Професия медицинска сестра

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
daskala
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 6:33 am

Професия медицинска сестра

Мнение от daskala »

Разбрах,че професията на медицинската сестра е добре платена в Квебек и също е и доста търсена.
Моля за повече подробности за курса на обучение и за реализацията в тази посока.
Предварително благодаря на отзовалите се на темата.
radost_var
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:59 am
Местоположение: montreal

otgovor

Мнение от radost_var »

http://www.oiiaq.org/accueil.fr.html
http://www.oiiq.org/
От тези сайтове можеш да про4етеш пове4е. Единия е за помощник сестра, а другия за сестра. Курсът на Бу4ение зависи и от това дали имаш ве4е диплома от БГ или ще запо4ваш от на4ало.
Аватар
nasko29
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 11:19 am
Местоположение: Добрич-Монреал
Обратна връзка:

за мед.сестра

Мнение от nasko29 »

Ако си у4ил в бг,то тук си правиш приравнение на дипломата.ако си учил около 1999 и насам то в бг имаш заваршен колеж тук е равностоина на диплом етиуд колежиал/3год.пълни/Можеш да си подадеш док. в които ордер иска6.ЗА ИНФИРМИЕР ДИПЛОМЕ,се изпра6тат док.до бг и се 4ака да ти разгледат досието и отговора е след наи рано 6мес и пове4е.после се явяваш на изпит и ако го вземе6 се вклу4ва6 в курс които е между 9мес,и 1год,но пак се 4ака 6тото е 2 пъти в год.ЕДНО ГОООЛИАМО 4АКАНЕ.и след краиа на курса ако си вземе6 изпита пред ордера си готов. :shock: АКО иска6 да се приравни6 към помощник мед сестра,става малко по барзо,няма документи до бг,моге6 да у4и6 между 3мес и 6 мес,зависи от дипломата ти и стажа ти,после минава6 изпит пред ордера . :roll: ако сега се кани6 да у4и6 тук за мед.сестра дипломе обу4ението е 3год/отговорноста е много голияма,сащтата като да си лекар,затова и заплатата си я бива между 35-45$на 4ас/Ако иска6 да си помощник мед.сестра учиш 1год.и половина/имат сащите задалжения като в бг,заплатата е около22 28$на 4ас/И съ6то нивото ти на език писмен и говорим да е добро ,а триабват и двата езика. :o мисли бързо ,ако се хва6та6 на хорото успех.
Живота е кратък живей го добре.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Професия медицинска сестра

Мнение от ZanzibarHero »

daskala написа:Разбрах,че професията на медицинската сестра е добре платена в Квебек и също е и доста търсена.
Моля за повече подробности за курса на обучение и за реализацията в тази посока.
Предварително благодаря на отзовалите се на темата.
Това предварително проучване ли е или вече си в Канада?

Това е една от професиите, към която всяка Провинция, по всякакъв начин се опитва да насочи всеки стъпил на Канадска земя.

Изключително тежка. Не всеки може да издържи физически и ментално.
Малко Канадци се натискат за входните позиции, но поради фактът, че тази професия изисква допир до телата на граждани на Канада професията е регулирана и изискванията за влизане в нея не са леки.

Разтърси из И'нет, но най-добре е, ако стъпиш на тази земя, потърси начин да изкараш курс за ориентация (има за медицински сестри и за учители, с продължителност около 1-2 месеца - безплатен). Така няма да пилееш, време, сили и пари за професии, които няма да работиш с желание.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Аз завърших в четвъртък курс за актуализация ,4 месеца на дипломата ми от БГ , за помощник мед.сестра. Това ме устройва чудесно като работа. Сега на 6.02 ще имам изпит пред Ордера, и още един изпит по френски. Но при мен искаха документ от БГ- хорариум, там където съм учила, и трябваше колежа да го прати на Ордера. Това е ,успехи.
Публикувай отговор