УМИРАМ- ама друг път!!!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

УМИРАМ- ама друг път!!!!!

Мнение от army »

НЕ СЕ КОЛЕБАЙ!!!!!!

България също е отворена за емигранти държава!!!!
Оказа се ,че това е държавата , която дава най- добрата подготовка за емиграция?????

Да вземем ,например, ..........мен! --- Щото изкарах там доста време.

Та живях си там и работих– даже и университет завърших и по специалност работих- е малко плащаха, ама то, във всяка ‘развита’ държава/ като си нелегален/ е така.....в началото-...
/то пък се оказа, че и в края е същото/!!!! :roll: - ама т’ва е друга тема.
......ии ,......така ,лека по-лека, свикнах със суровия емигрантски живот – т.е. да те гледат с недоверие навсякъде:
-криех се от полицаите- щото ако те ‘барнат’- винаги си виновен- :nenam:
да ама бат Саали/ истински българин/ ме ‘открехна’---бутни им нещо и те пускат, ка’т влизаш в магазин трябва да изглеждаш свирепо-като Калигула/ :evil: ..и т.н.т.............
....и така .....доиде време да си купя жилище/с кредит- разбира се/– и това е разрешено там/нищо че си бял/, :wink:
Обаче ----- ‘мал шанс’- случих да ми разглеждат документите на едно с Джейоба/футболист някякъв от Локо Пловдив/- та него го одобриха – мен Не!!!!!!- :?:
.....-първо се отчаях: ..щото служителката в банката ми вика- „едно ОК на ден е прекалено- а за две да не говорим- и после Кои си ти бе ,че ще ми държиш сметка?!?”...

- обаче после се заприказвах с един тексиметров шофьор- оказа се ,че има връзки—
и ме уреди за заем и жилище???? - мноoooooго изгодно ви казвам!!!
- на 16 етаж, първият месец е FREE
само дето строежа ще почне догодина??????????????????????- викам си /наум/ Ооооооооооооооооооо- ‘Кей- :idea:
/BUT има нещо RONG в тая държава??????/..... ..e……..и се спрях на Canada

ЩО?- щото има бели мечки, много сняг и е студеноооооо...............................

.... после к’во? –нещата се развиха бързо!
- ипотекирахме несъществуващото жилище/пак с помоща на ба’т Саали/-.... и с парите !!!!!!!- ...... 7.35h на 15 Септември- полет 573 /София- Амстердам- Торонто/ изпаднах в поредния си ШОК?????!!!!!!

TO be continue…………
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Брато!
Нидей тъй със системите напред, като в един ER, в шоковата зала, бе !
То твойто един непрестанен Шок и Ужас!
Ти си като един Брус Уилис, бе!
Четвърти филм гледам, да го видя как опва жартиера, при туй със зор - ама дуки!
Стига лъжи!
В офиста сме праснали една коркова "дъска" и там течат прогнозите: ще си изкомандва ли army като един истински БГ-армеец, които никога не отстъпва, "Кръъъгоом!" и пак напред и кога.
Ние като едни читатели на всекакви отворенгяси, можем да ти кажем, че ти си го докарал до 2 етап само още: Вдетиняване, исках да кажа Завръщане при корените - тогава , човек си припомня какво е било в БГ. Етапа завършва като емигранта си смуче палеца, като се сети "Колко хубави беха близалките у Нас".
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Е ,И,аз утре ще изтрезнея ,но ти пак ще си останеш грозна. :o
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

bateto сбърка темата бе!
Това е за при комютърните спецове! :lol:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

troll - първооткривателя на Canada за българи
- Такива като теб ме карат да пиша и се радвам, че те провокирам :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

А аз съм доволен като виждам щастливи хора!
Твоя постинг ме прави доволен!
Благодаря ти!
А това пък , че аз ти давам импулси да пишеш ме прави във висша степен щастлив, щото така потребителите на БГКанада станаха 10000.
А и нали съм Трол, все пак! :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ма те не са 10000 заради това. Софийската опера се беше регистрирала, само дето хората не успяха да се разпишат, че им спряха достъпа .
Темата е интересна ще я следя. :D
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: УМИРАМ- ама друг път!!!!!

Мнение от ilka »

army написа:НЕ СЕ КОЛЕБАЙ!!!!!!

България също е отворена за емигранти държава!!!!
Оказа се ,че това е държавата , която дава най- добрата подготовка за емиграция?????

Да вземем ,например, ..........мен! --- Щото изкарах там доста време.

………
:beer: :beer: :beer: Боби
П.С. като имате път към Монреал, се обадете - да пием по една бира ( няколко пъти :wink: )
П.С.2 Хубаво беше във Вестрата, особено под дърветата, докато правеха ремонта 8)
пак сме тук :-)
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Re: УМИРАМ- ама друг път!!!!!

Мнение от ronni »

ilka написа:
army написа:НЕ СЕ КОЛЕБАЙ!!!!!!

България също е отворена за емигранти държава!!!!
Оказа се ,че това е държавата , която дава най- добрата подготовка за емиграция?????

Да вземем ,например, ..........мен! --- Щото изкарах там доста време.

………
:beer: :beer: :beer: Боби
П.С. като имате път към Монреал, се обадете - да пием по една бира ( няколко пъти :wink: )
П.С.2 Хубаво беше във Вестрата, особено под дърветата, докато правеха ремонта 8)
това на ностялгия mи наmирисва илке, и тука иm хубази дървета особено лятотоооо
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ИРА имаш грешка,не Софийската ,а Истангулската опера се беше регистрирала ,но пазвантите набързо и отрязаха квитанциите и не можа да се разпише. :D
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Съгласно един биологичен закон на Хекел, от преди освобождението на България, онтогенезата (индивидуалното развитие) е кратко повторение на филогенезата (еволюцията и развитието на видовете). :lol:
От което непосредствено следва, че един българин дошъл в Канада ще повтори в личното си развитие Развитието на Българската диаспора. :lol: :lol:
Т.е. си струва да се намери закномерност в туй развитие и да се раздели на етапи, та да може нещастният емигрант, които се мята цяла нощ в леглото, в мокри чаршафи да знае какво се случва с него.Да знае, че се е случвало и с други българи преди него и да знае, че като се срещне с други българи или изяде една шкембе-чорба (чорбата е турско ядене.Аз обичам шкембе-супа -истинското българско шкембе в Канада) веднага ще му мине.
Аз поради индивидулни особености и пристрастия деля емиграцията на следните етапа:
0. Аз съм си добре в БГ! Ама мога повече!
1. Да ходя ли да мия чинии и кенефи или не?Туй е въпросът!
2. Кога ще дойдат визите? Ша додат!Нема да додат! Не глей натам, ша додат от тука!
3. Леле визи!Ами сега?
4. Употребихме визите и ся кво? Тука трябва да си търся къде и как да живея!
5. Тука е много по-хубаво от БГ! Можеш да живееш където и както си искаш!
6. Тука е много по-лошо от БГ! Тук не можеш да живееш където и както си искаш!
7. Тука е различно от БГ! Можеш да живееш както си искаш , но не навсякъде!
8. Вече нямам нужда от визи! Грижливо избирам как искам да живея!
9. Най-сетне си станах като в БГ! Ама мога повече!
:lol:
А най-важното е внимателно да се чете БГКанада и така, на всеки километър, докато станем 10000, в Истамбулската опера и ни резнат правата да пием бира, но останем шокиращо щастливи и носталгично ужасени.
Венсеремос!
п.с. Ти и да си хубава,аз ни мога да изтрезнея, та да те оценя
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

"Трудно е да намериш черна котка в тъмна стая
-особено ако я няма вътре" :roll:
-Как звучи А? - все едно ,че аз съм го измислил :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

А още по-гадно е да се биеш с негри в тъмна стая. :lol: :lol: :lol:
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

army написа:"Трудно е да намериш черна котка в тъмна стая
-особено ако я няма вътре" :roll:
-Как звучи А? - все едно ,че аз съм го измислил :wink:
Все едно ама не си! :lol:
Изглежда като подписа на един любим съфорумец и ми звучи на един китаец дето го познавах в един друг живот и който се казваше като един друг любим съфорумец - Confucius или на български Конфуций, Мухата му вика Компотий. :lol:
Бе трудно се излиза извън форума тука ша знаеш! Това тука е един малък свят.Ама е много голям. Само обявите са ни малки. :cry:
А да забележа , че всичко е в аптитюда! Тука моем да боядисваме всекакви котки в черно и на тъмно.(Виж Малки обяви, Големи още немаме, но работим по това) :roll:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Отдавна трябваше да отговоря на troll , ама нямах време?!!!!- що?
Щото /онзи ден – т.е. вчера/ Шефа ми вика- “ Утре в 12.00 си на „митинг” в моя офис !!!!!!
Бреей......../викам си/- шефа е голяма работа- ....за кратко време ме е преценил къде ще съм най-полезен!!!!! /щото имам 20 годишен стаж в “митенгуването”/ :wink:
.....та рано тая сутрин грабнах байряка/нося си го от БГ и е 3 на 2 метра-troll сигурно го е виждал ,ама може да не го помни- щ’от отдавна е в емиграция/
И го постлах на бюрото !!!!!!-...........a-....по късно разбрах ,че тукашния „митинг” не бил ка’т нашия – ядене и пиене/безалкохолно/ на корем ви казвам и общи приказки !-
...е и мен ме питаха нещо /по някое време/, ама аз не ги разбрах добре,- но им отговорих и те.....
....-те пък Не ме разбраха!!!- та ....за т’ва шефа назначи нов”митинг” за утре/и пак за 12.00ч./ - викам на жената –„за утре не ми приготвяй ланч бокса”
Та се чухме с шефа тази вечер/да уточним подробностите за утре/- ?.......
Е!.....А!?..... той ми вика:
” От тебе се иска да вземеш думата ????”- пък той щял да назначава нов митинг. :nenam: :idea:
Викам си -Т’ва е далавера- почвам да пестя от обядите....
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор