш английски.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Другото споменато - търговец - не изисква никакви сертификати в общия случай. Проблемът ще бъде да продадеш първо себе си на този, който ще те наеме. Проблемите са класически - не те познават, не знаят откъде идваш, липсва ти местния професионален език, който няма как да се научи предварително, - може да помогне четене на американски книги за търговци. А търговията в Северна Америка работи по различен начин от България. Зависи много и от вида индустрия с която ще се захванете. Не че няма да стане, но не е лесно и бързо.

Разровете канадските web-сървъри за търсене на работа и рзагледайте какво пише за sales representative, account manager други подобни позиции.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Много благодаря за отговорите и съветите. Първо бих искал да уточня, че Vil е той - нарочно избран ник с цел предизвикване на съчувствие, женска солидарност и по-лесно " измъкване " на информация :D На второ място, що се отнася до темата възниква въпроса какво става до взимането на гореспоменатия сертификат и ако 10$ наистина са малко, то как ще се издържа човек с прословутите 8$/h, ако трябва все пак да се подхване една по-ниско квалифицирана и подчертано физическа работа/ каквато съм имал " щастието " да работя и в БГто / ?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Vil написа:ако 10$ наистина са малко, то как ще се издържа човек с прословутите 8$/h, ...
ами ако сте двама, гърбите се и двамата и това е положението. Батето си го каза-бели роби...Справка съседната покъртителна тема за гърча в завода... А и пък имиграцията не е препоръчителна за хора, чиито професии не са ясно дефинирани- икономика, менажерсвто, маркетингвство, артс, философия, социология, путология... :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

sasho71 написа:, путология... :D
по лесна професия няма мисля си аз, само дето е лимитирана за жени. За мъже става само по време на гей парада през лятото :)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Не сме двама, а сме един :D Знам писанията на bateto във форума и уважавам мнението му, но все пак все още не се е върнал, нали така ? Това важи и за всички негови поддръжници във форума. От друга страна и тези, които живеят на социал в Кебек също не се връщат. Някои, защото са семейни и искат децата им да пораснат " канадчета ", а други, защото не искат да живеят в БГто при никакви обстоятелства.
Аз не съм семеен и не мога да спечеля нищо от социал в Кебек, но знам и че не може да се прави гурбет в Канада-та. Единственото, което остава е надеждата за нормален живот там на най-ниското стъпало. В БГто колкото и да си нависоко все не можеш да стигнеш големите акули, които от 90 те години насам са си известни. А дали ще живееш в мизерия в БГто или в Канада, предпочитам второто. / Сигурно, защото не съм стъпвал в Канада :) /
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Честно казано с $8/час в Торонто трудно ще се оцелее, за живот да не говорим. Затова трябват повечко пари в началото. Имигранството в Канада си като бизнес - гаранции няма, но с по-голяма инвестиция е по-лесно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

А с почти минимална ?
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

И къде е тази тема за гърча в завода ? :nenam:
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Ти ,добре си птал,но мисля само си губиш времето :)
Прави каквото си решил и недей слуша хорското мнение!
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Мнение от Junior »

Моят съвет е при първоначалното търсене на работа да се концентрираш върху типа индустрия, в която си работил. С малки изключения, професията икономист не съществува сама по себе си. Например ако си работил в банка, производствено предприятие, някакво търговско дружество и т.н., се опитай да потърсиш работа в някаква сходна фирма, дори и да не е на същата "икономическа" позиция. Според мен в един начален етап канадските работодатели биха припознали по-лесно опита ти, отколкото разни дипломи и сертификати от чужбина. По този начин ако стигнеш до интервю, имаш шанс да ги впечатлиш със знания и опит в бранша, в който работят и те. С малко късмет когато да започнеш в подобна фирма, ще ти е много по- лесно да се ориентираш в приликите и разликите в работата тук и в България. Ако наистина имаш умения придобити от България и готовност да ги комбинираш с различни нива на канадски сертификати, това няма да остане незабелязно и неоценено от потенциални работодатели.
Някои съфорумци наричат нас икономистите "неопределени", но аз мисля, че ако човек е малко по-ориентиран, с тази професия има голям шанс да не прекараш целия си живот между платки и клавиатури 8)
Публикувай отговор