Въпроси...въпроси...и пак въпроси????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Въпроси...въпроси...и пак въпроси????

Мнение от D&D »

Здравейте!
Доста се рових из форума,до като намеря отговорите на въпросите си....но в главата ми стана още по голяма каша.Моля да ми помогнете и да ми дадете отговори...ще съм безкрайно благодарна на всички.
Аз съм момиче на 19ет години ... с приятеля ми сме заедно от 1год.Миналото лято той замина да живее в Canada и преди няколко месеца се върна тук,за да ме вземе и да заминем заедно.Негова роднина от Canada ще ни прати документи,които трябва да изпратим до Букурещ ... Колко време може да се забави отговора им?Задължително ли ще ме извикат на интервю?
Твърдо сме решили да направим всичко по силите си,за да не се разделяме повече!
Имам и още един въпрос...ако не ме одобрят на интервюто... си мислехме да подпишем граждански брак ,за да получа канадско гражданство ....Възможно ли е ? И каква е точно процедурата?
Извинявам се ако повтарям въпросите си или са глупави ... но ми е голяма каша ...всеки ми казва различни неща...Надявам се да ми помогнете!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси...въпроси...и пак въпроси????

Мнение от Koko »

D&D написа:Здравейте!
Доста се рових из форума,до като намеря отговорите на въпросите си....но в главата ми стана още по голяма каша.Моля да ми помогнете и да ми дадете отговори...ще съм безкрайно благодарна на всички.
Аз съм момиче на 19ет години ... с приятеля ми сме заедно от 1год.Миналото лято той замина да живее в Canada и преди няколко месеца се върна тук,за да ме вземе и да заминем заедно.Негова роднина от Canada ще ни прати документи,които трябва да изпратим до Букурещ ... Колко време може да се забави отговора им?Задължително ли ще ме извикат на интервю?
Твърдо сме решили да направим всичко по силите си,за да не се разделяме повече!
Имам и още един въпрос...ако не ме одобрят на интервюто... си мислехме да подпишем граждански брак ,за да получа канадско гражданство ....Възможно ли е ? И каква е точно процедурата?
Извинявам се ако повтарям въпросите си или са глупави ... но ми е голяма каша ...всеки ми казва различни неща...Надявам се да ми помогнете!
От това което си написала доста неща наистина не стават ясни за съжаление.
- С какъв статут е заминал приятелят ти в Канада?
- Това че негов роднина (какъв точно роднина?) ще изпрати документи (какви документи?) в най-добрия случай би могло да помогне на приятеля ти, но не виждам това как би помогнало за уреждането на твоя статут в Канада, освен ако наистина не сключите брак.
- за да може евентуално той да те спонсорира за да получиш статут в Канада, би трябвало първо той самият да има статут в Канада, след това да сключите брак и едва тогава да подадете документи в Букурещ. В този случай ще получиш канадско гражданство след 3 годишен престой в Канада като легален имигрант.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Мнение от D&D »

Приятелят ми е с постоянна виза.
Майка му изпраща документите....Тя също има постоянна виза и живее там от 7ем години.Целта ни е да получа тази временна виза ... но проблема е че той трябва да се върне там най-късно до септември.Възможно ли е да получа отговор и временна виза до тогава или трябва да се чака повече?
D.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

D&D написа:Приятелят ми е с постоянна виза.
Майка му изпраща документите....Тя също има постоянна виза и живее там от 7ем години.Целта ни е да получа тази временна виза ... но проблема е че той трябва да се върне там най-късно до септември.Възможно ли е да получа отговор и временна виза до тогава или трябва да се чака повече?
Ако под временна виза имаш предвид посетителска виза - би трябвало да получите отговор бързо, но няма гаранция че ще те одобрят.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Приятелят ми е с постоянна виза.
Майка му изпраща документите....Тя също има постоянна виза и живее там от 7ем години
Ако той има постоянна виза защо майка му го канни него? Няма логика. Има си виза влиза и излиза когато си иска.

Ако тои има легални документи от Канада защо не те кани той а майка му? Няма логика да те кани майка му. По добре да те кани той, ти имаш отношение с него не с майката.

Освен ако неговата виза е на основа че майка му е там. Ако е такъв случая е изключено на теб да ти дадат виза за постоянно живеене в Канада още по изключено да вземеш някога Канадски паспорт. Най много туристическа за един месец но и това не е сигурно изобщо.
Нещо те баламосва приятеля ти.
Питай го каква точно му е визата.
Туристическа многократна заради майка му или има документи за постояно живеене в Канада което не е виза а е пластмасова карта. Нещо като Гриин карта за Америка и пиши тук какво ти е показал или казал.
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Мнение от D&D »

Лошото е че не приятеля ми ме баламосва а майка му.Тя не иска аз да съм там...Но нас изобщо не ни бърка това.
Не става въпрос за неговото заминаване,разбира се че той може да замине когато си иска....въпроса е аз да замина с него,като получа тази временна виза...за 6месеца!
Неговата е постоянна и е гражданин на Canada и е на основание ,че майка му е там!
Да пластмасова е ...
Страхувам се че тази жена ще направи всичко възможно,за да не замина с него....А ние не искаме това.Спомням си като се разделихме първия път .... За това се разрових и искам да съм наясно със нещата.
Той е готов да изчака с мен до като станат документите,но това ще попречи на образованието му!За това бързам да направя всичко колкото може по скоро!
D.
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Мнение от D&D »

Тези документи които майка му ,ще изпрати ... се искаше трите имена,дата на раждане,ЕГН ,телефон ,адрес,номер на паспорт....Това е за виза за 6м
Но прочетохме във /www.cic.gc.ca ,че трябва да се посочи причина за заминаване,доходите ми и още неща ,които майка му не ни е питала...т.е. тя може да е написала неща ,които да се разберат по погрешен начин (умишлено) ,за да не ме одобрят и да не замина!Когато я попитах защо не ни е питала тя не ми отговори....
Много подло нали? :((
D.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Мнение от hullboy »

Неговата е постоянна и е гражданин на Canada и е на основание ,че майка му е там!
Не може да е пластмасова карта и да е гражданин.
Ако е пластмасова е резидент. ( постоянно живущ )
За да е гражданин трябва да има друга карта която не е пластмасова казва се citizen card тя е мека найлонова карта или да има Канадски паспорт.

Ако има паспорт Канадски или такава карта citizen няма какво да се занимавате с майката.
Той е човека който може и трябва да те кани ако искаш да стане работата. Майка му няма отношение и няма защо да я намесвате.
Отивате в Букурещ и той казва.
Това е моята годеница не сме женени но искам да дойде с мен в Канада и те ще ви кажат какво може и какво не може или дали не е по добре първо да се ожените.

Това с документи и покани от майката е загуба на време, баламосване или път към никъде.
Последно промяна от hullboy на Чет Авг 09, 2007 3:21 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

D&D, извинявай, ама ти на колко години си? И какво точно ни питаш - дали майка му е подла или как да дойдеш в Канада? :shock:
Ако той е перманент резидент или ситизен и пълнолетен, се жените, спонсорира те и готово. Ако не е някое от горните и аз да бях на мястото на майка му и аз нямаше да ти уреждам документите. :wink:
Let it go...
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Мнение от D&D »

Никoй не я е молил да ми прави документи,тя сама искаше....Но както и да е...благодаря за отделеното време и за помоща.
D.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Ivet написа:D&D, извинявай, ама ти на колко години си? И какво точно ни питаш - дали майка му е подла или как да дойдеш в Канада? :shock:
Ако той е перманент резидент или ситизен и пълнолетен, се жените, спонсорира те и готово. Ако не е някое от горните и аз да бях на мястото на майка му и аз нямаше да ти уреждам документите. :wink:
Ей, кви сте лоши тва свекървите значи :lol: Момичето е написало че е на 19 години, карай го по-леко ти не си ли била малада и безумно влюбена?
Иначе дори и пича да е перманент резидент или ситизен, за да може да я спонсорира той трябва да има над определен доход. Което предполагам не е случая, затова се прибягва до услугите на (подлата) свекърва. D&D за съжаление ако не обясниш с повече подробности какъв е статута на приятеля ти и майка му в Канада, мога да ти кажа че бидейки на таази възраст почти е сигурно че ще те отрежат за посетителска виза :cry:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Посипвам си главата с пепел! :oops: Остаряваме бавно, неусетно почти. :dent:
Ама като са пълнолетни и безумно се обичат, да се хванат уръце, а не да чакат на мама, дето при това е толкова лоша. :wink: Това е единственият начин да се съберат. :wink:
Let it go...
D&D
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 8:58 am
Местоположение: Varna

Мнение от D&D »

Благодаря ти Митето!
Има доход и той е 3,000 $ на месец...
Дааам...лоши са тези свекърви...ха-ха...Направо ужасни...само че аз съм голям инат и ще направя всичко възможно.
Какво разбираш под статут?По-горе съм споменала....Той е постоянен в Canada.Може да заминава когато си иска и да идва когато си иска.Майката е по същия начин.
D.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

D&D написа:Благодаря ти Митето!
Има доход и той е 3,000 $ на месец...
Дааам...лоши са тези свекърви...ха-ха...Направо ужасни...само че аз съм голям инат и ще направя всичко възможно.
Какво разбираш под статут?По-горе съм споменала....Той е постоянен в Canada.Може да заминава когато си иска и да идва когато си иска.Майката е по същия начин.
Най-добрият начин, ако имате намерение да се жените, е да го направите колкото може по-скоро, след което той да си замине сам за Канада и да те спонсорира като съпруга. За спонсориране на съпруга не се иска да доказва доход. Иначе пак можете да опитате да подадете документите за посетителска виза, вероятността да я получиш е много малка, но не пречи да се опита.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

D&D написа:Благодаря ти Митето!
Има доход и той е 3,000 $ на месец...
Дааам...лоши са тези свекърви...ха-ха...Направо ужасни...само че аз съм голям инат и ще направя всичко възможно.
Какво разбираш под статут?По-горе съм споменала....Той е постоянен в Canada.Може да заминава когато си иска и да идва когато си иска.Майката е по същия начин.
Ако под постоянен имаш предвид статут на Permanent Resident и има доход $3000/месец, просто трябва да се ожените в БГ, той се връща в Канада и подава документи за спонсорство и след 6-12 месеца ти си в Канада. За посетителска виза ще те отрежат, защото ти за тях си потенциална емигрантка и ако като причина за заминаване посочите колко много се обичате, от посолството ще ти кажат това което аз ти написах по-горе (за сватбата) :thumbsup:
Публикувай отговор