допълнителни документи Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
colimacon
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 4:11 pm

допълнителни документи Виена

Мнение от colimacon »

След дълго чакане получихме писмо с коет искат да им изпратим допълнително доказателстава за ствместен живот с приятелката ми. Ето какво точно искат:
Les preuves admissibles peuvent etre:
• Une copie d’une piece d’identite officiele avec adresse (passeport ou carte d’identite) pour vous-meme et et votre conjoint(e)
• Une attestation de residence etablie par la police ou la commune
• Un certificate de concubinage official
Ако може тези от вас който са доказвали съжителство да опишат как, понеже пратихме здравните книжки показващи че имаме еди и същи личен лекар но не ги приеха и искат някой от тези документи?
От общината какъв документ мога да искам евентуално ??
Ще сме ви благодарни за отговори, че имаме срок 30 дена е 5 вече минаха.......
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

Здравейте,
и на нас ни искаха такова доказателство. Ние пратихме копия от личните карти, както и преведен документа, който попълних в КАТ , когато обявих смяната на адреса си с този на приятелката ми. Това е жълто копие (оригинала остана в КАТ), на който горе вдясно мисля беше, пише че на еди коя си дата съм сменил адреса си от стария на новия, като срокът естествено трябва да съвпада с този, който те искат. И последно изпратихме копия на пликове за писма от чужбина, които и двамата сме получили на този адрес, като клеймото сочеше че писмата са получени отпреди 3 години някъде.

Веднага ни ги приеха тези доказателства и нямахме никакви проблеми по-нататък с Виена.

Поздрави и дано съм ви помогнал. ако има нещо-питайте.
colimacon
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 4:11 pm

d

Мнение от colimacon »

Ние бяхме пратили копия на л. карти на един адрес сме но от 4 месеца но явно не им стига.Проблема е че преди това приятелката ми се води на друг адрес. И няма как да докажа с официални институции......
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

Извинявай, объркал съм те-въпросният жълт документ получих не от КАТ, а от Общината, когато отидох да заявя смяната на адреса, но мисля че изискването за Виена беше година и половина или нещо такова.

Но ако живееш в малък град (тъй като хората там са по-дружелюбн и услужливи), или пък ако познаваш някой в общината, може да ти издадат този документ с по ранна дата просто. Примерно, че сте живели на един адрес от 2 год. Всичко е въпрос на желание от тяхна страна. За друго засега не се сещам.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

Да, между другото, това е една сериозна възможност.
Кurta007 много добре е споменал/а този вариант. А и във вашия случай това е единственият уважителен начин да докажете, че наистина сте заедно. Помислете по този въпрос.
Поздрави
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Даа, сватбата е бърза, лесна и безплатна, ако е през седмицата. Съвсем сериозно. Само за медицинския преглед се плащаха някакви пари :D
:beer:
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Във Варна няма такъв филм като "Безплатна сватба". Дори и в делничен ден, минималната ставка е 40 лева. Ако има и заснемане - още 100. Но това, на фона на цените в събота следобед, си е направо без пари.
I am here because you broke something!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Ние нищо не искахме, нито шампанско, музика, снимки и ни казаха, че в такъв случай е безплатно. Поне така беше преди година и половина. Но с тази "бързоразвиваща" се икономика, може и от брачното да са актуализирали офертата за делнични дни ;)
colimacon
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 4:11 pm

Мнение от colimacon »

така като гледам не ми давате много савети. Всичко се върти около една тема........ явно няма друг вариант.........
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

colimacon написа:така като гледам не ми давате много савети. Всичко се върти около една тема........ явно няма друг вариант.........
Сега не ми казвай ,че не си прочел това преди да пуснеш документите :


copie certifiée conforme du certificat de mariage, si vous êtes marié;
ou
preuves de cohabitation depuis au moins un an, si vous avez un conjoint de fait;

Това е начина да докажеш ,че живееш с някой. Или свидетелство за граждански брак или документ доказващ съжителство на един и същ адрес от минимум една година. Сватба, няма друг начин. Всъщност има, чакаш да мине една година от регистрирането на един и същ адрес и подаваш отново.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
ninaLILA
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:48 am
Местоположение: BC

Мнение от ninaLILA »

и на нас ни искаха същото ,-оженихме се и после за документите за виза пак ни поискаха някакви обяснения ,снимки и т.н,но сега сме с визи,билети и стегнати куфари.преди да се оженим проверихме всеки друг вариант,никъде не могат да ти издадат такъв документ за смяна на адреса със задна дата,защото отдавна всичко е компутаризирано-така ни обясниха .искаха ни 1 г.по-късно:снимки от сватбата/нямахме,но направихме ,в гражданското първо се опъваха ,но после се съгласиха/,снимки от съвместния ни живот,и историята на нашата връзка.така че подгответе се и по този параграф.
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

ако ми позволите ще разкажа за нашия случай, защото си беше твърде заплетен и има положителна развръзка. Ние и двамата сме разведени(значи пращаме копие от решението на съда за развод),в апартамента, който е на мое име живееме от март 2005. Жена ми си смени старата адресна регистрация с нова месец юни 2005, аз обаче направих това април 2006 (тъпо парче) и в момента на пращане на документите (края на септември 2006) документално нямаме една година съвместно съжителство. Ето и нашите следващи стъпки
1.извадихме си от общината свидетелство за настоящ адрес за чужбина
2.клетвена декларация от касиера на входа че наистина живееме там от едикога си и сме си плащали редовно таксите
3.стари фактури за вода и ток, че се водят на мое име , защото аз нямах въпросната адресна регистрация от една година
4.нотариален акт, че апартамента е на мое име

това е и изглежда сме успели да ги убедим
на интервюто ама грам въпроси за нашето съвместно съжителстван
УСПЕХ
Публикувай отговор